Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentősen magasabb bért csak...

Jelentősen magasabb bért csak váltással lehet elérni?

Figyelt kérdés

2,5 éve, a diplomám kézhezvétele óta dolgozom egy munkahelyen, mérnöki irodán.

Viszont, én nagyon elégedetlen vagyok a fizetésemmel, még csak a bruttó 400 ezer forintot karcolja alulról.


Véleményem szerint, ez mérnöki diplomával,angol-német kommunikációs szintű nyelvtudással kevés.Főleg úgy,hogy nem vagyok már kezdő.



Ezzel a céggel az a baj,hogy nincs rendes emelés, hanem csak 15-20 ezer forint évente.

Ha évi 10-15 százalék lenne, azt mondom oké.



Amikor felvettek, pályakezdőként túl keveset mondtam.



A cég külföldi tulajdonú, az anyaországon ezt a céget építik lefele, itt meg építik fel, vagy építenék, mert itt kisebbek a bérköltségek.


2019. febr. 3. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Előléptetéssel vagy váltással lehet nagyot ugrani, az összes multi csak jelképes emelést ad évről évre.
2019. febr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Előrelépési lehetőség itt nem nagyon van.


A jó pozíciók, mint projektvezető meg ilyenek az anyaországban maradnak.

2019. febr. 3. 09:56
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Dolgozz mint eddig, de mellette palyazz meg jobb állasokat. Ha valamelyik sikeres lesz dobbantasz. Mindenesetre azt is vedd figyelembe milyenek a munkakörülmenyek. Mert egy nyugis helyen jó munkatarsakkal jobb a 400 ezer mint egy szar környezetben bolond emberekkel a 600. Azaz a penz sem minden!
2019. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Igen!

Ha kevés béremelésnél is maradsz, a vezetőség azt gondolja, hogy neked ennyi elég, nem igényelsz több pénzt.

Legalábbis a mi cégünknél így van.


Én jelentősebb fizetésemelést csak a munkahelyek váltogatásával tudtam elérni.


Például: 139 000 ft-ról emeltek 141 000-re, következő évben 141 000-ról 143 000-re.

Egy kis ideig máshol dolgoztam, utána 170 000 ft-tal vettek vissza, örömmel.

2019. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
A legtriviálisabb kérdést akkor felteszem én, kértél már fizetésemelést normálisan megindokolva, hogy miért vagy szerinted alul fizetve?
2019. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5,


évente van elbeszélgetés.A legutóbbinál jeleztem,hogy kevesellem az emelést.De azt a választ kaptam "ennyi a keret".

Ez nem egyedi eset, bárki keveselli, ezt a választ kapja.



Hozzáteszem, a cégnél van jelentős fluktuáció.


Szerintem a probléma,hogy az anyavállalat határozza meg,hogy mennyi legyen a keret bérfejlesztésre.És nem ismerik, nem tudják az itteni munkaerőpiaci trendeket.

Illetve, minden "ócsóóón" akarnak megoldani.

2019. febr. 3. 10:58
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Ideje váltanod, 40-50%-al többet tudnál keresni a piacon.
2019. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Jó, ez nem derült ki a kérdésből. Akkor marad a munkahely váltás.
2019. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Írsz egy jó CV-t, beküldöd professionon az összes szóba jöhető állásra, bemész interjúra, mondasz egy 650 bruttós bérigényt, ők lealkudják 600-ra, és megvan a mostani bruttó fizetésed a kezedben. Ez így működik. Ott kell hagyni az ilyen pa_kány céget, még 10 év tapasztalattal sem fogod elérni a bruttó 600-at. Kb. 2 hetes folyamat + felmondási idő. Hajrá, itt a vasárnap, este 10-ig 30 helyre tudsz jelentkezni.
2019. febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Informatikaban dolgozol, eddig csak valtassal kaptam ertelmws emelest
2019. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!