Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért folyik a csapból is,...

Miért folyik a csapból is, hogy Magyarországon munkaerőhiány van, miközben ez nem is igaz?

Figyelt kérdés
Én nem is olyan régen hónapokig kerestem munkát, de mindenhonnan elhajtottak azzal, hogy most nincs felvétel vagy vissza sem jeleztek. Pofára megy az egész és ismerősök révén lehet bekerülni. Az ismerőseim között is akad olyan, aki 2 mérnöki diplomával (BSc + MSc) és nyelvvizsgával nem kellett sehova. A szakmát végzett ismerőseimet se veszik fel sehova. Tehát még az sem igaz, hogy funkcionális munkaerőhiány lenne, mivel az elvileg hiányszakmával rendelkező emberek sem találnak munkát.
2018. dec. 24. 09:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
OMG azt persze, mondjuk neked mindegy mert akkor is csak a szád sírna
2018. dec. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mert valóban munkaerőhiány van: az értékes területeken. Hozzászólásaidat elnézve te nyilvánvalóan nem ez a kategória vagy.


> "Én nem is olyan régen hónapokig kerestem munkát, de mindenhonnan elhajtottak azzal, hogy most nincs felvétel vagy vissza sem jeleztek. Pofára megy az egész és ismerősök révén lehet bekerülni."

Értéktelen, dömping pozíciókra biztosan így van, értékes tudást igénylő területeken viszont biztosan nem.


> "mivel az elvileg hiányszakmával rendelkező emberek sem találnak munkát"

Miután a napokban lejárt a szerződése, barátom 3 nap alatt talált nettó hétjegyű összeget fizető munkát, pedig nincsenek kapcsolatai. Ha nem is általánosságban gyakori példa, mégis létező jelenségről beszélünk, ami cáfolja állításodat.


#10

> "Szerintem ezt az egész kapitalista rendszert el kellene törölni és visszahozni a kommunizmust"

Az élet veszteseinek örök egysorosa...

Köszönöm, én nagyon jól megvagyok az évek óta non-stop munkával épített vállalkozásommal, semmi kedvem a saját munkám gyümölcséből azokat tápolni, akik úgy gondolják, hogy nekik valami alanyi jogon jár.

2018. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Pont, hogy NEM az "értékes" területeken van munkaerőhiány. RABSZOLGÁBÓL van hiány az országból. Vagyis sori melósból (operátor) és egyéb gyári biorobotokból (targoncás, raktáros, karbantartó, gépbeállító hasonlók).

+ a másik terület a mindenféle "hagyományos" SZAKMA. Festő, ács, kőműves, víz- és gázszerelő, burkoló, villanyszerelő stb.

Illetve MAGASAN képzett és RELEVÁNS, SOK tapasztalattal rendelkező valamilyen informatikához tartozó végzettségű emberek kellenek, de ez csak a nagyvárosokra igaz (leginkább Budapest, Győr, Székesfehérvár, Veszprém, Debrecen). Ugyanez igaz a valamilyen mérnöki szakot végzettekre.

Szóval a munkaerőhiány a normális képzettségű, tanult emberek esetében csak nagyon részleges és térben kis helyre koncentrálódik.

2018. dec. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%

Munkaerőhiány a pocsék állások esetén van. Azoknál a munkáknál ahol a munka jellege megterhelő, destruktív hatással van az emberre (monotonitás, egészségkárosodás, éjszakai műszak, hétvégék), ellenben a fizetés is éhbér.


A jól fizetett állások esetében egyáltalán nincs munkaerőhiány.

2018. dec. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem igaz, irodai munkákra is lasszóval kell fogni a bármihez is értő dolgozókat. De még a semmihez sem értő hülyéket is...
2018. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Attól függ. Kétkezi munkára, műszaki területre, iparosmunkára, értékesítésen, stb...tényleg az van. Egyik oka, hogy sokan kimentek, másik oka, hogy alacsony bérért inkább otthon maradnak az érdekeltek. Vendéglátás pl. klasszikus példa, Nyugat-Magyarországon nem találsz 1 pincért sem az éttermekben, szállodákban, tanulók vannak helyettük.
2018. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!