Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ennyire lenézi a munkaerőpiac,...

Ennyire lenézi a munkaerőpiac, ha SSC-ben dolgoztál? Nem is veszik figyelembe az ott eltöltött munkatapasztalatot?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a mondatot a zara (inditex) központjába meghirdetett állásnál csíptem el. És nem ez az első ilyen.

Ha pár évet ott vagy, és utána komolyabb pozícióra pályáznál, akkor így állnak hozzád a munkáltatók? Igazából csak az éveid pazarlása karrierépítés szempontjából az SSC-ben eltöltött évek? Kb. egy pályakezdővel leszel egy szinten, ha az az első munkahelyed, és váltanál pár év után? Mert azt már több helyen olvastam, hogy az ottani munkákat egy betanított majom is el tudná végezni, annyira monoton és repetitív, de akkor nem is érdemes pályakezdőként ilyen helyre menni? Hiába a viszonylag jó kezdőfizu és csilli-villi munkakörnyezet?



2019. jan. 6. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Találtűl egy állást ahova nem jó, meg van másik 5 ezer ahova igen, ostoba provokáló kérdés, jelentettem
2019. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmi provokálás nincs ebben a kérdésben, jelentettem én is a hozzászólásod.
2019. jan. 6. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

"betanított majom" ebben semmi provokáló nincs, ugye?

AZ a baj hogy te megint az unatkozó troll vagy, most épp az SSc-ket találtad meg, gondolom enm vettek fel oda sem:( de nem baj ha összeszeded magad, talán majd egyszer sikerül

2019. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na ez a te problémád, hogy magadra vetted, és még szöveget sem tudsz értelmezni. Nem azt írtam, hogy majom, aki ott dolgozik. Ha tényleg ez az értelmi színvonal egy ssc-ben, amit te képviselsz, akkor valóban vannak gondok.

Provokálás az, amit te csinálsz, jelentettelek, remélem kitiltanak a moderátorok.

Egyébként meg simán felvennének ilyen helyre, mert még a bölcsészeket is felveszik, nekem meg piacképes diplomám van. :) További jó irigykedést és frusztrálódást.

2019. jan. 6. 21:45
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Gondoltam is hogy valami menő szakod van és napi 5 milliót keresel:) Tényleg nagyon irigyellek. Amúgy hol írtam hogy SSc ben dolgozom? De mindegy további jó provokálást
2019. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
70%

Dolgoztam ssc-ben, és egyáltalán nem veszem magamra a kérdést, sőt egyetértek vele. Egy droid vagy, porszem a gépezetben. Az ilyen tipikus ssc melók mint az "AP accountant" kb. bűntettek az elméd ellen, mert hosszú távon kiégsz.

Egy big4-nál ezerszer normálisabb a munka, van terepmunka, változatos feladatok, fejlődés, stb. Nem véletlen kincset ér a big4 tapasztalat (hiába kell rohadt sokat dolgozni) és ahogy te is látod, semmit sem az ssc...

De sok ilyen munkatársam volt, mint az első, aki a büfé szakával bekerült, nem volt semmi igénye a kreativitásra, és otthon a családnak, barátoknak elő tudta adni, hogy mekkora menő, hatalmas presztízsértékkel rendelkező munkája van.

2019. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy vannak azért értelmes emberek is itt. :) Köszönöm a választ. BIG4 valóban kecsegtető, bár sajnos van amelyiknél már vannak "ssc részlegek" (kpmg-nél a KPMG Global Services Hungary pl.), és valóban kicsit rémisztő, amiket a túlórákról írnak. Ezek valóban nem magas hozzáadott értéket képviselő munkák, hanem kb. csak számlákat vezetsz fel a SAP-ban és ennyi.
2019. jan. 6. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Egy SSC-ben szinte mindig csak egy bizonyos részfeladat ellátását bízzák egy személyre. Ha valahova egy olyan könyvelőt keresnek, aki end to end tud egy területet könyvelni akkor azért eléggé érthető, hogy miért olyat keresnek, aki nem SSC-ben szerzett tapasztalatot.


Ebben semmi lenézés nincs. Kamionsofőrnek is olyat keresnek, aki a jogosítvány megszerzése után kamiont vezetett, nem pedig 3,5T kisteherrel szórta az árut az elmúlt 20 évben...

2019. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A példa jó, és csak az én kérdésemben állítottakat támasztod alá vele. 3.5 tonnás kisteherautót vezethetsz egy szimpla b kategóriás jogosítvánnyal, egy kamionhoz meg ha jól tudom alsó hangon kell 2-3 jogosítvány, engedély, meg ki tudja még mi. Tehát az utóbbi magával és a saját karrierjével csesz ki, ha a papírok megszerzése után kisteherautóval szerez tapasztalatot. Ugyan ez, ha valaki elmegy egy psz diplomával ssc-be piszlicsáré feladatokat csinálni.
2019. jan. 6. 23:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem cseszel ki magaddal, mivel 100bol 1 hely nem fogadja el a tapasztalatot - sőt, jellemzően a nagy cegekhez tökéletes. Az ember még akkor jár jól ha multiknak dolgozik vagy vállalkozik. Kkv és közszféra teljes szopás.
2019. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!