Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próba idő alatti felmondás?

Próba idő alatti felmondás?

Figyelt kérdés

Három hónap próbaidőben állapodtam meg a jelenlegi cégemmel, viszont kaptam egy jövedelmezőbb ajánaltot amit szóban el is fogadtam. Pénteken már oda kell mennem.


Hogy megy ez ilyenkor ?


Benne vagyok a három hónapban így élhetek a jogommal és indoklás nélkül felmondhatok. Ez tiszta sor.


Viszont, hogy adjam át ?


Az működik, hogy csütörtök reggel bemegyek és átadom a felmondásom. Majd a HR-en leadom a kapott tárgyakat stb. És onnantól mehetek haza ? Vagy illik végigdolgozni azt a napot ?


Illetve azt a napot teljesen kifizeti a munkáltató ?

21 nap szabadságom van. Ilyenkor időarányosan lesz kevesebb az új munkahelyemen. Viszont a jelenlegi munkahelyemen nem vettem ki egy napot sem. Így azzal a két nappal mi lesz ?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2019. jan. 30. 10:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatti felmondás azonnali hatályú. Ez annyit jelent, hogy aznap megszűnik a munkaviszonyod. Tehát nincs szabadság kivétel, és egyebek.


Ha 3-án átadod a felmondást, akkor 3-án van az utolsó munkaviszonyos napod. 4-én már semmi közöd a céghez és neki sem hozzád.


A ki nem vett, időarányosan járó szabadságot pénzben meg kell váltaniuk a munkaviszony megszűnésekor. A munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig ki kell, hogy fizessenek, a leszámolási papírokat is meg kell, hogy kapd. Ha nem mész be érte személyesen (nem vagy köteles, hiszen nem álltok jogviszonyban már), akkor ajánlottan a lakcímedre kötelesek elküldeni. Ha készpénzben bérfizetés volt a cégnél, akkor a béredet is! Az más dolog, hogy mikor kapod meg. Neki az 5. munkanapig el kell indítania "feléd".


Ha a felmondás napját nem dolgozod végig, jogod van hozzá. A ledolgozott időre kapsz bért. Ha végig dolgozod, akkor végig, ha nem, akkor nem.

2019. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha fel akarsz mondani, akkor is csak kultúráltan tedd.

Most hogy az utolsó napot kifizetik vagy sem az már mellékes gondolom.

Gondolom nem napi nettó 40000-et kerestél! akkor nem mindegy az az egy nap sem :)

Az időarányos szabit meg kifizetik.

2019. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!