Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utaznátok 2 órával többet...

Utaznátok 2 órával többet naponta jobb munkafeltetelek miatt?

Figyelt kérdés
Ápoló tanonc vagyok, 5 percre a munkahely most tőlem, de sokkal többet kell dolgoznom mint az osztalytarsaimnak, nem tanulokent kezelnek. Kihasználják hogy tanuló bérem van, de a munka az mitha teljes fizetesen lennék. A közeli városban jobbak a körülmények, nagyobb cég jobb karrierr lehetőségek suli után. De 1 ora csak oda az út minimum. Nem tudok dönteni, hogy vagy rossz szájízzel megyek haza de legalább hamarabb otthon vagyok vagy jobb körülmények között de 2,5 oraval tovább tart a munkanap. Ti mit tennétek?

2019. febr. 4. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Én jelenleg is 1 óra 10 percet utazok a munkahelyemre, majd ugyanennyit haza. Mindenképp megéri.
2019. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv az életben!


1-1 óra utazás átlagos. Még Budapesten belül is.

2019. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy fiatal vagy. Mikor alapoznád meg az életedet, ha nem most? Mikor hoznál áldozatokat, ha nem most?

Jobb gyakorlatot szerezhetsz, ami a későbbiekben munkahely keresésnél számíthat. Teljesen egyértelmű, hogy megéri azt a plusz 1-1 órát rászánni, hisz nem életed végéig fog ez menni, ráadásul diák vagy, az útiköltség sem borzasztó.

2019. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább utazz. Közben tudod az anyagot tanulni vagy akár idegennyelvet is.
2019. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Én is eddig Budapesten belül a munkahelyeimre átlagosan 1 órát utaztam, csak oda. Ha érdekel nézd meg google map útvonal tervezőn, a tapasztalatom szerint elég pontos. A lényeg, a 2 x 1 óra utazás egyáltalán nem sok, inkább csak van szerencsésebb közelség is, nekem is volt olyan munkahelyem, de szerintem aki 15-20 percnyire keres munkát az nagyon beszűkíti a lehetőségeit. Őszintén szólva nem sok lehetőséget jelent ha 5 percnyire akarunk dolgozni, mert akkor van sacc 10 cég a kisbolttal együtt, nincs értelme ilyet elvárni.
2019. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

BP agglomerációban élek.

Van férjem, gyerekem, kutyám.

BP-en dolgozom. Reggel 1-1,5 óra az út befelé, haza kb 1 óra.

Szeretem a munkahelyem, szeretem a kollégáim, és jó a fizetésem. Jók a munkakörülmények.


Sokszor elgondolkoztam, hogy váltani kéne valami közelebbire, de túl jó helyem van. Szóval inkább beáldozom azt a napi 2-2,5 órát.

2019. febr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha jobb a karrier lehetőség, akkor érdemes váltani. Viszont ha az nem tetszik, hogy sokat kell dolgozni...szerintem inkább jó, hogy nem tanulóként kezelnek, és nem csak csip-csup dolgokat csináltatnak veled, így sokkal hamarabb beletanulsz. Én épp most váltottam, eddig 60 km-re jártam dolgozni, most meg 5 km-re, 7.50-kor indulok és 16.10-kor itthon vagyok, de nekem családom van, így nekem ez hatalmas különbség.
2019. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyit biztos nem utaznék naponta, az több, mint 10 óra szabadidő kiesés 1 héten. Engem rosszul töltene el, ha hazaérnék és kaja/fürdés/házimunka után rögtön feküdnöm kéne... Oké, nyilván vannak, akik rászorulnak, de ha már lehet választani, akkor én passzolnék.
2019. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb ha kollégának tekintenek nem csicska diáknak. Ez nálam inkább előny lenne. Sokkal több lesz a tapasztalatod így.

Egy a kérdés. Laza éveket akarsz-e?

Ráadásul 5 perc a munkahely ez is nagy előny.

Én anno gyakorlaton azt szeretem ha több a munka jobban megy az idő, ráadásul mikor gyakorlaton voltam közben a gyakorlati pénzem is megszüntették. Na ez nem tetszett mondjuk anno :(


"A közeli városban jobbak a körülmények, nagyobb cég jobb karrier lehetőségek suli után"


Egyedül emiatt fontolnám meg a másik helyet, bár ha jó leszel akkor suli után is van esélyed ide menni.

2019. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!