Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jó ötlet munkahely...

Mennyire jó ötlet munkahely váltás előtt pár hónapot pihenni?

Figyelt kérdés
30 eves vagyok, 5 eve dolgozom. Eddig 2 főállásom volt. A mostani munkahelyem nagyon stresszes, nagy a nyomás, az itt töltött 3 évem során egyre inkabb befásultnak érzem magam, kiégettnek. Projektkoordinator vagyok egy autoipari cégnél. Elorelepesi, fejlodesi lehetőség kevés, a fizetés pedig alig emelkedett a par evben. Arra gondoltam, hogy felmondok, és pihenek 2-3 hónapot. Tovabbfejlesztenem magam, konyveket olvasnek, kirandulnek, sportolnek. Aztan ha feltoltodtem, neznek új munkát. Mit gondoltok, van esetleg tapasztalatotok, hogy ez segithet-e új erőre kapni?

2018. dec. 5. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Jóhogy.
2018. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha van tartalékod és nem kell azonnal munkát találni, akkor miért ne?

Azt is számold bele, hogy nem biztos, hogy 2-3 hónapra kell tartalék, hanem plusz azok a hónapok, amíg munkát keresel. Nem biztos, hogy találsz azonnal megfelelőt, még jó végzettséggel sem.

Szóval ha az anyagiak engedik, akkor tegyél így, szerintem jó ötlet.

2018. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
91%

Én épp ezt csinálom. Mármint felmondtam, és most pár hónapot pihenek, és ahogy a GPS mondja: "újratervezés". :)


Azt hiszem, vállalni fogok valami félállást, mellette pedig kitanulok egy hiányszakmát. (Ami persze nem hónapos kérdés, hanem gyakorlattal együtt több éves.)


Nekem segített új erőre kapni a pihenés. Az első két-három hétben még bennem volt a feszültség, amit a rémes előző munkahelyemről hoztam, de szép lassan megnyugodtam.

2018. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Idén én is ezt csináltam (30 vagyok de 21 éves korom óta dolgozom...). Bár jól kerestem előző melómban, de totál kiégtem, főleg a főnököm miatt.

Nagyon jó volt! Nyugi, lazaság. Bőven tettünk félre előtte. Nem csináltam mondjuk meg felét se annak amit akartam, de isteni volt itthon lenni. Beszereztünk egy cicát is és vele voltam sokat. Mondjuk a nyári meleg néha betett, de azon túl istenien éreztem magam, jó lenne még 3-4 ilyen hét most is. :)


Nem siettem el a munkakeresést, egy helyre jelentkeztem még mielőtt munkanélküli lettem volna, mert nagy vágyam volt oda bekerülni.... fel is vettek. :D Így összevissza 2 hónapot voltam itthon.


Azzal számolj nyugodtan hogy ugye jár a munkakeresési járadék is, nekem a maximum környékén volt, mondjuk az is "csak" 100 ezer, de a semmiél több!

Ráadásul ha most felmondasz, tavaszra azért megint beindul a piac.

2018. dec. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha van tartalékod, akkor mindenképpen tedd meg! Ha ez segít, a pihenés, az, hogy normálisabb, élettel telibb legyél - ne értsd félre amit írtam - az egészséged fontosabb, nyilván van egy bizonyos határ.

Engem simán fel tud tölteni, ha elmegyek biciklizni egyedül, nem egyszer tettem meg azt, hogy beterveztem egy nap szabit és elmentem 8 órát bringázni, másik alkalommal a strandra, 3. alkalommal a másik strandra...


De azért jelentkezz be a munkaügyibe, kapsz 3 havi álláskeresésit, a tb-t nem kell fizetned. De ott ne mond, hogy pihensz, mert micsoda luxus és van egy vagonnyi pénze... Felmondtál és kész.


Szerintem az utolsó hónapban vagy 2 hétben, attól függ, hogy mennyire kapós a szakmád, kezdj el állást keresni, hogy ha letelik az álláskeresési, akkor minél kevesebbet kelljen munka nélkül lenned. Esetleg, ha nagyvárosban laksz, akkor a munkaügyiben is találhatsz pár napos álláskeresési tréninget, mit tudom én mit, olvass el mindent, ami ki van téve a falra!

Jó pihenést és feltöltődést kívánok!

2019. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó ötletnek tűnik, de egy dolgot vegyél figyelembe: az álláskeresés kicsit hasonló mint a társkeresés. Ha már van állásod/párod, kívánatosabb vagy.

Nem tudom mi az oka ennek a pszichológiának, de ezt fontos tudnod.

Én ezért azt csinálnám, már felmondás előtt megegyeznék az új céggel, de csak 3 hónap múlva kezdenék ott.

2019. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig kihagyok FÉL ÉVET két munkahely között.. muszáj pihenni az élet rövid nem lehet mindig rabszolgázni.
2019. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6#: ez komoly? Nekem nem volt jó az egyik dátum, mert állásinterjúm volt aznapra, vmit kamuztam, jó, akkor majd 3 nap múlva visszahívnak. Nem hívtak vissza.

Nem mondom, hogy nincs ilyen, amiről írsz, de ritka, mint a fehér holló.

2019. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!