Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van botrány a nyugdíjak...

Miért van botrány a nyugdíjak körül?

Figyelt kérdés

Ugye most van ez, hogy a nyugdíjasok (egy része) később kap nyugdíjat. Van aki megkapta pénteken, ahogy elvileg kell és van aki csak hétfőn fog. Elvileg aki bankszámlára kapja az már tegnap megkapta.

Erre nézem tegnap a híradót és hatalmas botrányt csináltak belőle, mert "sokak megélhetése került veszélybe" és akkor a piacon meg a boltokban állították meg a nyugdíjasokat, hogy "hát most így mi lesz önnel?"


Mindenféle politikától, párttól függetlenül kérdezem. Mit csinált az az ember legalább 40 éven keresztül akinek veszélybe kerül a megélhetése amiatt, hogy 3 nappal később kapja meg a nyugdíját? Persze alacsony a nyugdíjuk én értem, de nehogy már ne legyen annyi pénzük, hogy egy hétvégét kihúzzanak. Ez történhetne egy sima bankokat érintő műszaki probléma miatt is, akkor is éhenhalás közeli állapotba kerülnének?


Én még messze vagyok a nyugdíjtól, de úgy kalkulálok, hogy nekem nem is lesz. Vagy ha addig nem szűnik meg a nyugdíjrendszer akkor se fogok sokat kapni. És pont ezért már most rakok félre arra az időre. Azért párezer/pártízezer forintja illik, hogy legyen egy felnőtt embernek. Egy csomó váratlan kiadás érhet nyugdíjasként, azt hogyan oldják meg? Teszem azt tönkremegy a hűtő, mosógép stb


Illetve aki készpénzben kapja az miért így kéri? Évtizedek óta használnak itthon is bankkártyát, ma pedig majdnem minden kisboltban/büfében is lehet vele fizetni tehát elfogadott és még biztonságosabb is. Miért nem bankszámlára kérik? A fizetés is arra érkezik (hivatalosan bejelentett állás esetén).



2019. jan. 12. 15:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ha van egy határidő akkor oké, tartsák be. De azért ez amennyire tudom most fordult elő először, ennyi hiba belefér.

Mit szóljanak azok a vállalkozók akik megszabnak egy fizetési határidőt az elvégzett munkára a megrendelő meg akár heteket is csúszik a kifizetéssel. Ő is cirkuszoljon a Tv-ben, hogy a csúnya megrendelő nem fizet? Nekem van ismerősöm aki egy nagy multi alvállalkozója, már annak is örülnek ha “nem olyan sokat” csúszik a kifizetés nem ám 3 nap.

A médiában meg úgy adták el a dolgot, mintha 2 hónapig nem lenne nyugdíj és még a gázt is lekapcsolták volna.

2019. jan. 12. 18:38
 12/21 anonim ***** válasza:

azt a részét nem fogod fel, hogy nem azok panaszkodnak, akiknek amúgy semmi problémájuk nincs ebből a kis késésből.


azt még mások kihagyták a felsorolásból, hogy sok nyugdíjas néha kénytelen támogatni a felnőtt gyerekeit is, mert nem csak náluk lehetnek váratlan kiadások, amit nem biztos, hogy segítség nélkül tudnak finanszírozni, és olyankor a nyugdíjas szülő hozzányúlhat a kis tartalékjához...máris elment az a pénz, amit apránként elrakott...


vagy nem tudom, te mihez kezdenél, ha megszorulnál és a szülők azt mondják, hogy így jártál, ők nem adnak, mert kell későbbre. nincs ilyen szülő normál esetben...

2019. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szerintem tök igazad van, nagyon nem helyes ha valakinek még egy hétre elég tartaléka sincs. Tényleg nem értem, mit csinál az ilyen ember ha bedöglik a hűtő vagy mosógép, mosogatógép, esetleg több minden egyszerre?
2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én az árvaellátást kapom a nyugdíjfolyosító igazatóságtól, amiből kizárólag élek, mert erre a félévre sok lett volna a munka egyetem mellé. Nem halok éhen, de igenis zavaró, ha nem érkezik meg időben a pénz...
2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
De emberek, ki van utalva, nem értem miért megy a rinya. Sms ugyan nem jött róla, de életerő.
2019. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Mit szóljanak azok a vállalkozók akik megszabnak egy fizetési határidőt az elvégzett munkára a megrendelő meg akár heteket is csúszik a kifizetéssel.


Van lehetősége kp-s fizetést kérni a nem megbízható partnerektől... Nálam senki nem csúszik, nem fizet 10-ig, nem megy be a bevallása, ennyi.

2019. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16 feltételezem könyvelő vagy így lehet az ügyfelet “zsarolni” azzal, hogy nem küldöd el a bevallását. De mondjuk egy építészettel foglalkozó vállalkozás mit csináljon? Megvan szabva egy határidő teszem azt február 10, a vállalkozás megépíti amit kell, majd nem érkezik meg a pénz. Visszamegy és lebontja? Megkapta eddig mindig csak 1-2 hónap csúszással. Aztán egy nagy multinak mondja meg, hogy kp-ban kéri a pénzt? Ez egy egyéni vállalkozó könyvelőnek még elmegy, aki a pár tízezer forintot készpénzben kéri, de a többmilliós munkát kérd az xy zrt-től egy táskányi pénzben? Szerintem még a vállalati szabályok sem engednének ekkora összegű készpénzt kifizetni.


Olyan is van, hogy valaki a gyerekeit segíti, de itt elérkeztünk ugyanoda. A nyugdíjas ember felnőtt gyerekeinek nincs semmi tartalékuk? Mert nyilván nem az új autóra kérnek pénzt a nagyitól, hanem mondjuk egy bedöglött hűtőre, mosógépre stb.

Annyit meg ugyanúgy illene félretenni a dolgozó felnőtt gyereknek is. Ha egyedül van akkor is, ha ketten vannak pláne. Azt meg ne mondja senki, hogy mi van ha már unokák is vannak. Gyereket mindenki akkor vállaljon ha eltudja látni. A nagyszülők sajnos nem lesznek ott mindig, hogy kisegítsék őket. Szóval én úgy gondolom, hogy akinek egy hirtelen tönkremenő hűtőre nincs pénze vagy pár napot ne tud átvészelni önerőből, az ne vállaljon még gyereket. Nem azt mondom, hogy milliókat kell felhalmozni a párnahuzatba, de felnőtt dolgozó embereknek legalább 100 ezer forint körül kéne lennie a kasszában. Lehetőségek meg vannak csak keresni kell. Rokonok egy alföldi kis faluból komoly munkalehetőség nélkül költöztek nagyvárosba illetve külföldre, azóta fényévekkel jobban keresnek és tudnak hazaküldeni is. Tehát én nem tudom elképzelni, hogy valaki 40 évet lehúz egy minimálbéres melóval, mert maszekra, jobb állásra, másik szakmára mindig van lehetőség.

2019. jan. 12. 23:39
 18/21 anonim ***** válasza:

Bár nem nézek híreket, de én se értem az embereket...

Lásd ha van egy 3 napos ünnep akkor utolsó munkanapon mennek bevásárolni az emberek mintha világvége lenne...

Én voltam közmunkás, aminek az összege 50 ezer környéke volt, sose értettem a munkatársaim miért mérgelődtek azon hogy pénteken vagy hétfőn kapja a lovét. Sőt volt olyan ember aki banki átutalásra kérte utólag a fizuját hogy hamarabb megkapja....vicc...

Most őszintén. Nem mindegy hogy a csekket pénteken vagy hétfőn fizeted be?

Azért azt is lássuk be hogy az emberek hűtőjében azért nem totál üres szokott lenne fizu előtt sem. Persze előfordulhat hogy van ilyen ember de az nagyon kevés.

Amit meg már ecseteltetek az a félrerakott pénz. Kis fizunál is érdemes úgy beosztani a fizut hogy azért hónap végén maradjon néhány ezer forint.

Nálam a megélhetés veszélybe kerül az azt jelenti hogy üres a pénztárca meg néhány kaja van már csak otthon.

2019. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"68-ból fizet rezsit, eszik, öltözködik, kiváltja a gyógyszereit"


Azt írtad 70 ezer nyugdíjat kap és mellette dolgozik. Az összesen legalább 180 havonta, belekavarodtál a mesédbe, öcskös.

2019. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek, hogy ott van 700 ezer félrerakva neki, de sír, hogy most miből fog venni kaját.
2019. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!