Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tovább? Nem a legjobb...

Hogyan tovább? Nem a legjobb megoldás.

Figyelt kérdés
Eddigi életemben nem sokat értem el és nem is a legjobb munkahelyeken dolgoztam. Budapestre jártam ahol sikerült megszereznem a gépészmérnöki papírt igaz bsc de legalább megvan a nyelvvizsga szintén. És nem érzem valami fontosnak eddigi tapasztalatok alapján mert semmi jót nem kaptam az eddigi 5 év alatt csak egyszer. Nem kértem és nem is kaptam magamnak olyan munkát ahol egyből íróasztal mögül kell dolgozni de nem is bánom mert ha egyszer oda jutok legalább tudom milyen a másik oldalon dolgozni. Volt olyan munkahely ahol felvettek autókhoz alkatrész gyártanak ahol 8-an kezdtünk ugyan abban a pozícióban és aki frissen végzett technikus többet keresett mint én ez nem nagyon zavart volna hisz ilyen az élet a gond ott volt hogy nem kaptam szabadnapot apám temetésére. Eddig egyetlen munkahelyem volt és amit szerettem csinálni, itt egy tos eszterga mellett álltam napi 8 órát, szerettem csinálni de olyannyira hogy még a Hétfő reggeleket is imádtam úgy mentem be végre itt lehetek eljöttem onnan mert abból a fizetésből nem tudtam új életet kezdeni. Nem úgy mint most ahol vagyok 3 műszakba járok dolgozni és a társaság elmondja egymást mindennek. Itt a gondom az az hogy ha nem járnék éjjelre és délutánra akkor megse látszana a fizetésemen és egyik éjszakásnál reggel 2 és 5 óra között számolgattam ami a bérpapíron van és sajnos a számok nem hazudnak. Nem akarom ezt hosszútávon csinálni mert akkor az ember lelke megnyomorodik. Váltanék munkahelyet de hova mennék? A mai világban ez elég nehéz dolog.

2019. jan. 2. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

"Eddig egyetlen munkahelyem volt és amit szerettem csinálni, itt egy tos eszterga mellett álltam napi 8 órát, szerettem csinálni de olyannyira hogy még a Hétfő reggeleket is imádtam úgy mentem be végre itt lehetek eljöttem onnan... "


Bos, akkor a képlet egyszerű: a mostani fizetésedből kezdj el spórolni borzasztó módon, aztán keress egy helyiséget, amit vagy ki tudsz bérelni vagy még jobb, ha meg tudod venni, váltsd ki a vállalkozóit, szerezz egy esztergagépet, és hajrá - keress megrendeléseket, stb.

Persze azért nem árt, ha előtte tartasz egy piackutatást, meg szert teszel némi vállalkozói ismeretekre :-)

2019. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
* Bos=nos
2019. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy?
2019. jan. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valaki nem vállalkozó alkat. Mint én sem. Nekem a biztos munkahely a fontos, legyen fizetés, az adminisztrációt csinálja más...

De ebből nem lehet meggazdagodni, csak tengődni. Se lakás, se kocsi, se ...

Gátlástalan politikusnak kell lenni, vagy brókernek aki pénzből csinál pénzt, vagy a tiédet b@55za el.

A listán bekerült fideszes a legjobb. De ezek lógni fognak heteken belűl.

2019. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!