Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mostani munkahelyeden elő...

Ha mostani munkahelyeden elő állnál azzal hogy Te akarod megmondani hogy mikor akarsz dolgozni. Szerinted mi történne?

Figyelt kérdés

A dolog apropója hogy minap láttam egy francia álláshirdetést ahol raktárosokat keresnek. ez eddig nem nagy dolog.


Na de a lényeg hogy a hirdetésben benne van hogy a dolgozó döntheti el hogy mikor megy dolgozni.

A hirdetésben szereplő bért pedig akkor kapja meg ha az adott hónapban megvan a kellő számú nappalos,délutános és éjszakás műszak.


Ha nincs meg,értelemszerűen a fizetés is kevesebb.


Én is egy logisztikai központban dolgozom,mi csak egy régiót látunk el áruval, de el nem tudnék képzelni egy efelé dinamikus műszaktervezést..ugyanakkor érdekes hogy egy egész Franciaországot ellátó logisztikai központban ezt megtudják oldani 37.5 órás heti munkaidő mellett :D



2019. febr. 3. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nyakoncsapnanak majd visszazavarnanak dolgozni
2019. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a franciák hogy csinálják, de így nem lehet egy napot sem tervezni szinte. Mi van, ha egyik nap bejön X ember, a másik nap a negyede és pont aznap lett volna szükség 4x annyi emberre?

Azt se tudom elképzelni, ha ennyire mindegy, hogy ki mikor van ott, annak azért annyira nem lehet szükség a munkájára.

Valami olyan rendszert el tudok képzelni, hogy az adott műszakokat fel kell tölteni és ahol még van "szabad hely", azt a dolgozó maga választhatja ki.

2019. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9:30 és 15:30 között van a törzsidő, azon kívül én osztom be. Párszor lehet késni vagy hamarabb menni, de ha folyamatosan megszegném a szabályt esélyes hogy idővel nézhetek új munkahelyet.
2019. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg nem úgy működik, hogy előző este döntöd el, hogy bemész-e dolgozni másnap. Én kb. 20 évvel ezelőtt, még mielőtt diplomát szereztem, dolgoztam egy drogériában. Voltunk kb. 10-en, és mindig csütörtök körül beszéltük meg a következő heti beosztást, lehetett variálni, hogy kinek mikor jobb. Elvileg heti fix óraszámunk volt, de csak havi szinten volt kötött, hogy mennyinek kell meglenni. De ha valami gondod volt, akkor még hét közben is lehetett variálni, ha volt beugrós.
2019. febr. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez inkább úgy működhet, hogy a dolgozók EGYMÁS között megbeszélhetik ,hogy ki mikor tud/akar dolgozni menni. Legalábbis a munkaidő egy részével ilyen módon rendelkezhet.

Ha én ezt megcsinálnám nem lenne semmi, különösebben nem vagyok időhöz kötve. A munkaviszonyom amúgy is több műszakos lenne (az ugyanezen pozícióban lévő kollegáknak egytől egyig több műszakos), de én csak délelőttös vagyok.

Volt, hogy elaludtam és reggel kb. 3 órával később mentem be, akkor sem volt semmi gond, annyival tovább maradtam.

Szóval elég dinamikusan tudom/tudnám megoldani az egészet.

2019. febr. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapkérdésre: sok helyen van így, tervezőirodákban nálunk akkor jön-megy mindenki, amikor akar, csakis a teljesítmény számít, az alapján megy a fizetés. Van egy törzsállomány, azért nagyon sokan fixen járnak, de bárki elmehet orvoshoz vagy akárhová mindenféle bejelentés nélkül, megbeszélés nélkül.


Amit te írsz, az szerintem kicsit csali jellegű, egy ilyen cégnél sokkal jobban kell tervezni. Én úgy tudom elképzelni, mint diákmunkánál, megvannak az üres műszakok és oda iratkozol fel, ahová akarsz és tudsz. Így van egy kis látszólagos szabadságod. De ha meg kell lennie az óraszámnak, a műszakoknak, akkor igazából olyan nagy döntésed nincs, max annyi, hogy kedden vagy csütörtökön mész éjszakára.

2019. febr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!