Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem érzitek úgy, hogy teljesen...

Csicsikusz kérdése:

Nem érzitek úgy, hogy teljesen értelmetlen és fölösleges dolgokat kell csinálnotok a munkahelyeteken?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy gyárban dolgozol és a termék amit gyártotok egyrészt fölösleges, másrészt környezetszennyezővé válik ha elhasználodik elromlik.

Vagy amikor az irodában kell pötyögni, nyomtatni 8 órán át, nem elég hogy semmit sem mozgunk/alkotunk fizikálisan, rengeteg hulladékpapírt is csinálunk. Nem gondoljátok hogy gyakorlatilag semmi hasznosat nem csinálunk, csak részt veszünk a szennyezésben, globális felmelegedésben? Mi van ha szándékosan van ez így? (Hogy egy kikövezett, előre meghatározott úton kell hsladnia az emberiségnek)


2018. dec. 19. 05:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De, sokszor érzem így. Viszont mivel jól megfizetik a haszontalan tevékenységet is, valahogy el tudom viselni ezt az érzést.
2018. dec. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

"Mi van ha..."


Akkor sz@rban vagyunk.


Én sokszor a gyerekem iskolába járását látom értelmetlennek, mert mire felelni kell belőle, már ki is esett a fejéből. Előnye, hogy ezzel nem szennyezi a környezetét. :)


Amit most érzel, majd elmúlik. Ez kb. olyan, mint amikor cseperednek fel a gyerekek, és annyi mindenen elgondolkodnak, ami aztán lényegtelenné válik. Például, hogy miért zöld a falevél. :)

2018. dec. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Igen, de nem kötelező ezt csinálni. Lehet olyat is csinálni ami nem fölösleges, vagy legalábbis ártalmatlan.
2018. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Néha, sőt elég sokszor. Építőipar.


Például mindig kérnek átadási dokumentációt. Kinyomtatva 3 példányban. Persze soha senki nem fogja megnézni, csak azt amit online elküldök. Vagy azt se. Megy vele a pénz, idő. 10 ezrek elmennek a nyomtatásra, mappákra, futárra.


Vagy biztos, hogy ha péntekre kérik, akkor az alvállalkozóink utána hétfőre küldik el postán, addigra kinyomtatom magam is, és ami jön az azzal a lendülettel mehet a kukába.

2018. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Vagy ami nagyon bosszant, mikor valaki hülyeségei miatt kell feleslegesen dolgozni.


Akár megrendelő, akár alvállalkozó. Kitalálnak valamit aztán órákig, napokig azon dolgozhat az ember, hogy bizonyítsa az igazát. Vagy szimplán csak feleslegesen dolgoztatnak olyanok akiktől nem kapok fizetést mert az ő feladatukat kell elvégezzem ahhoz hogy haladjak a sajátommal.

2018. dec. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Ma egész nap ezt érzem. A tao meg hipa-feltöltés a világ legfeleslegesebb dolga.
2018. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én turisztikában dolgozom és mindenféle foglalásokat intézek. Szerintem ez nem értelmetlen és fölösleges, elvégre nyújtunk valamit az ügyfeleknek és a cégnek meg hasznot termelünk. Nálunk nagyon ritka ha valamit nyomtatni kell, a dolgok nagy része digitális.
2018. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok dokumentációs munka feleslegesnek tűnik. Addig amíg nincs probléma.

Ha kimegy egy selejt a vevő elvárja, hogy intézkedés történjen. Ez dokumentáció nélkül lehetetlen.

Amikor lezuhan egy repülőgép akkor is a karbantartási dokumentációt veszik elő.

Ami szerintem pazarlás amikor egy mérnök végez olyan adminisztrációs munkát amit egy asszisztens is el tudna végezni sokkal olcsóbban, és a mérnök azzal tudna foglalkozni ami valóban a dolga. Ezt a szemléletet eddig elég kevés magyar cégnél láttam.

2018. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előfordul, de már vagyok annyi ideje a cégnél, hogy a legkevésbé haszontalan feladatokat átpasszolom.

A környezetszennyezés miatt pedig elértem a cégnél, h két oldalra nyomtassunk, látványos a válozás. Napi 100-150 oldalnyi doksi csak a mi irodánkból ez céges szinten rengeteg. Amelyik papírnak a hátoldala mégis üres marad az megy rajzolósnak az oviba, a kétoldalas meg papírgyűjtésre. Sajnos amin bizalmas adat van az a megsemmisítőben végzi de éves szinten úgy érzem mégis tettem a környezetvédelemért.

2018. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem a dokumentációval van bajom, hanem a papírforma feleslegességével a digitális világban.


Az jogos hogy szükséges, de bármi van akkor a digitális tartalmat fogja mindenki nézni és kinyomtatni. Ettől függetlenül a "papírforma" összeállítása is elviszi az értékes időt.


De ugyanez van egy árajánlat leadásánál. Ott is ki kell nyomtatni, aláírni 2 példányban 150 oldalt. Aztán a kutya nem fogja elő sem venni, mert csak az elküldött Excel fájlt fogják nézni. Szerződés mellékletként persze ki kell nyomtatni, de ajánlatadási fázisban totál felesleges főleg első köröknél.


Illetve a szakmaiatlanság zavar. Mikor azt nem veszi észre, hogy a lezuhant repülőgép dokumentációjából hiányzik 100 oldal, de azon fennakad, hogy a címlap fekete-fehérben van kinyomtatva.

2018. dec. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!