Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van botrány a nyugdíjak...

Miért van botrány a nyugdíjak körül?

Figyelt kérdés

Ugye most van ez, hogy a nyugdíjasok (egy része) később kap nyugdíjat. Van aki megkapta pénteken, ahogy elvileg kell és van aki csak hétfőn fog. Elvileg aki bankszámlára kapja az már tegnap megkapta.

Erre nézem tegnap a híradót és hatalmas botrányt csináltak belőle, mert "sokak megélhetése került veszélybe" és akkor a piacon meg a boltokban állították meg a nyugdíjasokat, hogy "hát most így mi lesz önnel?"


Mindenféle politikától, párttól függetlenül kérdezem. Mit csinált az az ember legalább 40 éven keresztül akinek veszélybe kerül a megélhetése amiatt, hogy 3 nappal később kapja meg a nyugdíját? Persze alacsony a nyugdíjuk én értem, de nehogy már ne legyen annyi pénzük, hogy egy hétvégét kihúzzanak. Ez történhetne egy sima bankokat érintő műszaki probléma miatt is, akkor is éhenhalás közeli állapotba kerülnének?


Én még messze vagyok a nyugdíjtól, de úgy kalkulálok, hogy nekem nem is lesz. Vagy ha addig nem szűnik meg a nyugdíjrendszer akkor se fogok sokat kapni. És pont ezért már most rakok félre arra az időre. Azért párezer/pártízezer forintja illik, hogy legyen egy felnőtt embernek. Egy csomó váratlan kiadás érhet nyugdíjasként, azt hogyan oldják meg? Teszem azt tönkremegy a hűtő, mosógép stb


Illetve aki készpénzben kapja az miért így kéri? Évtizedek óta használnak itthon is bankkártyát, ma pedig majdnem minden kisboltban/büfében is lehet vele fizetni tehát elfogadott és még biztonságosabb is. Miért nem bankszámlára kérik? A fizetés is arra érkezik (hivatalosan bejelentett állás esetén).



2019. jan. 12. 15:04
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Megértem a nyugdijasok aggódását de ez a hiszi már extra gáz! Nehogy már éhen haljanak 2 nap csúszás miatt. Nincs otthon egy csomag tészta, rizs, pár tojás, de komolyan??
2019. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!