Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvónők, tanítók! Melyik...

Óvónők, tanítók! Melyik hivatást válasszam a kettő közül?

Figyelt kérdés

Ha esetleg vannak az oldalon óvónők, tanítónők válaszolnának nekem melyiket érdemes választani?

Diák munkásként dolgoztam óvódában és minden percét élveztem, nagyon boldog voltam utána és úgy voltam vele, mikor kifizettek, hogy ezért pénzt se kérnék,mert tényleg nagyon élveztem.

Viszont tetszenek nagyon a tantárgyak, amiket a tanító tanít. Mindig is szerettem volna tartani tesi órákat, imádom a matekot is, a magyart, a meséket, verseket, szeretem a nyelvtant az éneket, a népdalokat, hangszeren játszani.

Sok oldalúnak tartom magam és úgy érzem, hogy ezt a tulajdonságomat tanítóin kihasználhatnám, viszont félek megbánnám,hogy nem az óvónőit választottam, amiben már kipróbálhattam magam és nagyon élveztem.



2019. jan. 17. 20:35
 1/2 anonim válasza:

Én nem vagyok tanító, csupán annak tanulok, de emlékszem annak idején a felvételi időszakában mennyire bizonytalanul jelöltem meg a tanító szakot,hiszen én is tudtam hogy szeretem a gyerekeket, szeretem a változatos, kihívásokkal teli munkát, de nem éreztem álommunkámnak ezt a szakot, azonban tettem egy próbát és elkezdtem, azóta pedig csupa pozitív, jó élménnyekkel lettem gazdagabb, és már egyre inkább érzem magaménak ezt a szakot.:) Úgy érzem van itt keresnivalóm, nem csalódtam semmiben

Úgy hogy ha tényleg ennyire szeretsz gyerekekkel foglalkozni, illetve úgy érzed szívesen elmennél ebbe az irányba, akkor kevés esélyét látom arra, hogy megbánhatnád. Persze tedd fel magadnak a kérdést, melyik korosztály kedvesebb a szívednek és az alapján dönts, de ha később meggondolod magad az adott szakkal kapcsolatban, sosem késő váltani.:)

2019. jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A korosztályt gondold át. 3-6 év közötti gyerekekkel mennyire máshogy telik egy nap (játszótér, alvás, bent is főleg játék, babusgatás) , mint a 6-10 esetleg 6-12 év közöttiekkel, ahol főleg tanulás van. Én hatalmas különbséget látok az óvoda és az iskola között, teljesen más világ. Szóval melyik korosztály áll hozzád közelebb. Melyiket csinálnád szívesebben.
2019. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!