Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Férfiként, légiutas kísérőnek...

Férfiként, légiutas kísérőnek nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

Sok a jelentkező egy nyílt napon a Wizzairnél például? Kell valami diploma az érettségin kívül? Mennyire kell tudni angolul beszélni? Egyik helyen azt olvasom/hallom, hogy felsőfokú angoltudás szükséges, mások azt mondják, hogy a legtöbben középfokon beszélnek, meg túl komoly beszélgetéseket nem kell lebonyolítani.

A másik a fellépés, külső. Személy szerint én nem vagyok egy társaság középpontja típusú ember, de ugyanakkor egy mimóza, gyámoltalan alak sem, úgy gondolom. Vagyis az emberek inkább komolyan vesznek, nem vagyok egy udvari bolond, vicces figura, a kinézetem pedig nem egy Quasimodo... Hogy most mit jelent pontosan ebben a munkában, hogy határozottnak kell lenni meg hasonlók azt nem tudom.

Ugyanúgy azt sem, hogy érdemes volna-e megpróbálni jelentkezni vagy mégsem felelnék meg.



2019. jan. 26. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Érdemes, Wizzairnél amúgy is nagy hiány van mostanában (nem fizetnek olyan nagyon-nagyon jól annak ellenére, hogy igen sokat kell dolgozni, de ez minden fapados cégre jellemző). Az, hogy férfi vagy, nem hiszem, hogy hátrány lenne, sőt. Wizzéknél elég sok a csaj, pedig egy-egy erősebb hapsi elférne minden járatukon.

Angoltudásod legyen, mivel már maga az interjú is folyhat angolul. Egy másik nyelv min kőzépfokon nagy előny, de nem feltétel.

A határozottnak lenni az azt jelenti itt is, mint a vendéglátásban:sajnos ki kell nyalni a legtahóbb utas hátsóját is, nem küldheted el melegebb éghajlatra akkor sem, ha ő épp ezt teszi veled. Udvarias, higgadt stílusban kell leültetni a részegeseket, rávenni a hülyéket, hogy kössék be magukat és kapcsolják ki a mobilt stb. Sajnos te felelsz az ő biztonságukért is tízezer méteren.

2019. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem ebből szeretnék meggazdagodni, magamat sem kell eltartanom egyelőre, egyszerűen szeretnék egy olyan munkát, amit csinálnék is szívesen és végre úgy lefeküdni, hogy tudom, hogy van munkahelyem.

Angoltudásom éppen van, csak a kérdés az, hogy mennyi szükséges. Angol szakos voltam az egyetemen, de két vizsgám hiányzik, így nincs diplomám egyelőre. Vagyis egy bizonyos szinten tudok, viszont mióta tudom, hogy mik is vannak az egyetemen három év alatt, ha komolyabban benne van az ember, így én nem jelentem ki kapásból, magabiztosan, hogy tudok. Ezen kívül még beszélek egy nyelvet, igen.

Annyira határozott vagyok éppen, hogy valakit le tudjak szólni, finomabb hangnemben pedig főleg. Viszont ahogy hallottam ez nem introvertáltaknak való. Most ez megint attól függ, hogy kinek mi az introvertált. Ahogy mondtam én is inkább csendesebb, komolyabb típus vagyok, de attól nem egy puliszkagyilkos, aki rá sem mer nézni senkire, nemhogy rászólni ha úgy adódik. Vagyis rám is lehet mondani, hogy introvertált vagyok, mivel nem keresem folyton a bulikat, haverok társaságát.

2019. jan. 26. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!