Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő alatt felmondok,...

Ha próbaidő alatt felmondok, akkor azonnal kifizetnek, vagy majd csak a meghatározott fizetés napon?

Figyelt kérdés

2019. jan. 2. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a fizetési határidő minden hónap 10-e, és te 8-án lépsz li, akkor a fizetési határidővel kapod meg. Ha viszont még messze van a fizetési határidő akkor 1-2 nap és kifizetnek.
2019. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. jan. 2. 09:36
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Ahogyan az első írta kb úgy van.

De ha messze van még a fizetési nap mondjuk például 25-én számolsz le, akkor másnap meg kell hogy kapd a fizetésedet és a papírjaidat.

2019. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Felmondástól számított 5 napon belül ki kell fizessen és a papírjaidat is ki kell adnia.
2019. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, munkaviszony megszűnését követően 5 napon belül kell megkapnod a papírokat, és a kilépő béredet.


A gyakorlatban meg amikor akarják, akkor adják oda.

Én harcoltam multival, aki 25 nap után is csak hebegett, hogy külsős a könyvelője, és hiába mondtam, hogy nem érdekel, a törvény vonatkozik rá. A munkaügynél tettem bejelentést, kb 5 hónap múlva jött a válasz, hogy kivizsgálták, igazam volt... Hát kösz.


Szóval elméletben 5 nap, gyakorlatban meg amikor a kedvük tartja...

2019. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

akkor fizetnek amikor akarnak én mondtam fel 12-én és előtte ugye 10-én kaptam meg az előző havit és azzal a vacak 1-12-ig terjedő napokra szóló töredék bérrel 1 hónapig szaroztak mire odaadták.


senkit se érdekelt az 5 nap megmondták fizetik ahogy tudják 1 hónap lett belőle.


bejelenthettem volna a munkaügyiseknél de minek? hónapok mire lefutott volna az ügy

2019. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!