Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mostanában miért kell bérigény...

Mostanában miért kell bérigényt megadni? Mi ez a hülyeség?

Figyelt kérdés
Sok ajánlatnál látom, hogy az elsõ emailben amit a cégnek küldenék, már bérigényt kell megadni. Honnan tudjam, hogy az a pénz reális? Vagy nem adok meg túl sokat? Fõleg új is lenne a munka. Ez arra megy ki, hogy egymás alá licitáljanak a munkavállalók, azt veszik fel, aki keveset ad meg? Régen nem volt így, megvárták a próbaidõt. Foggalmam sincs sem a munka nehézségérõl, sem hogy mennyire megterhelõ. Nem tudok reális igényt beadni 1 munkanap nélkül... Mert nem mindegy, hogy megszakadok, vagy a napom fele üresjárat és semmit sem teszek.

2018. dec. 29. 03:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon pedig ez a szokás.

A munkavállalókat lehúzzák, vagy átvágják.


Nem szokás itthon bejelenteni csak minimálbérre, határozd meg a béredet te, aztán ha valaki alád licitál akkor így jártál. Nem is beszélve az önkéntes rabszolgatörvényről. A gyárak ezt is kijátsszák okosba, hiába végzel előbb nem visz haza a busz, mivel bevárja a túlórázókat. Ez Magyarország, ne gondolkozzál, csak nyomjad.

2018. dec. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség, sok országban ez a szokás. Nem a munkaadód szándékát kell kitalálnod, ez nem egy feleletválasztós teszt, hanem egyszerűen beírni az elvárásaidat. Egy tapasztalt szakember egyébként is tisztában van azzal, hogy nagyjából mennyit ér a munkája.


Adj meg egy tól-ig összeget tágabb intervallumban (pl. bruttó 290 - 360 ezer), aztán majd megmondják, hogy mennyit tudnak ajánlani.


Ezt az oldalt felhasználhatod mankónak: [link]

2018. dec. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Így nem a munkaadónak kell alkudni, hanem, akinek igazán szükséges a munka(bér), ő kér alacsonyabb bért.

Ez a piac törvénye. Attól/azt vesszük meg, amihez olcsóbban jutni hozzá.

2018. dec. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Már játsszák, mekkora sor áll a kapunál az állásodért. Ne moccanj semennyit az igényeid lefaragása felé! Ilyen csoda helyre ha felvesznek, akkor fizessék is meg! Gondolom nem akkora tragédia, ha nem jutsz be. Pár évtizeddel visszautaztatnak a múltba, nagyon nosztalgikus meg romantikus meg minden, csak amikor kilépsz a kapun, akkor a valóságban kell megélned.
2018. dec. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyek többségében nem kimondottan szükséges kimagasló/különleges tehetség, illetve elég egyértelműen vizsgálható, hogy az egységnyi munka el lett-e végezve. Ilyenek pl. az adminisztrációs és termelői munkák (viszont pl. az alkotói/fejlesztői/vezetői pozíciók nem ilyenek).

Ilyen munkáknál a rendszer általában úgy működik, hogy aki olcsóbban elvégzi ugyanazt a munkát, az lesz a befutó, mert fix munkamennyiség van, amitől eltérni nem kimondottan lehet, vagy olyan a munkakör, hogy nem igazán lehet "jobban végezni".

Nagyon leegyszerűsített példa, de ha pl. az a munkaköri feladatod, hogy naponta vágj ki 10 fát láncfűrésszel és darabold fel őket 1 méteres rudakra (és napi 10-nél több fát nem vághatsz ki, mert nem nő annyi), akkor erre a pozícióra azt fogják felvenni, aki a legolcsóbban elvállalja. Aztán ha nem tartja a tempót, akkor kirúgják és jöhet a következő.

Nyilván más a helyzet pl. egy programozónál, ott a bérigény a tudást kell, hogy tükrözze és onnantól a munkáltató döntése, hogy azon az áron az a tudás neki megéri-e. Vezetői pozíció hasonló.

2018. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Viszont szerintem nem hülyeség, én pl. akkor is adok meg bérigényt, ha nem kérik, mert bizonyos fizetés alatt szóba sem jöhet, hogy elvállaljam az adott pozíciót.
2018. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, ha nagyon nem találkozik a bérigény és amit a munkaadó gondol az adott pozira, akkor felesleges egymást fárasztani interjúval.
2018. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De miért húzzunk meg magunknak egy határt? Az a legjobb, ha minnél több... Plusz egy új munkavállaló nincs tisztában az ott működõ dolgokkal. Esetleg ha sose dolgozott abban a pozicióban, akkor meg honnan tippeljen... Sokat nem adhat meg, mert lehet végig se olvassák, és kuka az email. Ha kevés, azért a munkáért, akkor magamat szivatom. Ebben az esetben fizetésemelést sem kérhetek, mert ciki. Ha felmondok, az miatt is. Meg csak felesleges körök, a cég úgy is tudja elõre mennyit akar akadni...

HR-es kérdések is ilyen bugyuták! Miért szeretne itt dolgozni? -Nem tudom... Ilyenkor a vérnyomásom valahol a magas és a végtelen közt van. Ha meg azt mondom pénzért, akkor még rám néz furán... Biztos majd személyes kötõdéd alakul ki a cég iránt, mert feldobta az álláskeresõ...

2018. dec. 29. 13:25
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a hülye cégeknek kéne kiírni minden állásnál, hogy max. mennyit lehet keresni, vagy egy -tól -ig sávot, lehetőleg pontosítva (pl. jogosítvánnyal ennyi, spec. szakképzettség esetén ennyi plusz, x idő után elérhető ennyi stb.)


Mindjárt csak az jelentkezne alapból, akinek ez elfogadható. De neeeem, mert mi van ha a szomszéd Jóska cégvezető ezt így megtudná, és akkor ő plusz 10ezerrel többet ígérne és így hozzá mennének az emberek...


Emiatt a kicsinyes, töketlen mentalitás miatt szív a magyar, a munkavállaló is meg a munkáltató is.

Mert olyan cégek vannak a piacon, amiknek normális országban keresnivalójuk nem lenne.

Ha nem tudja kigazdálkodni az alkalmazottai normál, piaci bérét, akkor menjen csődbe a 'csába, nem kell, hogy mindenki cégvezető legyen mindenféle ügyeskedéssel.


Sokkal jobban járna az egész ország, ha csak tőkeerős nagyvállalatok tudnának piacon maradni, akik viszont elfogadható béreket adnának (urambocsá így külföldre se kellene menni a munkavállalóknak tömegesen, tehát munkaerőhiány se lenne, ami miatt később csak többet kéne fizetni), ezt nyilvánosan kiírnák, és nem a munkára jelentkezőket egrecíroztatnák, hogy írjál csak be bérigényt, majd mi meg eldöntjük, hogy ki ígért kevesebbet (aminek következménye lehet, hogy a sok elutasítástól tele lesz a töke és ő is inkább kimegy külföldre).

2018. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

Mit kell ezen ennyit problémázni? Csak tudod, hogy mennyit szeretnél kapni, illetve mi a realitás az adott munkakörben?

Persze elsőre ez kicsit nehezebb, de ha dolgozol 1-2 évet utána már tudod, hogy mennyivel többért váltanál.

2018. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!