Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan költöznek vissza Magyaro...

Sokan költöznek vissza Magyarországra?

Figyelt kérdés
Szóval én egy 17éves srác vagyok aki 5éves kora óta Ausztriában él a szüleivel. Nagyon sok magyart ismerünk itt a környéken és nagyon sokan visszaköltöztek. Volt iskola társaim haupt schuleban 8magyar gyerek volt és ebből már 4 visszaköltözött a szüleivel együtt de a többiek is akarnak. Az én szüleim is kb 1 hónapja döntöttek úgy hogy ahogy befejezem a szakmát haza költöznek és én maradhatok vagy mehetek velük. Ebből Magyarországon mit lehet érzékelni? Látványosan sokan mennek haza vagy még mindig többen mennek külföldre? 17f

2019. jan. 31. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A lényeges dolgokat még nem tudjuk, pedig az alapján lehet megfontoltan dönteni.


Ilyen például, hogy jólétben éltek-e, illetve ha hazajöttök, itt is jó munkát tudnak találni a szüleid, vagy vesznek egy házat, felélik amit kint szereztek, aztán vagy nyomorognak vagy visszaköltöznek pár év múlva, ha elfogy a pénzecske?


De a te szempontodból lényegesebb, hogy TE mit akarsz kezdeni magaddal most 17 évesen? Egy középiskola szerintem kint se egy nagy valami, itthon meg egyenesen éhenhalhatsz vele egy gyártósoron ha csak az van, 10-12 órás robotmelókban. Valami szakmát említettél emellett, ezt ugyebár nem tudjuk, hogy mi.


Jó szakma, meg lehet élni belőle, akár kint vagy itthon? Ezt is akarod csinálni? Vagy inkább továbbtanulnál?


Megmondom miért lényegesek ezek. Mert lehet, hogy továbbtanulnál, de mondjuk külföldi egyetemre nem vennének fel, magyarra meg igen. Akkor érdemesebb hazajönnöd a szüleiddel, elvégezni valami normális (nem kamu) felsőfokú képzést Magyarországon. Az után még mindig dönthetsz úgy, hogy visszamész az osztrákokhoz, vagy pedig itthon találsz vele munkát - németet viszonylag kevesen beszélik jól itthon, inkább az angolt, ezért lehet, hogy jól megfizetnének vele itthon is.


De ezeket neked kell tudnod, és ez a lényeg itt.

2019. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szüleim meg fognak élni mivel van egy házuk Nagykanizsán szóval venni már nem kell ki van adva egy lakás Győrben amit tavaj vettek meg örököltek a papámtol 60ha földet ami úgyszintén bérbe van. Emellett apukám rendesen napi 8orában fog dolgozni. Én készházépittőnek tanulok most fogom kezdeni az utolsó évemet mire kitanulom a szakmát lesz kb 20ezer euróm félretéve. Éretségim nincs és nem is lesz úgyhogy nem szeretnék tovább tanulni. Ha végzek a szakmával akkor még max 1évet szeretnék itt maradni tapasztalatot valamint pénzt gyűjteni és aztán otthon egy ács illetve készházépittő válalkozást csinálni. Ezek egyenlőre csak tervek most kérdezösködök magyar épittőiparban dolgozóktól hogy megérné e meg hogy hol kéne csinálni. Nagyon örülnék hogyha tudnátok egy pár tippet adni vagy csak a véleményeteket elmondanátok.
2019. febr. 11. 16:54
 13/15 anonim ***** válasza:

magyar építőiparban dolgozni? Úgy írok véleményt, hogy nem értek hozzá, nem vok benne, csak véleményt hallok, amit nem ellenőrzök le. Nem dolgozok benne, de nyilván eljutnak a hírek az újságból, tv-ből, ettől-attól.


szóval, magyar építőipar? Nálunk van közbeszerzés, ami Magyarországon a korrupció melegágya. A magyar vállalkozó gyakran nem fizeti a munkásait, mivel gyakran őt sem fizetik ki, vagyis vhol egyértelmű, hogy ő sem fizet. Az más kérdés, hogy a melósnak nem fizetni, akinek amúgy is kevés van.

Magyarországon gyakori az al-al-al-al-365. alvállalkozó, előfordul, hogy már jóval felette sem fizetik ki. Ott nyúlják le egymást, ahol tudják. Az állami megrendelések árait vastagon árazzák.

Jó, amit kitaláltál, ha van rá vevő, biztos, hogy van, lesz, lenne, de ne add ki a kezedből. Igaz, így nem lesz ünneped, hétvégéd.


Nekem ez a véleményem, építő véleményt elfogadok, az is lehet, hogy rosszul látom a helyzetet és minden happy...

2019. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Az itteni statisztikákat ne vegyétek alapul, azokat hamisítják. ÉN úgy látom, hogy többen mennek ki, mint vissza. De az is tény, hogyha kint megtanulsz németül, azért itthon is elég jó állást tudsz szerezni, kérdés, hogy kint mivel foglalkoztok, Mert pl, ha valaki évekig kint takarít, mosogat, aztán hazajön, és itthon a nyelvtudásával kap egy irodista állást, szerintem jobban járt. Egyébként nem. Ez az ország mindenféle szempontból gáz. Oktatás, egészségügy, nyugdíj, sorolhatnám...
2019. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Magyarként mondom, hogy jobb kint az élet ha beszéled a nyelvet és van munkád is amit szeretsz. Itthon nem látok jövőképet, persze szeretek otthon lenni, mert Magyarország a szülőföldem, viszont Ausztriában nyugodtabb az életem, nem kell agyalnom, hogy miből vegyem meg éppen azt amit szeretnék. Ég és a föld a különbség az orvosi ellátás között, arról nem is beszélve, hogy Ausztriában lesz még nyugdíj is. Meg őszintén szólva mikor itthon vagyok vagy átakarnak verni, vagy lehúzni, és annyira lehangoló érzés. Éppen valamelyik nap találtam egy kátyút Ausztriában a főúton ahol közlekedek (ami nagy dolog), otthon pedig mikor megyek nagyanyámhoz az egész út egy kátyú :D Viszont ha van pénzed akkor élhető ország Magyarország is szerintem. De azért az gáz mikor hazamegyek egy 6 millás autóval, és idősebb emberek megnéznek, vagy megszólnak hogy én nekem erre, hogyan jutotta, amikor ő egy életet ledolgozott és pár száz ezres autóval mozog :S Ez számomra is kellemetlen.
2019. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!