Legyek-e tanár?

Figyelt kérdés

Ebben az évben érettségizek. Németből most csinálom a c1-es nyelvvizsgát majd emelt érettségit, angolból nyáron a középfokú nyelvvizsgát és középszinten érettségizek.

Szép-nem szép dolog, nekem baromi fontos a jövendőbeli szakmám kiválasztásánál, hogy mennyi lesz a várható bérem. A tanári pálya nagyon érdekel, szeretek emberekkel együtt dolgozni, úgy érzem hogy jó lennék benne. Viszont a bérekkel kapcsolatban elég bizonytalan vagyok. Pl.a töritanárunk egyszer mondta, hogy ő 30 éve tanít és netto 235000 a fizetése. Viszont anyum egyik ismerősének meg nettó 400 körül van, de ő mellette könyveket lektorál, érettségiztet, stb. Szóval aki konkrétan tanár, és ha ez nem túl pofátlan kérés, leírná, hogy mennyi a jövedelme? Külön a tanári, és külön az amit például magánórákkal keres. Hálás lennék érte :)


A kezdő fizetésről azt hallottam, hogy 100-120 között van, de a szüleim azt mondták, hogy ez baromság (bár ők nem tanárok).


Szóval ha valaki tudna erről valamit mondani azt megköszönném :)


2019. jan. 12. 10:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%
5 éve tanítok alsósokat főiskolai diplomával, már írtam portfóliót így nettó 145 ezer a fizum. Amikor kezdtem 120 körül volt.
2019. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
86%
Középiskolában tanítok 5 éve, ped 1ben vagyok. A netto fizum 162.000 ft (msc végzettségű vagyok). Akkor válaszd ezt a pályát, ha hivatásból csinálnád. Én nagyon szeretem, nem is szeretném itthagyni. De megélni nem nagyon lehet belőle. A magán órákkal lehet feljebb tornázni ezt az összeget, nyelvre pedig mindig szükség van.
2019. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Akkor inkább elmegyek pilótának :D

2019. jan. 13. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!