Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Abbahagyni a phd-s doktori...

Abbahagyni a phd-s doktori képzést mert úgyse kell vele sehova a munkaerőpiacon? Kishitűség vagy realista látásmód?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről? Valaki elvégez az egyetemen egy Bsc-t (és nem talál vele állást) majd elvégez egy Msc-t (és nem talál vele állást...) majd felveszik doktori képzésre, amit 1 év után otthagy magától . És miért? Mert az illtő rájön hogy tök felesleges még 3 évet a doktroin eltölteni és félévenként 300.000-at perkálni hiszen a doktorival épp annyira nem lesz állása mint a másik két diplomával.


A „nincs állása“ alatt azt értem hogy szakirányú állása, mert állás az van persze folyamatosan, hol ez hol az, bolti eladó bizt őr ügyfélszolgálatos stb szóval csomó aljaszart semmi.


És akkor itt lenne a doktori amit meg magától hagy abba mert rájön hogy ezzel éppúgy sehova se kelleni ahogy a másik két papírjával se kellett.


Ez kishitűség vagy sima realizmus?

Nem mondom meg milyen doktori de annyit mondok hogy azzal én se tudnám megmondani egyáltalán hol érdemes próbálkozni állásért. Kb sehol.


Mehetne egyetemre kutatónak (elvileg) de azok kapcsolati alapon dőlnek el és olyan szar pénz hogy még egy bolti eladó is többet kap.


2018. dec. 23. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Realizmus, mondjuk a BSC után vagy még előtte jobb lett volna
2018. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Aki már egyáltalán el tud kezdeni egy PhD-t, attól elvárható, hogy fel tudja mérni, mi éri meg neki és mi nem. Jó esetben ezt még azelőtt meg tudja tenni, hogy egyáltalán egy fillért is ölt olyan képzésekbe, amit véleménye szerint nem tud hasznosítani és nem közben jön rá.


Egyébként én is elvégeztem eddigi életemben ha nem is doktorit, de több szakirányú továbbképzést az alapdiplomámon felül és nem bántam meg egyiket se. Mind tudásanyagban, mind az új ismerősöket akikkel ott megismerkedtem (ahogy te mondtad, kapcsolati alap) nagyon jól tudtam hasznosítani, még ha nem is azonnal. Ez azt jelenti, hogy ezután nem csak Jóskapista munkanélküli árufeltöltő lesz az ismerősöm a Tescóból, hanem olyanok, akik ugyanazzal a végzettséggel rendelkeznek mint én, és jó eséllyel akár állást is tudnak ajánlani nekem egy jó helyen a régi ismeretségre tekintettel.


Persze mondjuk én nem is vártam el, hogy rögtön seggre essenek a diplomám láttán, én beültem olyan - ahogy mondod - aljaszar melókba mint ügyfélszolgálatos is annak idején, mert valamiből élni is kell, meg finanszírozni a továbbfejlődést.


Cserébe nem is én vagyok az, aki jelenleg is ezeket a melókat csinálja...

2018. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Reális, szerintem az Msc-nek sincs semmi értelme.


Egy msc mérnök.

2018. dec. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

EZ az írás akár rólam is íródhatott volna.


Nekem is van egy megkezdett de be nem fejezett doktorim, amit azért hagytam abba mert rájöttem ha abszolválom a képzést akkor max lesz egy újabb keményfedeles semmire se jó papír a fiókban.



Ahogy írják egyetemen kapcsolati alapon el lehet helyezkedni tanársegédnek kutatónak de az meg kinek kell azért a fizetésért. Egy kutató-tanársegéd bruttó 180-at kap röhej, egy teszkós árufelöltő többet kap!

2018. dec. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

"Mert az illtő rájön hogy tök felesleges még 3 évet a doktroin eltölteni és félévenként 300.000-at perkálni"---KAMU! (mellesleg: illető és doktorin)


-a doktorinál nincsen képzési díj

-doktori képzés során havi nettó 180e-et kapsz

-1 napon vannak órák és 4 óra az előírt oktatási idő, tehát ez heti 2 nap

2018. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

"4 óra az előírt oktatási idő, tehát ez heti 2 nap"


És ehy munkaheylen levő ember hogyan old meg heti 2 napot???


Havi 2-t se!!


Hát ha én a munkahelymen azzal állnék elő hogy akkor most doktorizok és heti 2 nap ne nagyon számítsanak rám, akkor fel is állhatnák akár mert kirúgnának.

2018. dec. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

ja és havi nettó 180... persze.


Nálam így volt


A költségtérítés mértéke

A doktori költségtérítésből befolyt összeget az SZDT osztja fel és a doktori iskola céljaira fordítja.

Néhány más egyetemen alkalmazott doktori költségtérítések

Egyetem A költségtérítés mértéke

SZIE 100,000 Ft /félév

Szeged 50,000 Ft – 150,000 Ft/félév

A doktori hallgatói normatíva 0.75%-a havonta

ELTE BTK 90,000 Ft/félév

Miskolc Az éves hallgatói normatíva 0.1- szerese/év


90.000 /Félév!!!!!!!!


vagyis havi 18.000!!!!

2018. dec. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ja és a doktori az ingyenes mi?


[link]


Költségtérítéses képzés költségtérítési díja: *


ba) természettud. területen képzési és kutatási szakasz:


bb) természuettud. területen kutatási, disszertációs szakasz:


bc) társadalomtud. területen képzés és kutatási szakasz:


bd) társadalomtud. területen kutatási, disszertációs szakasz:



200.000 Ft


150.000 Ft


250.0000 Ft


200.000 Ft


khm...

2018. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

és a CSÚCS


Jelentkezés fokozat megszerzésére


10.000 Ft


Fokozatszerzés eljárási díja (értekezés benyújtásakor)


100.000 Ft


Magyar és angol nyelvű oklevél ára bizonyítvány + talár használati díj


25.000 Ft



tehát csak a VÉGZÉS díja csak az majdnem 2 kiló!!!!!!

2018. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban szakfüggő, ha diplomájával nem talál állást szerintem a PhD sem biztos, hogy annyira megéri, gondolom nem jelentkeznek olyan sokan a szakra, ha tudni lehet, hogy nem annyira keresett, tehát oktatóként sem egy biztos állás. Bár ezt én is hallottam, hogy sokan PhD-t csinálnak, mivel nem találnak munkát a diplomával, de sokakat a tudományos pálya vonz, tehát ez sem általános megállapítás.

A PhD ma már 4 és nem 3 év, jogászok esetében az esetek legnagyobb részében teljes állás mellett csinálják (100.000/félév), ritka, hogy valaki ösztöndíjasként csinálja, mivel ott max. részmunkád lehet mellette, egy jogásznál ez ugye kivitelezhetetlen, ráadásul a 3 éves gyakorlati időbe, ami a szakvizsgához kell maximum 1 évet számítanak be a PhD képzés idejéből, viszont a szakvizsga szükséges szinte mindenhol, ha jogászként szeretnél dolgozni. Ösztöndíjas helyből egyébként is kevés van, de jogászként oda azok mennek, akik egyetemen maradnak végig és a gyakorlatban nem szeretnének dolgozni, nekem ez a tapasztalatom.

A PhD egy tudományos vonal, célja alapvetően oktatók képzése az egyetemre, ha őt érdekli csinálja, viszont csak azért, mert a diplomával nem lenne állása szerintem nem érdemes belevágni, inkább végezzen el egy másik szakot, ami érdekli és jobban fizetik, többre megy vele.

2018. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!