Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos volt a letolàs?

Jogos volt a letolàs?

Figyelt kérdés
Külföldi munkàn vagyok 2-éve egy munkaközvetítőn keresztül aki egy Ukràn maffiózó család tagja. A munka nagyon könnyű és még jól is fizet. A hejzet az, hogy a pàrom akivel élek az külföldi. Ebbe az évbe elég sok volt a kimaradásom a munkahelyemen. Értsd: 12óra helyett csak 8 óràztam egy pàrszor és egy pár szombatom is kimaradt a lakás felújítás meg egyébb dolgok miatt. A munkàrol tudni kell, hogy 7 napbol 6-ot 12óràzok 4 hónapon keresztül és csak utána mehetek 2hét szabira. Ma üvőltve tolta le a fejem a munkaközvetítő, hogy ki leszek rúgva mert àllandóan 40óràkkal kevesebb a fizetésem a többieknél... És, hogy nem száll be többé se a busz pénzbe se a lakbérembe... Hozzàteszem benne van a hírdetésbe a pénz. Mit csináljak? Kérjek bocsánatot és hogy jövőre jobban fogok igyekezni? Mas munka nincs a környéken itt dolgozik a pàrom is nem akarok vàltani. Megmagyaràzni se hagyta a dolgokat csak magàn kívül ordibalt..

2018. dec. 19. 13:10
 1/10 TappancsMancs ***** válasza:

Egy ilyen helyzetben szerintem elsősorban nem is azt kellene firtatni, hogy mennyire jogos a letolás, persze nyilván ez is fontos (ezt inkább a végére hagynám).


Eleve nem hangzik legálisnak ez a munka, mondjuk ettől még lehet az, de tipikusan nem bejelentett munkának lehet gondolni. És innentől a jog és jogosság is és a dolgok másképp működnek, mert nem lehet elvárni ugyanazt, ami hivatalos munkavállalásnál adott.


Ráadásul ha tényleg maffiózó családról van szó akkor ez értelemszerűen tovább rontja a normálisan elvárhatót mindenben. Amúgy megkérdőjelezhető ez a maffiózóság ha csak hallomáson alapul, de tudhat is valaki valamit...


További árnyalat a szituációban ez az ordítozás a munkaközvetítő részéről, ami megint csak nem fest jól.


A letolás jogossága, hát jogos volt. Nézd egy munkahelyen van megállapított munkaidő. Azt kötelező betartani és ha van munkaszerződés, akkor abban is benne van. Egy munkahely az nem gyerektábor ahol mindenki azt csinál amit akar. Munkaidő nem teljesítése miatt egy bizonyos mértéken túl szinte bárkit és bárhonnan elbocsájtanak. És jogosan.


Na mindent összevetve szerintem közben nézegess jobb állásokat, időbe telhet találni, de meg is éri. Bocsánatot így szó szerint nem kérnék, de jelezheted a jogosságát és hogy betartod a munkaidőt. Nem személyes dolog ez így nem tartozik a sértés területéhez.


Valahogy jelezd ezt, hogy tényleg el lazáskodtad és nem fordul elő többet.


És kezdj el nézni jobb munkát.

2018. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jogosan toltak le, ráadásul jól fizetnek és könnyű is a munka.

Tipikus magyar ember külföldi kalandjai...

2018. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerződésbe sehol nincs feltüntetve az, hogy mennyit kell dolgoznom.
2018. dec. 19. 14:42
 4/10 A kérdező kommentje:
A szerződés idegen nyelven lett elénk tolva...
2018. dec. 19. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok..

Tehát kimentél külföldre, szót sem tudsz ukránul (gondolom Ukrajnában vagy), de még angolul sem. Szerződést nem írunk alá olvasás nélkül. Abban sem vagyok biztos, hogy szerződést írtál alá. Az ilyeneket, mint te, könnyű átverni.

Előfordulhat, hogy maffiózók, mivel barátnőm is dolgozott már így egynek, párom rendőr és ő is maffiózóként ismeri.

Valószínűnek tartom, nem vagy bejelentve.

Furának tartom, hogy ott hirtelen férjhez mentél és munkaidőn belül te házat újítgatsz. Én a helyedben hazajönnék itt a Bosch, az Audi gyár szerintem Téged úgy néznek hülyének ott, ahogy illik. De te tudod..

2018. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csehorszàgban vagyok nem Ukrajnàba. És csak élettàrsam van. Ukràn magyarként jöttem ide. A szerződés csehül lett orrunk alà nyomva akkor még nem tudtam a nyelvet semennyire... Mostanra màr igen. Szerződésben nem szerepel az, hogy kötelességem van dolgozni 12óràt àllandoan és az se hogy 250óràtol nem lehet kevesebb. Sorvezető ha elenged akkor hol a hiba? Gondolom, hogy kevesebb csurran a zsebébe
2018. dec. 19. 15:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Gatya?
2018. dec. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
400 órás feelingem van. Jéééé, mégis van más országban is hasonló story??
2018. dec. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sorvezető? Szóval sori munka? Hát igazából ott a hiba, hogy a sorvezető sem engedhetne el a műszakvezető engedélye nélkül :o

Lehet, hogy a szerződésben nincs benne az időkeret, de azért azt mindenki tudja, hogyha 3 műszakban dolgozol 8 órát, akkor mész mondjuk reggel 6-ra és 2-ig vagy délelőttös héten.

A sorvezetőnek is van főnöke, a főnöknek is..

Nem tudom, milyen cég ez, de jobban járnál itthon :o

2018. dec. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:

A sorvezetői elengedésnél az a hiba, hogy nincs jogalapja hozzá. Annyit közölhet maximum, hogy ő meg tudja oldani HA ELENGEDNEK.


Sorvezető annyi jogkörrel rendelkezik ami a munkaerő feladat és egyéb ottani igazgatását illeti. Szabadságot se tud kiírni, de van ahol megkérdezik a véleményét neki is egy szabadság kérelemnél.

2018. dec. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!