Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért folyik a csapból is,...

Miért folyik a csapból is, hogy Magyarországon munkaerőhiány van, miközben ez nem is igaz?

Figyelt kérdés
Én nem is olyan régen hónapokig kerestem munkát, de mindenhonnan elhajtottak azzal, hogy most nincs felvétel vagy vissza sem jeleztek. Pofára megy az egész és ismerősök révén lehet bekerülni. Az ismerőseim között is akad olyan, aki 2 mérnöki diplomával (BSc + MSc) és nyelvvizsgával nem kellett sehova. A szakmát végzett ismerőseimet se veszik fel sehova. Tehát még az sem igaz, hogy funkcionális munkaerőhiány lenne, mivel az elvileg hiányszakmával rendelkező emberek sem találnak munkát.
2018. dec. 24. 09:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Sokszor ismételt hazugságból igazság lesz. Propaganda, nephülyítés.
2018. dec. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Mert:

1.) a te ismerősi köröd nem reprezentatív

2.) bizonyos szektorokban van munkaerőhiány, másokban nincs

2018. dec. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Én LinkedInen egy átlag hónapban 3-4, menyasszonyom 20-30 megkeresést kap. Esetemben komolyan vehető vezetői tapasztalat, esetében 3 ritka meg 2 bárhol hasznos nyelv felsőfokú ismerete az ok. Informatikus barátaim általában deaktiválják az összes elérhetőségüket, amikor nem keresnek munkát, mert fejvadászok emailjei dugítják el a postájukat. Alig van olyan ismerősöm, aki ha keresne, 2 hétnél hosszabb időn belül találna munkát.
2018. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%

"Az ismerőseim között is akad olyan, aki 2 mérnöki diplomával (BSc + MSc) és nyelvvizsgával nem kellett sehova."


Egy hiányszakmában szerzett diplomáról beszélünk VERSENYKÉPES TUDÁSSAL? Amelyik szakmánál munkaerőhiányról beszélünk, ott a megfelelő tudással (nem papírral!) rendelkező emberek hiányáról (is) beszélünk.

2018. dec. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Munkaero huany van, de csak az ertelmes, képzett munkaero kell, aki hajlando költözni is
2018. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
79%
Nálunk informatikust 3 NAP!!! alatt találtunk, de karbantartót (víz + villany) 6 HÓNAP alatt, azt is úgy, hogy munkaerő kölcsönzőtől kértünk, majd közöltük vele, X összeg azonnali belépési pénzt kap, ha azonnal kirúgatja magát és nálunk kezd hétfőtől. Liftszerelőt meg...lassan 1+ ÉVE nem találunk!
2018. dec. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Legutóbb júliusban kerestem munkát, hétfő délben elhatároztam, hogy felmondok, 4 órakkor már az első telefonos interjúm volt és 3 másik le volt szervezve, kedden este 6 kor már volt egy fix ajánlatom
2018. dec. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

Nincs munkaerőhiány, csak nem találnak napi 5000 ft-ért erdei segédmunkást meg fahasogatót napi 12 órában hétfő-szombat non stop.

Meg tejiparhoz csomagolót,3 műszakban minimálbérért, Zeg-Veszprém-Répcelak, akár hetente változó telephelyű munkavégzéssel.


Azok a vállalkozók, cégek hajtogatják ezt, akik nem hajlandóak normális munkabért fizetni.

2018. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

8.-nak.


Ez is igaz, de tesómék 8.-os osztálya is jó példa.

Íme pár életút.


Srác, érettségi nélkül karbantartó. Villany és víz vonalon van szakmája. Havi 4-500.

Csaj tanár. 140/hó.

Másik csaj, büfé papírral, 120-ért adat rögzít.

Tesóm. Egészségügyi OKJ. Magáncégnél, 200 + 50 bónuszok.


4-en rendőrségre mentek a diploma után, mert a szakmában nem vagy csak kevésért találtak volna melót.

2018. dec. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt az egész kapitalista rendszert el kellene törölni és visszahozni a kommunizmust.
2018. dec. 24. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!