Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mostanában miért kell bérigény...

Mostanában miért kell bérigényt megadni? Mi ez a hülyeség?

Figyelt kérdés
Sok ajánlatnál látom, hogy az elsõ emailben amit a cégnek küldenék, már bérigényt kell megadni. Honnan tudjam, hogy az a pénz reális? Vagy nem adok meg túl sokat? Fõleg új is lenne a munka. Ez arra megy ki, hogy egymás alá licitáljanak a munkavállalók, azt veszik fel, aki keveset ad meg? Régen nem volt így, megvárták a próbaidõt. Foggalmam sincs sem a munka nehézségérõl, sem hogy mennyire megterhelõ. Nem tudok reális igényt beadni 1 munkanap nélkül... Mert nem mindegy, hogy megszakadok, vagy a napom fele üresjárat és semmit sem teszek.

2018. dec. 29. 03:27
1 2
 11/19 Estádio de Felchút ***** válasza:
67%

Ez nem hülyeség, csak nem érted a vállalatgazdaságtant.

Leegyszerűsítve: ha egy vállalatnál munkaerő-igény lép fel, tegyük fel kell nekik valaki, aki tudja vezetni a targoncát, akkor erre kell nekik emberierőforrás, amelyet a megfelelő piacon, a munkaerőpiacon tudnak megvásárolni.

Elindul az erőforrás-beszerzési folyamat:

1. A cég meghatározza, milyen erőforrásra van szüksége, milyen feladatokat kell elvégeznie (= megtervezi a munkakört)

2. Bekéri az ajánlatokat (= meghirdeti az állást)

3. A beérkező ajánlatokat átnézi, melyik megfelelő, melyik erőforrás mennyibe kerül, melyik erőforrás milyen minőségű (átnézik, szűrik, szortírozzák az önéletrajzokat)

4. Kiválogatják azokat az ajánlatokat, amelyeket megfelelőnek tartanak, és jobban megvizsgálják azokat (interjúztatják a jelölteket, próbafeladat, stb.)

5. A legmegfelelőbb erőforrást elfogadják, és megkezdik a a vásárlást (megteszik az ajánlatukat a jelentkezőnek)

Itt azt kellmegérteni, hogy Te, mint Kis Pista senkit nem érdekelsz. Te nem egy Kis Pista vagy, hanem egy erőforrás, bizonyos tudással, tapasztalattal, kompetenciákkal, és van egy árad, amennyiért téged meg lehet szerezni. Nem lelkizni és sírni kell, hanem megérteni a folyamatot. Ha érted a folyamatot, jobbak az esélyeid, hogy a te munkaerődet vásárolja meg a vállalat.

2018. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
11-es Tipikus magyar gondolkodás módot írtad le. Az osztrákok fényévekre vannak tőlünk nagyon sok szemszögből még is ha nézek egy álláshirdetést akkor érdekes módon tízből kilencszer ki van írva a bér, amit nyújtani tudnának a munkavállalóknak. Csak hát a magyar az ilyen sz@rrágó, még a munkavállalón is fogni akar, aki termeli neki a lóvét.
2018. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell érteni a folyamatot. Mondd meg mennyiért vállalod és döntenek kell vagy sem. A gáz vagy villany szerelőnek, festőnek se én mondom mennyit szeretnék fizetni. Ő mond valamit aztán ha tetszik akkor alkalmazom az adott munkára és kifizetem amit kér.
2018. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Estádio de Felchút ***** válasza:

#12-es: én csak leírtam, hogyan körülbelül néz ki az erőforrás beszerzési folyamata. Nem írtam egyetlen szóval sem, hogy ez jó, vagy nem jó. Így működik. Az mondjuk tök jó, hogy van róla saját véleményed. Az fontos (állítólag).


#13-as: hát erről van itt nagyba' szó, örülök, hogy érted.

"A gáz vagy villany szerelőnek, festőnek se én mondom mennyit szeretnék fizetni"

Bizony, bizony. Ő ad egy ajánlatot, Te elfogadod, vagy nem, vagy ellenajánlatot adsz. A munkavállaló is ad egy ajánlatot a cégnek, az pedig eldönti, hogy annyiért megveszi-e, vagy nem, vagy ellenajánlatot ad. Kérdezz, ha nem értesz valamit.

2018. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasznos, ha így adják fel a hirdetést.

A munkáltató látja, hogy a szakmai tudásom alapján hova pozícionálom magam és ez mennyire illik bele a cég bérstruktúrájába. Ha a bérigény jelentősen több mint amennyit a cég képes fizetni akkor nem futunk felesleges köröket az állásinterjún.

Ha behívnak interjúra akkor tudom, hogy a szakmai tapasztalatom megfelel nekik és a bérigényem is találkozik az elképzelésekkel, lehet a részletekről beszélni.


Fizikai munkánál hasznos ha cég adja meg, hogy mennyit tud fizetni. Mérnöki, fejlesztői pozícióknál már árnyaltabb a kép ott több szempontot is figyelembe vesz a munkáltató a bérajánlatnál.

2018. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor mit sír itt a sok cég, hogy munkaerőhiány van és ezt meg kell oldani, akár migránsok behozatalával...?


Nem történt semmi, csak a munkavállalók is ugyanazt a módszert alkalmazták, amit Mr. Felchút leírt, a saját szemszögükből:

Azt kell megérteniük a cégeknek, hogy ők (sőt, az ország jövője) semmit se számítanak. Az a lényeg, hogy én mennyit keresek, vagy kereshetek meg a jövőben. Engem aztán nem érdekel, ha nem akar belém feccolni tőkét, a munkabérembe, képzésembe, ott dögöljön meg, ahol van. Akkor kimegyek külföldre, és valószínűleg haza se jövök, ott alapítok családot.

Aztán engem aztán nem érdekel, hogy a magyar kkv Jóska hogy sír, hogy nem talál pincért, lakatost és a többit. Ő baja. Én elvagyok.


Na, EZ a tipikus szűkkörű látásmód a cégek részéről, amivel ironikus módon a munkavállalókat vádolják. Mit érdekli őket, ha kiürül az ország, csak ma legyen meg a Mitsubitsi.


Ilyenkor az államnak kéne beavatkozni drasztikus eszközökkel.

Ha én lennék a miniszterelnök, az tuti, hogy törvénybe iktatnám, hogy nem lehet olyan álláshirdetést feladni, amibe nem írja oda mindenki a keresetet. Ha mégis, akkor (GDPR mintájára) 6 milliárd forintig terjedő bírság.


Mindjárt rend lenne, a sok lókupec "cégvezető úr" meg eltűnne a süllyesztőben.

2018. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat ír mindenki, de a villanyszerelõs lélda nem jó. Egy cégnek van megfelelõ fedezete arra, amire engem felvesz. Meg van a pénz, amit rám tud szánni. Innentõl kezdve a bérigény arra megy ki, hogy abból a maximum ketetbõl amibõl futja, még kevesebbet adni, mert valammi barom olcsóért is elvállalja. Sokszor volt, megadja az ember a bérigényt, jön is a válasz hogy mi sajnos csak xx összeget tudunk adni... Akkor minek kérdezte meg? Egyszerűbb lett volna elöre tájékoztatni errõl, és nem bohockodunk meg húzzuk az idõt. Az árat ne én kérjem meg, a villanyszerelõsdi példa a kapitalista világot mutatja meg. Ez működik egy termék vagy szolgáltatás esetében, de egy emberi erõforrás ide nem illik bele. Az ember NEM egy tõzsdei index, és ingadozik az értéke hanem a cégtõl függ a dolog. Az emberek ne licitáljanak egymás alá. Megint ott vagyunk, mint a dinnye szezonban. Sok dinnyés egymás alá licitál ezerrel, azt ott vannak, hogy meg se éri... így jártak...
2018. dec. 30. 01:44
 18/19 anonim ***** válasza:
Én erre azt szoktam írni, amennyi Önöknél szokásos. Mert jártam úgy, hogy majdnem kimondtam, mennyit kérek, amikor kétszer annyit ajánlottak. Persze ez ritka.
2018. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mint írtam korábban, adj meg egy tól-ig összeget. Ha elmennél dolgozni minimálbérért is, akkor add meg azt kezdőösszegnek, maximumnak meg amennyit nem szégyelsz.
2018. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!