Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy havi nettó félmillió...

Egy havi nettó félmillió forintot megkereső embernek melyik a legjobb finanszírozási forma ha egy 10 millió Ft körüli autót szeretne vásárolni? (Használt, új, hitel vagy lízing?

Figyelt kérdés
És nem vállalkozóként..
2019. jan. 26. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyként autót készpénzért érdemes venni, minden más ráfizetés. Alkudni kell, akár használt, akár új.


De őszintén szólva én ennél jóval több nettóval sem éreztem, hogy ilyen drága kocsit megengedhetnék magamnak. Persze nekem lakásra is kellett a pénz.

2019. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én kb. 450-et keresek meg havonta.

15 éves kocsim van, vigyázok rá, és nem akarok újat. Lakás van, a bevásárlásnál megnézzük mire költünk. Havonta félreteszek egy kicsit a nyugdíjas évekre.

Egy tízmilliós kocsira nem hinném hogy belátható időn belül telne. Hitelbe a lakáson kívül sosem vettem semmit és nem is fogok!

Ha van céged, a tartós bérlet jó üzlet lehet, feltéve ha megvan rá előre a pénz. Ha nem, úgy egy pár éves használt kocsi jobban megéri, de csak akkor ha le tudod csekkolni az előéletét és a kilométereket, mert rengetegen tekerik az órát.

2019. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Ez a fizu 3-4 milliós autót tesz lehetővé max, ha csak nem akarsz erőn felül áldozni erre.
2019. jan. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, itt a gyakori üzleti rovatában mindenki szerint hülye az, aki jó kocsit vesz. Tök mindegy, hogy a kérdés a finanszírozási formákról szólt, nem arról, hogy érdemes-e drága kocsit venni, ami ugye tök szubjektív, valakinek ez önmegvalósítás, valakinek meg csak egy, az értékéből gyorsan vesztő használati tárgy. Ők akkor is leírják, hogy mekkora felelőtlenség, stb. Nem kell velük foglalkozni, ha alapvetően átlátod, mennyit veszít az értékéből, megéri-e neked (szubjektíve).

Szerintem: új autót nem érdemes venni, kivéve, ha tényleg sok pénzed van, ergo nem az összekuporgatott kis pénzedből veszed az új kocsit, hanem "jut is, marad is". Vegyél egy pár (1-2) éves használtat, ha "újszerű" kocsit szeretnél. Ezek közül sok autón még gyári garancia is van, és az eredeti árnál jóval alacsonyabban megkapod. A lízingnek (is) tök jó a kamatozása mostanában.

2019. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Sehogy netto 500az edes keves eg, 10 millas autóra, kicsivel keresek evesebbet, 19 éves autom van
2019. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Használt elektromos autó készpénzre.
2019. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem egyertelmu a kerdes. Minden esetben 10 millio ft az ertek, vagy az auto szalon erteke 10 millio ft? Nem mindegy.
2019. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Havi nettó 1 fölött keresek, de nekem sem férne bele egy 10 milliós kocsi. Pedig én az ÁFA 50%-át is le tudnám írni.
2019. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én is havi nettó 1 millió forint felett keresek, és nekem beleférne. Miért? Mert nem kell semmi másra költenem. Lakhatás, kaja, rezsi minden meg van oldva. Más kérdés, hogy előbb inkább vállalkozást indítok, aztán jöhet a kocsi.
2019. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

2 évig csak azért dolgozol, hogy legyen egy kocsid?

Megéri?

2019. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!