Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan biztosítsam be magam?

Hogyan biztosítsam be magam?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy cégnél dolgozni Ausztriában és a feladataim közé bekerült az is, hogy jegyeket kell árulnom egy bizonyos szolgáltatáshoz. Egy napot kaptam a főnöktől, hogy elsajátítsam az összes tudnivalót a témában (szoftver, árak, kivételes akciók stb.). Nagyon nagy összegek fognak hozzám beérkezni naponta, kb. annyi mint a havi fizetésem.

Úgy érzem, nem tudom vállalni annak a felelősségét, hogy ha valamit rosszul adok ki, akkor akár egy nap vagy hét alatt hatalmas adósságot szedhetek össze.

Kezdő vagyok ebben a témában és nem tudom ilyenkor mi a teendő. Nem szeretnék egy-két botlás miatt évtizedekig tartozni valakinek. Van erre valami biztosítás?

Arra gondoltam, hogy megkérem már az elején a főnököt, hogy írjon alá egy tanukkal hitelesített papírt arról, hogy nem nekem kell vállalni az anyagi terhét ha valami hiba történik.

Mások ezt, hogy oldják meg?


2019. jan. 5. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen van, de a teljes kárt sem fizetheti ki veled hanem utana kell nezni, hogy van a törvényben. Biztosito tarsasagoknal erdeklődj ők fogjak tudni, hogy mennyit fizetethet ki veled a cég karokozas esetén.
2019. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Igen mint az előző válaszoló is mondja, bizonyos összegig nem szoktak kifizettetni semmit és be is tartják, amennyire tudom, mivel egy nagyobb indokolatlan összeg kifizettetése is megtámadható.


Itt a figyelmesség fog számítani.


1. Ne kapkodj!

2. Ellenőrizd magadat.


Tudd hány lépés van ahol hibázhatsz és mindegyiknél figyelj oda. Ennyi.

- rendelés: mit, ára, db, kinek, stb - pontos adatbevitel

- átvett összeg - pontosan a gépbe vinni

- gép mutatja a visszajárót - az pontosan kiadni

- számla és jegy átad


Az említett papírt meg nem írathatod meg, semmi értelme. Legyen nálad kávé és figyelj oda.

2019. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hogy érted, hogy nem írathatom meg? Ennek mi az oka?

Ha ő vállalná, miért ne lehetne írni egy ilyen papírt. Szerintem ez így túl kockázatos. Nekem nincsenek tartalékaim amiből ilyesmit ki tudnék fizetni. Azt hiszem, hogy így az egész munka nem ér annyit, hogy ilyen kockázatnak tegyem ki magam.

2019. jan. 5. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!