Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit dolgozol? Szereted a...

Mit dolgozol? Szereted a munkádat?

Figyelt kérdés

Idén még lehet jelentkezni februárig egyetemre. Én viszont eddig tudtam mit akarok, most viszont elbizonytalanodtam. Kicsit megrémitett az is, hogy nem tudom kifizetni majd a tandijat, vagy hogy hogy élek meg egyedül közben. Munkát is oylan nehéz kapni.

Már-már kezdek félni, hogy soha semmi sem lesz jó nekem. A kereskedelemben dolgozom 2 éve, és ezidő alatt sikerült meggyűlölnöm. Az a sok gyökér ember, meg őket elviselni, jópofizni, plusz kevés fizetés...


Tanulás nélkül meg nemigen tudok elképzekni olyan állást, ami jól fizet. A mozdonyvezetők és a kamionsofőrök tudom, meg vannak fizetve, akkor a fejem se fájna ha és se csak 100-130ezret kapnék.

Ennyiért meg nem éri meg ezeket az embereket elviselni, de ez van most.. és egyelőre nem tudok más állást.


Az érdekelne, hogy ki mit dolgozik most, és hogy az e álmai munkája.


Szerintetek magyarországon (a két általam emlitett munkakörön kivul) milyen munkákkal lehet többet keresni, mint minimálbér?


2019. jan. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szoftverfejlesztőként dolgozom multinál. Alacsonyabb pozíciókban nem túl stresszes. Sajnos én már magasabb pozícióban vagyok és itt már van stressz bőven, szóval egy idő után nem a legnyugisabb munka a világon, de legalább jól fizet. Álmaim munkájának nem mondanám, de nem is rossz. Megbecsülnek, elismernek, jól fizet és jó karriert lehet befutni vele.
2019. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoftverfejlesztő vagyok de kis cégnél. Többnyire nyugis munka, ritka a túlóra. Fizetesben gondolom #1 biztos jóval többet kap, de azért én is kb háromszor annyit keresek mint te, kérdező plusz ezen felül autót is kapok saját használatra.

Szeretem, de néha unalmas amikor épp nincs munka, máskor meg persze túl sok a meló :)

2019. jan. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És szoftverfejleszőként tulajdonképpen mit csináltok?

Mi a napi feladat általában?

2019. jan. 12. 22:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most nem dolgozom. Szeretem nagyon.:)
2019. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok: nincs rendszeresen ismétlődő napi feladat. Mindig mást csinálunk. Jönnek új igények, változnak jogszabályok ami miatt módosítani kell, és persze jönnek elő hibák is amiket javítani kell. Én elég proaktiv vagyok, szóval ha nem kapok közvetlenül munkát akkor is igyekszem szerezni akár más részlegeket is megkérdezek tudok-e valamiben segíteni. De még így is előfordul, hogy akár egész nap nincs mit csináljak. Jónak tűnik de azt nem szeretem.

Az a jó ha van valami új igény vagy hiba amin aztán lehet jót gondolkodni és előbb vagy utóbb megoldani.

2019. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szintén informatika, bár kicsit más oldalról, projektvezető vagyok. Igaz, nem pályakezdő, kellett ide karrierút, de a nyelvek és az informatikai alaptudás sokat számít. Közel félmilliót keresek nettóban (és ez eléggé az alsó spektruma a fizetésnek). Most családot akarunk alapítani szóval nem a fizum kimaxolása az első.


Elmondható ha informatik + min közepes angol tudással nekivágsz, ezeregy lehetőség lesz előtted és ha Budapesten vagy megyeszékhelyen dolgozol, nem kéne a minimálbértőé tartanod (kivéve ha valami rossz céget fogsz ki).

2019. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na ha már ennyien összegyűltünk, akkor én is becsatlakoznék, mint fejlesztő (pontosabban vezető fejlesztő, ami meglehetősen más, mint a sima fejlesztő, máshogy gondolkodsz, de mégis hasonló).

Hogy mit csinálunk, hát... ez jellemzően egy eléggé kreatív munka, kissé olyan, mintha azt kérdeznéd egy zeneszerzőtől, hogy miből áll a munkája: rendszereket tervezünk, kódot írunk, kódot tesztelünk, optimizálunk, illetve nagyon nagyon nagyon nagyon sokat ötletelünk. Ha nem ebben dolgozol, akkor ezek nagy része nem mond túl sok mindent, de kb. ez a munkakör.

Mentálisan a legintenzívebb munkák között van, piszkosul fárasztó tud lenni. Nagyon erős ambíció és tehetség kell hozzá, hogy jól tudd csinálni. Fizetés vastagon nettó 1 millió feletti (az én esetemben). Adminisztratív teendőkre gyakori az asszisztens.

2019. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Logisztikai munkatárs vagyok egy magyar nagyvállalatnál (pár éve dolgozom, nem vagyok már teljesen kezdő).

A fizu nem kiemelkedő, de elmegy. A munka is (kicsit unalmas néha), de a csapar szuper.

2019. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!