Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Ha próbaidő alatt felmondok, akkor azonnal kifizetnek, vagy majd csak a meghatározott fizetés napon?

Keress kérdéseket hasonló témákban: munka, munkaidő, próbaidő, fizetés, pénz, felmondás, kifizetés

jan. 2. 09:28  Privát üzenet  

A válaszok
Attól függ. Ha a fizetési határidő minden hónap 10-e, és te 8-án lépsz li, akkor a fizetési határidővel kapod meg. Ha viszont még messze van a fizetési határidő akkor 1-2 nap és kifizetnek.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 2. 09:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

# 2/6Időpont jan. 2. 09:36 Privát üzenet

Ahogyan az első írta kb úgy van.

De ha messze van még a fizetési nap mondjuk például 25-én számolsz le, akkor másnap meg kell hogy kapd a fizetésedet és a papírjaidat.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 2. 09:43 Privát üzenet
Felmondástól számított 5 napon belül ki kell fizessen és a papírjaidat is ki kell adnia.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jan. 2. 11:21 Privát üzenet

Igen, munkaviszony megszűnését követően 5 napon belül kell megkapnod a papírokat, és a kilépő béredet.

A gyakorlatban meg amikor akarják, akkor adják oda.

Én harcoltam multival, aki 25 nap után is csak hebegett, hogy külsős a könyvelője, és hiába mondtam, hogy nem érdekel, a törvény vonatkozik rá. A munkaügynél tettem bejelentést, kb 5 hónap múlva jött a válasz, hogy kivizsgálták, igazam volt... Hát kösz.

Szóval elméletben 5 nap, gyakorlatban meg amikor a kedvük tartja...

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont jan. 2. 11:57 Privát üzenet

akkor fizetnek amikor akarnak én mondtam fel 12-én és előtte ugye 10-én kaptam meg az előző havit és azzal a vacak 1-12-ig terjedő napokra szóló töredék bérrel 1 hónapig szaroztak mire odaadták.

senkit se érdekelt az 5 nap megmondták fizetik ahogy tudják 1 hónap lett belőle.

bejelenthettem volna a munkaügyiseknél de minek? hónapok mire lefutott volna az ügy

A válaszíró 39%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jan. 6. 10:29 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha próbaidő alatt indoklás nélkül, írásban adom be a felmondásomat, akkor az utolsó munkanapom előtt hány nappal vagyok köteles ezt benyújtani?
Auchanban árufeltöltőként a próbaidő után emelkedik a fizetés?
Rokkant nyugdíról, Öregségi nyugdíjra váltásnál. A jogosultságra meghatározott időpontra visszamenőleg fizet a folyósító? (bővebben lent)
Szerintetek fizetés nélküli próbaidő alatt el fognak engedni néha vezetni?
Próbaidő alatti azonnali hatályú felmondás esetén milyen dátumot írjak?
Ha reggel sms-ben közlik a felmondást próbaidő alatt, akkor az aznapi fizetés még jár?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!