Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert ilyen nehez gyerek utan...

Miert ilyen nehez gyerek utan munkat talalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,honapok ota keresek munkat.eddig hiaba.

a legkisebb gyerek 3 eves lesz,bolcsis.nem talalok olyan munkat amit tudok csinalni ugy,hogy a gyereket is tudjam vinni/hozni.

reggel fel 6 kor nyit a bolcsi,15-20 perc alatt nem jutok el egy munkahelyre sem.sehol nem talalok olyan munkat amit lehetne 7-15 ig csinalni.vagy akar 6 orast 8-14 ig.

eredetileg kereskedelemben dolgoztam,az tokeletesen eselytelen,igy egy idore leginkabb a takaritasokat,gyari munkakat nezegetem.

nagyszuloi segitseg nincs,parom beosztasahoz lehetetlen munkat igazitani.12 oraban folyamatosban dolgozik 2 napos valtasokban.

nem tudok 2 muszakot vallalni,sem allando delutant,sem akar egy lepcsohaz takaritast.

megyeszekhelyen elunk,rengeteg a munka amugy.az ipari park sincs messze tolunk,de oda is csak muszakvaltaskor jar busz.mehetnek 8-16 ig de akkor is 6-fel 7 kozott mar a bolcsiben lenne a gyerek es csak delutan 5 korul esnek be erte.szeptembertol ovis lesz,ovit egyet talaltam az egesz kornyeken ami reggel fel 6 kor nyit,de delutan csak fel 5 ig van nyitva.igy ha elore is gondolkodom akkor ezert is kiesik a delutan 16 ig tarto munka.

van targonca jogsim,raktaros papirom de ilyen helyekre is alt 2-3 muszak van,vagy pedig inkabb ferfit vesznek fel mint not.

nem ugy van,hogy az allam tamogatja az anyukak munkaba allasat?de hogyan?

ahol idaig volt kismama muszak,ott mar nem vesznek fel ugy embert,mert nehez osszeigazitani a muszakokat.legalabbis ezt mondtak tobb helyen is ahol ismeros dolgozik pl 7-15 ig.

panelban lakunk,bicot nem tudok hol tarolni,az a lehetoseg is kiesik,hogy azzal jarjak.

nem annyira a penz miatt dolgoznek,inkabb csak rossz itthon ulni egesz nap es csak a haztartassal es a gyerekekkel foglalkozni.

munkaerohiany is van allitolag,megsem orulnek ha az ember lanya menne dolgozni szivesen.anyum tescos,allandoan panaszkodnak a fonoksegben,hogy keves az ember.kerdezte ott is a munkat nekem,de nekik nem jo ha reggel 7-15 ig bent ulnek a penztarban,vagy akarmit csinalnek.menni kell koran reggel,delutan,hetvegen,ejjel mindig....

nem gondoltam volna,hogy ennyire nehez lesz munkat talalni.mas hol dolgozik,hogy oldja meg a gyereket,gyerekeket?


2019. jan. 16. 06:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha megyeszékhelyen laksz valószínűleg van Lidl, Aldi, McDonald's ezeken a helyeken van részmunkaidős állás is.
2019. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

igen,reszmunkaidos ugyan,de menni kell nyitasra,vagy epp delutan,hetvegen.igaz csak 6 oraban mondjuk,de nem lehet allandoan 8-15/6 kozott jarni.

legalabbis azokban ahol en kerdeztem nincs ilyen lehetoseg mert akkor a tobbi munkavallalo lazad(ami valahol ertheto is)

2019. jan. 16. 07:22
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Akkor tanulj valamit kérdező, mert ezek szerint nincs használható végzettséged, így nyilván maradnak a műszakos munkák.

Legalább lekötöd magad és lesz több lehetőséged a jövőben.

2019. jan. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Szintén megyeszékhelyen élek, itt se kapkodnak az ember után. Nekem amíg otthon voltam, teljesen megszűnt a munkahelyem. Úgy 2 éves kora után kezdtem keresgélni új helyet, ami nem jött össze, pedig pénzügyi-számviteli okj-és végzettségem, és gazdasági diplomán is van, így végül irodai közmunkát vállaltam, amikor az ovit kezdte, előnye volt, hogy legalább szakmában vágott és gyerekbarát volt a munkaidő. Pár hónapja megszűnt ez a lehetőség, így most újra munkát keresek, de szinte lehetetlen küldetésnek tűnik.

Tescoval nekem se sikerült egyezkedni, hogy a munkaidő kezdete ne 6 legyen, hanem később, mert a gyereket nem tudom kire bízni reggel, aztán utána mindegy meddig maradok. Nálunk csak a reggel a megoldhatatlan, délután már a férjem fel tudná szedni, hétvégén nem dolgozik így se kell az ember, pedig jelentkeztem már minden sz.rra.

2019. jan. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Üdv a klubban. Hasonlő helyzetben vagyok. 17 évet húztam le kereskedelemben. 2 évig csináltam 3 tíz év alatti gyerek mellett, úgy, hogy a férjem 3 műszakba jár. Reggel hátra, este 10-ig, hétvégén is, havi 1 szabad hétvégével. Kösz, nem. Hiába voltam részmunkaidős, délután, hétvégén menni kellett. Aldi, Lidl? Lidl - ben voltam decemberben állásinterjún, részmunkaidőre. Önéletrajzomba beleírtam, hogy 3 gyerek van, 8-16 között tudok járni. Kemény napi 3 órás munkára jelentkeztem, gondoltam így megoldható. Be is hívtak, még telefonban is megbeszéltem a területi képviselővel, hogy tudok menni. Erre az interjún, hogy vasárnap tudok-e 10 órázni? Nem, részmunkaidőben szeretnék. Érdekes volt. A média meg tele van, hogy munkaerőhiány van a kereskedelemben. Aldi szintén ugyanez. Keretrendszer van, hiába vagy pl. 15-20 órás, dolgoztathatnak heti 30-40 órát is, aztán 3-4 hónap múlva kifizetik túlórába. Na, kereskedelemben ez a részmunkaidő. Úgyhogy én tanulni fogok márciustól ped. asszisztensnek, aztán meglátjuk.
2019. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Szintén megyeszékhely, Budapesttől 60 km-re, rengeteg munka, de egyik se családbarát!
2019. jan. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha annyira nem számít a pénz, akkor érdemes lenne valami szakmát elvégezni, olyan szakmát amivel otthon is tudnál dolgozni (pl körmözni vagy szempillázni).


Vagy ha vállalkozni szeretnél, akkor keress rá erre az oldalra: [link]

2019. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Iskolabufe ideális ehhez.Páromat is igy alkalmazom, ráadásul támogatható és szocho kedvezményes is vagy 3 évig.Igaz 6-6.30-rá ott is ott kell lenni de nekünk bölcsi a szomszédba volt( egyszerűsített foglalkoztatásban volt korábban) oviba meg már én hordom reggel mert csak délbe nyitok a másik üzletben, du meg ő hozza 3 után amikor végzett a suliban.
2019. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Postai kiszállító, esetleg? Vagy remlámújságos?

Ezek mellett tényleg azt mondanám hogy a legjobb ötlet az, ha saját KATÁs vállalkozást csinálsz, akár netes passzív jövedelmet, akár pld. takarítást vállalsz, vagy süteménysütést, stb.

2019. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%

"panelban lakunk,bicot nem tudok hol tarolni,az a lehetoseg is kiesik,hogy azzal jarjak."


Ezt nem értem. Miért nem lehet a lakásban tárolni? Ne mondd már, hogy olyan kicsi a panel, hogy nem fér be egy bicikli valahová, ha csak ennyi kell az esélyeid növeléséhez.

Még a MÁV-nak is vannak olyan vonatai, ahol egy kis fülke van kialakítva a kocsi végében, két kampóval meg szíjakkal amire a biciklit fel lehet lógatni, így "állva" kisebb helyet is foglal. De ha ezen múlna, hogy dolgozni tudjak, engem az se érdekelne, ha mindig kerülgetni kell az előszobában.

2019. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!