Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek melyik érne többet?...

Nektek melyik érne többet? Szolgálati autó, vagy szolgálati lakás?

Figyelt kérdés

Szóval huszas éveimet töltöm, abból is a legelejét. Több mint 2 éve dolgozom egy cégnél, és jelenleg céges autóval járok dolgozni, a bejárás napi 2.5 órámat elveszi. Kicsit elegem van a bejárásból, meg leginkább a rengeteg dugóból, ami legjobban megnehezíti a napjaimat, illetve negatív kihatással is van sokszor a szociális életemre, mind a munkában valamint a magánéletben is, de a cégnek szüksége van rám és ezt nyíltan ki is mondta a vezetőség. Jött a lehetőség választásra, hogy nekem melyik érné meg jobban, még nagyon sok a bizonytalan tényező ebben, ezért konkrétumokat nem tudok közölni a kérdés megválaszolását elősegítve, lehetséges hogy megtudunk úgy egyezni, hogy a lakás mellett megmaradna az autó is.

Ami biztos, hogy se kutyám se macskám, szüleimmel élek, előbb utóbb el kell szakadjak, amit mondjuk már nagyon szeretnék... A másik dolog, hogy úgy neveltek, hogy addig nyújtozz, amíg a takaród ér, vagyis hitel szóba sem jöhet, így kb 2 év intenzív spórolás áll még előttem, hogy számomra megfelelő házat megtudjam venni, szóval az még elég messze van.

A másik dolog, hogy még senki sem kapott a kollégáim közül szolgálati lakást, vagy hogy is hívjam... Szóval kicsit félek attól is, hogy ez negatív visszhangot keltene cégen belül. A harmadik dolgok ami legjobban fájna, hogy nem akarom plusz költségekbe verni a céget, mert így is (szerintem) rengetegbe kerülök nekik, mondjuk erről kicsit kaptam megnyugtatást, hogy pénzügyileg jobban kijönne a cég, ha albérletet fizetne utánam, mint a bejárásommal, ami mondjuk könnyen lehet, mivel havi 120 körül szoktam tankolni, amit teljes mértékben a cég áll, és nem is beszéltük még a szervíz költségről, kötelező, casco...

Ha a helyemben lennél, és kettő között csak az egyiket választhatnád, te melyik mellett döntenél?


2018. dec. 20. 21:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A cég akkor ad csak ilyen lehetöséget, ha ez nem túlzott, fölösleges kiadás, szóval én ezzen nem foglalkoznék, hogy nekik sokba kerülök.

A munkatársak megint csak nem mérvadóak, ha csak azért lemondasz mindenröl, mert mit szólnak mások, akkor sosem jutsz semmire.


A fö kérdésre meg: szerintem értelmesebb a lakást választani, mert a céges autóval még ugyanugy rengeteg idö meg fáradtság a bejárás, a lakással meg ez ki van küszöbölve, azaz helyben lakhatsz minimális bejárással.

2018. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazad lehet abban, hogy nem kéne foglalkoznom mások véleményével, de nem tudok ezzel azonosulni, talán még túl fiatal vagyok ehhez. Gyakorlatilag ketté letne osztani a céget, marketingesekre és mérnökökre. Én a második közé tartozom, és a mérnök kollégák talán még örülnének is annak hogy kapom, de a marketingesek irigykednének, és haragot szítanának miatta, ez élő helyzet, nem feltételezés, hanem egy mindennapos probléma, de leginkább magukközött vannak a legnagyobb viták, és közel voltak párszor a verekedésbe torkolló vitákba. Csak hogy mondjak egy példát, hogy milyen marketingeseket kell elviselnünk, 12:00-12:30 ig ebédszünetünk van, amit egyébként ledolgozunk. 12:40 kor kihívta az egyik marketinges a vezetőséget, hogy megmutassa, hogy még mindig ebédszüneten vagyunk, mondanom sem kell, hogy kiröhögték, de attól függetlenül nagyon rosszul esett, árulásnak éreztem, és rettentő düh volt bennem, mivel mi sohasem szóltunk rájuk, hogy miért nem dolgoznak, miért nálunk lopják a napot, miért csak a dumálás van folyamatosan náluk, persze nem az ügyféllel, hanem egymásközt. Persze mi mérnökök sem nyomjuk végig a napot megállás nélkül, szó se róla. Számomra mindig is fontos, sőt nagyon fontos volt, hogy mások mit gondolnak rólam. Elég nagy megfelelési kényszer van bennem, ami mondjuk munkába nagyon jól jött, különben nem tartanék itt, de hát árnyoldalai is vannak, nem is kevés

2018. dec. 20. 23:26
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Mivel lakásom van, így autó.

De a te helyzetedben egyértelműen a lakás.

És ne sajnáld a céget! Hidd el, hogy nem költenének erre, ha nem érné meg nekik bőven. Butaság emiatt visszakozni. A többiek miatt se aggódj. Ha csak nem azért kapsz ezt azt, mert valakinek a valakije vagy, akkor nincs okod rosszul érezni magad a juttatásokért. Előttük ugyanúgy ott a lehetőség, hogy megbecsüljék őket. Az ő bajuk, ha nem tudnak élni vele.

2018. dec. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos vagy nem sajnos, de nem vagyok senkinek sem a rokona a cégnél
2018. dec. 21. 07:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen lakás, a marketingeseket meg le kell szarni és senki orrára nem kell kötni, hogy te mit kapsz.
2018. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is a lakást választanám. Nem tudom van-e lakásuk, vagy albérletet térítenének.


Se a céget nem kell sajnálni, se mások véleményével nem kell foglalkozni.


Annyi, hogy a lakhatás jobban a céghez köt, nem nagyon akarsz majd miatta váltani, vagy nehezebben.

2018. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Albérlet lenne, ma beszéltem vezetőséggel pár szót róla, és kiválaszthatnám a várost, illetve onnan adnának pár alternatívát és azok között választhatnék

Hogy nem kell tudnia másnak róla, az azért eléggé nehezen kivitelezhető

Mondjuk arra gondoltam, hogy úgy adnám elő, hogy takarékosságból rákényszerített a cég, mert az jobban megéri a cégnek, vagy hát nem is tudom...

2018. dec. 21. 20:31
 8/15 anonim ***** válasza:
Lakás. Céges kocsim már volt, nem nagyon használtam, de egy lakás tehermentesítene havi 130.000 kiadásától
2018. dec. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kell beadnod senkinek semmit. Úgyis kiderül, ha csúsztatsz még rosszabb lesz. Senkinek semmi köze hozzá és ezt meg is mondhatod bármelyik kollégádnak.
2018. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, szívesen vállalod-e azt az életformát, ami a költözéssel jár?


Több vagy még kevesebb idő jutna a szociális életedre, ami most is sérül, és az így rendben lesz-e neked? Szívesen laknál-e ott, ahol felajánlották a lakhatást (bámelyik felajánlott lehetőség tetszik-e)?


Tárgyalás, ha el akarod fogadni:

-- mivel közel fogsz lakni, az autó havi térítésében egyezzetek meg, hogy jóval alacsonyabb, de keress rá lehetőséget, hogy ne kelljen visszaadni az autót

-- lakás tekintetében előre gondold végig, neked hol lehet jó


Kollegák: ha szóba hozzák (ők!), simán meg lehet mondani, hogy felajánlották neked, nagy gesztusnak tartod, előnyös neked és szívesen fogadtad el. Ha megy a szájhúzás, hozzá lehet fűzni, "miért az én helyemben te visszautasítottad volna?"


A cég: azért ajánlja, mert meg akar tartani, és a saját számára előnyös, ha ezt így teszi meg. Biztos szeretnek ott téged, de ha nem kerültél szexuális kapcsolatba valamelyik felsővezetővel, vélhetően valóban a szakmai kvalitásodnak szól az ajánlat, és azért, mert nekik megéri ezt felajánlani. Ne csinálj ebből problémát.


Hitel: ha az ingatlanárak emelkedése gyorsabb, mint a vagyonosodásod,akkor mégis megérheti a hitel. Szóval azt érdemes kiszámolnod, hogy összesen mennyi pénz és idő (hitel visszafizetéssel együtt) most azonnal venni a kéglit, vs. mennyi lesz várhatóan, ha megvárod, amíg összespórolod a teljes árát, és csak utána veszed meg.

2018. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!