Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarorszagon miert nem...

Magyarorszagon miert nem szeretnek az emberek szombat, vasarnap dolgozni? Miert faj az embereknek dolgozni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 26. 13:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
Mert így alakult ki. Hétköznap a munkanap hétvége a pihenés. Egyébként én szoktam menni szombatonként is, ha lehet, meg van hozzá kedvem (nem teszik kötelezővé többnyire).
2019. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%
Én nem szeretem, ha össze-vissza van szabadidőm, inkább legyen rendszeres, a hétvége erre tökéletes. Egy normális munkahelyen meg elengednek ügyet meg dokit intézni amúgy is, aztán ledolgozod később.
2019. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
A magyar gazdaság nem azért versenyképtelen, mert keveset dolgozik a magyar, hanem mert alacsony a hozzáadott érték. Több oktatásra és nem több munkanapra van szükség.
2019. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%

Szomorú, hogy vannak még olyan hülyék, akik azt hiszik, attól lesz erős a gazdaság, hogy heti 50-60 órát dógozik mindenki, évi 400 túlórával. Mondjuk O1G is azt hiszi, szóval Szäros Pistán már meg sem lepődöm.

Előző leírta, mi a baj.

2019. jan. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%
Itt Hollandiában a munkahelyek 90%-a nem is enged szombat-vasárnap dolgozni, még a gyárak SE. Irodai meló 9-17-ig van, 18.00-kor már a takarítőnő szól, hogy menjen mindenki haza. Túlóra nem tudom mennyi engedélyezett, de én eddig sose válaltam és nem is fogok. Épp elég hétközben dolgozni, aki akar hétvégén is hát menjen, pont lesz*rom, de nekem senki ne akarja már megmondani hogy mikor menjek. Majd megyek ha több pénzre lesz szükségem, de én teljesen jól elvagyok a mostani fizummal. Nem fogom magam szétszakítani a munka kedvéért.
2019. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Ja, ne hasonlítgassunk, akkor ugyanis urambocsá kiderülne, hogy ami itthon van, 50-60 órás munkahetek meg ez a 400 óra túlóra-mizéria, hogy ez nem csak Nyugat-Európában de a közvetlen szomszédainknál sem olyan elterjedt mint nálunk.

Meg akkor kiderülne hogy az elmúlt 30 évben nem lopni kellett volna a pénzt hanem a gazdaságba injektálni, és rávenni az embereket hogy a szocializmus tingli-tanglizásából tanulással és hatékony munkával hogyan lehetne növelhető a GDP és ezáltal az ország.

2019. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.


Most én értettem félre a kérdést, vagy mások? Vagy csak trollkodás megy?


SZERINTEM, a kérdés nem arról szól, hogy dolgozz heti 7 napot, 342,5 órában. hanem arról, hogy sokan miért akarnak hétvégén szabad napot, és miért nem hétköznap.

Én erre írtam, hogy nekem, és minden ismerősömnek is, sokkal jobb a hétvégi meló, a hétköznap meg legyen szabad. Oké, ahol puja van és vigyázni kell rá, az más. De számomra, mint független férfinek a legjobb a szabad hétköznap!

2019. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
25 évesen semmi problémám nem volt a hétvegi munkával. Most 37 vagyok, 3 gyerekkel, akkor meg szingli egyetemista voltam. Most a családé a hétvége, akkor meg mindegy volt...
2019. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 robi1980 ***** válasza:
95%

17-es: Az első kérdés is csupán arról szól, hogy miért nem szeretnek az emberek hétvégén dolgozni, nincs részletezve, hogy ez túlóra, avagy a munkarend miatt ilyen stb. Hát az emberek egy része folyamatos munkarendben van, nekik ugye minden hónapban van több hétvégi munkavégzés is. Én általában minden hétvégén dolgozom szombaton is, nekem ez túlóra az 5 hétköznap után...

A MÁSODIK kérdés, viszont alapvetően provokatív, szerintem: "Miert faj az embereknek dolgozni?" - Már sokan leírták, de számos oka lehet, amiért "fáj" a hétvégi munkavégzés: Pl. mert a gyerek hétköznapokon reggeltől kora délutánig óvodában/suliban van, s így az a szülő, aki hétköznap délutános, gyakorlatilag nem is látja. - LEHET talán, hogy hétvégén jól esne neki??? SATÖBBI! (Az a baj, hogy sok egyedülálló jó dolgában nem tudja, hogy mihez kezdjen szabadidejével... ISMÉTLEM: A kérdés második része alapvetően provokatív, mert arra utal, hogy aki nem szívesen dolgozik hétvégén, annak fáj a munka. Hát nem írom ide, amit gondolok, mert ki lennék tiltva...)

2019. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

"Az a baj, hogy sok egyedülálló jó dolgában nem tudja, hogy mihez kezdjen szabadidejével"

Én mondjuk amíg heti 40 órában munkahelyen dolgoztam, annyira nem élveztem, hogy szabadságot kell kivennem már azért is, mert jön a rovarirtó a házunkba. Családosként nincs értelme nyafognod, minden hozzátok van igazítva.

2019. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!