Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek melyik a jobb/előn...

Szerintetek melyik a jobb/előnyösebb, a napi 3-szori vagy 5-szöri étkezés? Miért?

Figyelt kérdés
Testsúlyt, magasságot is légyszi ;)

#naponta #étkezés #evés #elõnyösebb
2016. máj. 25. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Én imádok enni, inkább 7x szoktam, mint 5x. Viszont jók a génjeim, és nem hízok.

19L 178 cm/67 kg

2016. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5-szöri. Mert kevésbé terheli a hasnyálmirigyet, főleg annak inzulinelválasztására gondolok, ha az ember arra is odafigyel, hogy mit eszik, pláne. Így a vércukorszint kevésbé ingadozik a nap folyamán (hasnyálmirigynek nem egészséges a hirtelen nagy mennyiségű szénhidrátbevitel).

164 cm, 55 kg

2016. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szintis Zoli ***** válasza:

#2!


Vagy Neked van igazad, vagy neki: [link]

Én nem foglalok állást, mert az biztos, hogy helyzet nem olyan fehér vagy fekete, mint ahogyan leírtad.

Amit írsz, az egy népszerű és sokat hangoztatott változat, de legalább annyira gyenge lábakon áll, mint a "reggelizz, mint egy király".

2016. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Fogyassz szénhidrátokat úgy, hogy azok hatása a legkevésbé befolyásolja a hormonrendszered

Hogy érthető legyen az összefüggés: az étkezéseddel elérni kívánt cél az, hogy optimálisan működhessen a nap folyamán a hormonrendszered. Ez annyit jelent, hogy a vércukorszinted és az inzulinszinted is optimális szinteken tartod. Minél magasabb inzulinszinteket érsz el a nap folyamán és ezt ráadásul többször is hullámzásszerűen, annál nagyobb károkat okozol magadnak anyagcsere szinten. Majd ezúton válsz a szénhidrátok rabjává is. "

Az előzőleg linkelt helyről idéztem.

2016. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szintis Zoli ***** válasza:

"Ha a kettő esetet egymás mellé tesszük, akkor az összesen kibocsájtott inzulin jóval több a teljes kiőrlésű terméknél, mint a sima lisztből készült esetében. Hányadik emeletről jobb kiugrani? A 10-ről vagy a 12-ről? Legjobb nem ugrálni, vagy ejtőernyőt használni." - én is.

Nem mondom, hogy neki van igaza, csak azt, hogy a helyzet nem fehér vagy fekete.

De ez csak az inzulin és Ch része a dolognak. Sok más tényező is játszik. Várjuk meg Shinin-t. Ő majd nálam sokkal jobban leírja és kielemzi, hogy nincs általános igazság és minden embernek más való. És igaza lesz.


Nekem azért az 5-szöri jobb, mert nem bírnám 3-szorra megenni a napi betevőt anélkül, hogy rosszul lennék.

Ez nálam (190 am, 71 kg) most 140 feh., 310 Ch és 90 zsír. Ez a mennyiség havi 0,5-1 kg tömeget hoz.

2016. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi. Nekem a napi 2. A napi egy tetszene a legjobban, mert 1500 kcal most a keretem s ez inkább egyetlen nagyobbacska étkezés az én világomban, kettőnek iszonyú pici... De nekem egy étkezés kevés, így 2 egymáshoz közelit tartok :) Szuper, csak nehéz ilyen keveset ennem egyszerre, szokatlan meg furcsa, szerencsére éhségem már nemigen van, csak emiatt jön össze olykor.


Az inzulinszintemnek nagyon jó az, hogy 18-20 órán át szép alacsonyan van, s utána se nagyon nőhet meg, mert úgy eszem. Jó, mostanság van, hogy 40 gramm ch is akad egy étkezésben, de ez nem zavar. Általában pedig ennél azért kevesebb van s ennek szinte egésze lassú, amúgyis eszem hozzá olyat, ami lassítja. Fehérjéből is olyat eszem, ami nem dobja meg nagyon az inzulint. Mivel leginkább zsírt eszem, aminek nincs inzulinválasza, igen jól állhatok e téren.

DE abban sem látok semmi problémát, ha valaki sok gyors ch-t eszik egyszerre, ha az jó neki. Van, aki láthatóan ilyen. Sokfélék vagyunk...

2016. máj. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez kimaradt: 163/64
2016. máj. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyen 4 és akkor ne nyissunk róla vitát.
2016. máj. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!