Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság miért ciki épitőipari...

Manapság miért ciki épitőipari (vagy akár más) szakmunkásnak lenni?

Figyelt kérdés

Persze ez sokakat nem érdekel, lehet hogy ez a jó hozzáállas, nem tudom...

De most nem is ez a kérdés, hanem hogy mi az ok.


2019. jan. 1. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Kinek ciki, embert nem ismerek aki szerint ciki lenne.
2019. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
Mert koszos munka és Én olyat nem végzek! A szememben nulla vagy.
2019. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert általában ezekhez csak egy szakiskolát kell elvegezni, ami miatt tanulatlan pahasztnak vannak titulálva. Illetve ott a sztereotípia hogy a legtöbb szakmunkás egy feketén dolgozó alkesz, aki nem is dolgozik vagy igénytelenül, de azért "kiszámláz" egy rakat költséget, ami miatt elég rossz véleménnyel vannak róluk sokan.
2019. jan. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Ne magadbol indulj ki.


Illetve attol meg, hogy altalanositasz, nem lesz igaz.

2019. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Egyáltalán nem ciki. És igen, sok esetben jobban keres egy szakmunkást végzett, mint egy több diplomás. Hiába, hogy utóbbi adott esetben cikinek gondolja az alacsonyabb képzettséget, de adott esetben kétkezi munkát.
2019. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem ciki, csak ugye fizikailag fárasztóbb és a közhiedelemmel ellentétben annyira azért nem feltétlenül fizet jól.
2019. jan. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%

Ezek a ba..omi nagy diplomások, akik irodában ücsörögnek stb.

Ők is elmennek nyaralni, ők is, laknak valahol,. És stb.

Épületet felépíteni, áramot bevezetni akármi, szakmunkások csinálják. És az emberiség 100% a használja ezeket. Havalaki elmegy nyaralni megnézni a városokat, szintén épületeket néz többnyire nevezetéssegekt amiket szintén szakmunkások építettek.

Ha mindenki így gondolkodna hogy ajj, én nem koszolom be a kezemet, akkor nem lenne semmi, a Földön és mindenkinek saját magának kéne építeni pl házat.

2019. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Én azt látom, hogy leginkább a presztízs, látszat számít sokaknál. Olyan embert keresnek maguk mellé, akivel lehet villogni a többiek előtt.


Én egyetemen építésvezetők mellett voltam gyakornok, 150-200 embert kellett irányítani, több milliárdos beruházás. Amikor lányokkal szóba került mit csinálok, akkor volt hogy visszakaptam, hogy "szóval kőműves segéd vagy". Innentől le voltam írva.


Vagy sokkal menőbben hangzik az, ha valaki "projektmenedzser", hiába csak egy "papírtologató".

2019. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ciki,nem ciki ha okosan csinalja az ember baromira jol fizet az epitoipar.

van egy ismerosom aki fiatalon a burkolo es komuves szakmat tanulta ki,oszaly elso volt,versenyeket nyert.

elkezdett maszekolni a szabadidejeben,aztan a tovabbtanulasba is belevagott.erettsegizett,technikumot rakott le munka es maszek mellett.igy egyre feljebb tornazta magat a cegnel ahol eloszor aljamunkat vegzett.

de meg igy is tobbet keres egy 1-2 hetes maszekkal sokszor mint a havi fizuja(fel misi korul kap kezhez egy sima honapban)

ajnalottam egy szomszedomnak,aki epitkezett.a haz komplett burkolasat csinalta,nem tudom hany m2,ennyire nem mentunk bele.2,5 het alatt megvolt a munkaval,es majdnem 500 ezret hazavitt.mindezt munka mellett,tehat a szabad napjaiban maszekolt csak,nem minden nap.igaz,hogy amikor kint volt ott volt reggel 6-7 tol este 8 ig.

alig mult 30 eves,de mar kp ra vett lakast,autot.

kedves Anyosom lassan nyugdijas koru tanar,2 diplomaval es o nem keres ennyit.hosszu evekig nyogte a lakasa hitelet,mire kifizette vehetett fel masik hitelt,hogy a 20 eves lakast felujitsa.hiaba sporolgatott,2 gyereket nevelt egyedul,mindig kellett valamire.annyi nem gyult ossze,hogy egy komplett felujitast fedezzen.

igy legyen ciki a szakmunka barkinek is.lehet,hogy epp koszosan mesz haza,de teli tarcaval 😉

2019. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"van egy ismerosom aki fiatalon a burkolo es komuves szakmat tanulta ki,oszaly elso volt,versenyeket nyert."


Aki igazán jó a szakmájában az jól keres.

2019. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!