Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A gyártó cégeknél a középfokú...

A gyártó cégeknél a középfokú végzettségűek általában miért nem végezhetnek szellemi munkát?

Figyelt kérdés

Tehát pl. érettségivel vagy szakmával miért csak gyártósorra vagy raktárba lehet menni több műszakba?


Míg egy bármilyen diplomával azonnal irodai munka jár. Ismerek régészt és rajz diplomás embereket ilyen helyen. A régész azt mondta hogy a HR-es azért hívta be mert érdekesnek találta a régész diplomát az önéletrajzban és kíváncsi volt rá.



2019. jan. 29. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Az elmúlt 10-15 évben irdatlan mennyiségű hasznavehetetlen diplomát állítottak ki a felsőoktatási intézmények. Aki a 2000-es évek elején nagyjából hármasra leérettségizett (1-2 tárgynál rezgett a léc, hogy nem bukik-e meg, de becsúszott mellé egy négyes is), az a felsőoktatás közelébe sem ment, mert tudta, hogy ennyi telik tőle. Tíz évvel később az ilyenek már mentek turizmus-vendéglátás, andragógia, informatikus könyvtáros, rendezvényszervező vagy egyéb hülyegyerek-szakokra. Innen alakult ki a "büfészak" kifejezés. Ezzel párhuzamosan az érettségi mostanra olyan szintre silányodott, hogy funkcionális analfabéták is meg tudják oldani, ha van eszük a megfelelő szakvélemények beszerzéséhez. Nem vicc, tényleg. Ha diszlexiás és diszgráfiás vagy, simán meg lehet bugázni, hogy egyes tárgyakból ne kelljen írásbelizni, majd húzol két szóbeli tételt, azt' oké. Tehát írni nem kell tudni, a szóbeli tételeket valahogy kibetűzöd, meg szóbelin amúgy is kettes már az is, ha megszólalsz. Ha diszkalkuliás vagy, a matematika amúgy is kiesik, tehát az egyetlen igazán nehéz kötelező tárgyat máris megúsztad.

Így hát ha a gyártócégeknek írni-olvasni tudó ember kell, aki alkalmas adminisztrátornak (betanított szellemi munka), akkor diplomást fog keresni. Az érettségizett simán lehet analfabéta, a diplomás már legalább írni-olvasni tud folyékonyan.

No meg ha egy középfokú végzettséget igénylő munkára, aminek a hirdetését így is adják fel, 10-20-akárhány diplomás jelentkezik, akkor nem fognak érettségizettek közül válogatni. Van diplomás, az mégiscsak jobban hangzik, neki sem kell több pénzt adni, valószínűleg a diploma miatt okosabb is, mint az érettségizett... Akkor miért ne közülük válasszák ki a legjobbat?

2019. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Így van, egy irodista helyre jelentkezik 200 ember, abból 150-nek diplomája van, akkor az érettségizettekkel szóba sem állnak. A magasabb végzettségű ember is ugyanannyiba kerül, akkor miért válasszon érettségizettet?

Amúgy vannak kivételek, pl. ahol nagyon keveset fizetnek, oda felvesznek érettségivel is, talán nem pattansz meg 2 hónapon belül. A húgom érettségivel dolgozik irodán, de minimálbért kap, és még örül is, hogy nem a soron álldogál. De persze protekcióval jutott be, mondanom sem kell.

2019. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenütt van ez így.

Főleg BP és Nyugat-Magyarországon már jellemző,hogy olyan álláshoz minimum középfokot írnak , ami amúgy lehetne diplomás munka is akár.

Például, beszerző.


Akinek van diplomája, az több pénzt fog kérni.

A cégek meg ezek tudnak spórolni,hogy egy lightosabb de, amúgy diplomás munkakörbe betesznek egy középfokú végzettségűt.

2019. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es, azért csak annyit, hogy akinek valamilyen részképesség-zavara van (diszlexia, diszgráfia, diszkalkúlia - nekem is ez van), igen, valóba ki lehet váltani az adott képességzavart érintő tárgy írásbelijét két szóbelivel (én is a matek írásbelit így váltottam ki), viszont az közlik is azzal együtt, hogy ha felsőoktatásba akarsz menni, akkor viszont le kell tenned a rendes érettségit is belőle (ismétlőt lehet tenni bármikor bármennyit ugye), mert az ilyen érettségi eredményéből felvételi pont nem számítható :) és látják, hogy ilyen érettségit tett az illető, mert a bizonytványba is le záradékolják, hogy az X tantárgyból az írásbeli vizsgarész helyett szóbeli vizsgát tett.

Én is tervezek menni ismét matekra, mert pénzügy-számvitel szakra jelentkeznék FOKSZ-ra.

(igen tudom, mondhatod diszkalkúliás mit akar ilyennel foglalkozni... okj-ba elvégeztem a pénzügy számvitelt is, logisztikát is vendéglátó technikust is, mindenhol kentem vágtam a szakmai számításokat és jó szakinak tartottak eddig mindenhol :) )

2021. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit az egyes ír, igazán pofátlan. A lányomnak 127-es Iq-t mértek, de figyelemzavaros. Helyesírásból felmentést kapott, egyébként 4,75 az átlaga 7.ben. Tényleg nem érdemel meg egy érettségit, szerinted?

Ha meg magyarból akar felvételizni, akkor meg kell neki is írni az emeltet, ahogy a 4-es írja. A felmentést olyankor nem veszik figyelembe.

2021. júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Jó adag talpraesettséggel, önállósággal, munkára való igényességgel lehetsz irodista.
márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, de kis idealista vagy. Ha bejön 200 önéletrajz, szerinted mit tud beleírni, hogy kitűnjön a tömegből? Azt, hogy igényes a munkájára?
márc. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mit keresnek egy általános irodai adminisztrátorban?

Magasszintű számítógépes ismereteket, nyelvtudást, igényességet, kiváló kommunikációs készséget.

A baj ott kezdődik, hogy mindenki ezen és hasonló jelzőkkel jellemzi magát az álláspályázatában – én már csak tudom, toborzó vagyok egy fejvadászcégnél. Külön öröm, amikor a megbízó cég elvárja a motivációs levelet, így lehet a legegyszerűbben felmérni, hogy az irodai környezetbe illő fogalmazási stílus birtokában van-e a jelölt, hogy az írásbeni érintkezésben elvárt formai követelményeket ismeri-e. Sokan képtelenek egy szépen megszerkesztett levelet megírni, amelyben logikus gondolatvezetést követve bemutatkoznak, mesélnek a képességeikről, kompetenciáikról, hogy mit várnak el leendő munkaadójától, és mit tudnak nyújtani cserébe.

márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!