Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő vállalkozóként hogy...

Kezdő vállalkozóként hogy oldjam meg az alkalmazottak étkezését? Mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Eddig fakitermeléssel foglalkoztam, és leginkább volt fegyencekkel, hajléktalanokkal dolgoztam, akiket nem érdekelt az ilyesmi (beszámoltuk a munkabérbe, és amúgy is max üres kiflit vettek a sör mellé).


Én meg 15 óráig nem szoktam enni, utána is csak szendvicset vagy valami kenyér-vaj-sajt-paprika-szalámi típusú 5 perc alatt megvan, nem kell se főzni, se mosogatni, se mikró, semmi... tehát általános 2. óta nem vagyok képben főtt ételek terén :)


Most viszont vállalkozást nyitottam, az irodában 1 titkárnő van, a mai ebédet éttermi rendeléssel oldotta meg, 1600-ért... hát, 20 napra 32 ezer nem fér bele a keretbe, főleg hogy kell még 1 alkalmazott.


Szóval mi a legjobb megoldás?

Csináljak reggel 2 szendvicset, vagy vegyek a boltban búrkiflit, olcsó kajarendelésre fizessek elő, vagy rendeljünk pizzát (beszéljek a pizzériával kedvezmény ügyben, mivel minden nap rendelünk), vagy adjak pénzt, hogy oldják meg?

Ha igen, mennyit? (Nekem pl. napi 1000 Ft alatt megvan az étkezésem).


27/F


2018. jún. 18. 14:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Megmondom őszintén, nem értem a problémádat, mondom ezt alkalmazottként. Nem a te dolgod és problémád, hogy az alkalmazottad mit ebédel. Nem is hallottam még ilyenről. Ha akar, rendel, ha akar, hozzon otthonról, természetesen saját pénzből. Biztosíts mikrót, hogy meg tudja melegíteni. Gondolom, valami kis konyhád van, hol aztán el is tudja mosogatni a dobozát. Dolgoztam már pár helyen, senkit nem érdekelt, hogy mit eszek, max elmondták, hogy a közelben milyen lehetőségek vannak, vagy mások hogy szokták.
2018. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%
Étkezési utalvány cafeteriában, ha nem ételkeszitessel vagy értékesítéssel foglalkozik a vállalkozás.
2018. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Az magánügye minden dolgozónak, hogy mit eszik a munkában, nem a te doglod.


Ha neki a napi 1600 Ft-os rendelés belefér, az sem a te gondod.


MAximum egy kis teakonyhát rendezz be, ahol egy vízforraló, meg mikró van, ott tud melegíteni meg teát/kávét csinálni magának.

2018. jún. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Úgy van, ahogy írták: nem kötelességed biztosítani az alkalmazott ebédjét - hacsak nincs a szerződésében kikötve.

De valóban adhatod cafeteriában is.


Ha mégis gondoskodni akarsz róla, akkor rengeteg cég csinál házhozszállítás, csak beírod a keresőbe. hogy ebéd házhozszállítás és egy csomó találatot kihoz.

[link]


Ha Bp-i vagy, akkor pl. a "Jófalat"-nak már 660-ért van menüje - ha nem Bp-i vagy, akkor pedig az "ebéd házhozszállítás" mellé beírod a településnevet a keresőbe.

2018. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A mai 1600 Ft-os ebédet én fizettem, ezért voltam kissé kiakadva, hogy olcsóbban kéne ezt megoldani (mármint ha én fizetem).


Szóval akkor maradjak az "oldja meg" megoldás mellett - mennyi pénzt "illik" ételre adni?

2018. jún. 18. 14:59
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem. Mi közöd van neked az alkalmazottad étkezéséhez? Ilyen a világon nincs. Vagy ha mégis, van még nálatok munkafelvétel?
2018. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Fogd már fel, hogy nem "illik" - sehol nem adnak ebédet, NEM A TE DOLGOD!

Azért kap fizetést, hogy abból vegyen kaját!

Te hol élsz bakker, hogy ilyeneken gondolkozol???

A lakbért is fizeted neki, meg a síkosítót?

2018. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Mi ez a hülyeség? :D

Az alkalmazott kap egy bizonyos összegű fizetést, és ebből kell megoldani a kajáját. Hogy otthonról hozott vajas kenyeret eszik vagy 1600Ftért rendel az már az ő dolga.

2018. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

A munkabér járulékköteles a cafeteria adómentesen adható ( étkezési utalvány de akár lakashitel törlesztőre is havi 80.000 Ft-ig).Igy adhatsz alacsonyabb nettó bért is havi kompenzálva cafeteriaval a magasabb bér és annak magasabb járulék vonzatai helyett amiből kaját vesz vagy lakáshitelt fizet.


A bérköltség kiadásaid, így Neked mint kezdő vállalkozó sem szállnak el és ő is tud magának kaját venni és akár fizetve van a hitele is.

2018. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Az ételt a fizetéséből illik mindenkinek fedezni.

SZóval ő elvállalt egy munkát adott fizetésért, akkor abból ő megoldja.


És persze, hogy 1600-ért rendelt, mert nem ő fizette. Ha neki kellett volna, bőven 1000 alatt megoldja.


Ne légy ilyen jótékony, mert hamar lehúzod a rolót.

2018. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!