Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek kérjek fizetésemel...

Szerintetek kérjek fizetésemelést vagy várjak, amíg a főnököm felajánlja?

Figyelt kérdés
Egy budapesti irodában dolgozom 9 hónapja, a nettó keresetem 170 ezer forint, ami elég kevés, mert albérletet is fizetek mellette, a fele kb. arra megy el... Csak mikor jelentkeztem, nem mertem többet kérni, mivel még nem volt annyi tapasztalatom, nincs még meg a felsőfokú végzettségem sem, csak most csinálom levelezőn. Úgy érzem, jól teljesítek, elégedettek velem, de nem tudom, jó ötlet lenne-e felhoznom ezt a témát. Nem kellene sokkal több, kb. 20 ezer forinttal szeretnék azért többet keresni. Szerintetek?
2018. dec. 26. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Kérdezz rá, hogy várható e esetleg emelés valamikor, kérdezz rá elégedettek e a munkáddal. Összeget ne mondj, ne dicsérd magad annyira, csak udvariasan kérdezz rá. A költségeidet se nagyon firtasd. Nekem bejött így, korrekt volt az összeg is.
2018. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen, kérj és ne várj!
2018. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Ha varsz, nem fogod megkapni. Szerintem idozits jol, ugy jojjon ki, hogy mar az egy eved meglegyen a cegnel, mielott megkapnad az emelest. Igy nem is lenne tul koran. Egyebkent szerintem keveset mondtal, siman kaphattal volna alapbol 190-200at. Probald meg szepen felvezetni, ahogy elottem irtak, de ha esetleg rakerdez, menyi emelesre gondoltal, nyugodtan mondj 200 nettot.
2018. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Szokott lenni havi/negyedéves/év végi értékelés? Ha igen, akkor ott kérdezz rá.
2018. dec. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem 9 hónap után még nem szoktak fizetésemelést adni. Majd ha meglesz a végzettséged, vagy valami pluszt tudsz felmutatni ahhoz képest, mint amikor felvettek, akkor esetleg.
2018. dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

De mégis mire?

A letöltött 9 hónapra?

ha annyira jó lennél, automatikusan emeltek volna!

2018. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Várj addig amíg 1 éve a cégnél leszel és akkor kérdezz rá. VAGY most úgyis új év kezdődik, kérdezz rá, hogy szoktak e év elején bért növelni pl.: a minimálbér és/vagy a bérminimum %-ával.

Elvileg 202 ezer ft körül lesz a garantált bérminium, ami kb. 11,9%-al magasabb az ideinél. Szóval a te béred 190 ezer Ft nőhetne ez által.

2018. dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!