Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondási idő alatt kirúghatn...

Felmondási idő alatt kirúghatnak fegyelmivel?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy egy pennyben dolgozom október óta és a kezdetektől fogva kiakarnak csinálni engem. Mostanra lelkileg teljesen ki vagyok készülve a társaság miatt. Legyen szó dolgozóról vagy üzletvezetőkről. Találtam egy másik helyet, fel mondtam úgy két hete, de mivel nem vagyok már próbaidős így 1 hónap a felmondási idő amit letudtam csökkenteni 3 hétre. Ahelyett hogy ez a kis idő csendben, nyugalomban telne, inkább ott rúgnak belém ahol csak tudnak, mindent megtesznek azért hogy végül fegyelmivel küldjenek el. Ha jól tudom ez esetben az életben nem vesznek fel sehová mert az a papír végig kíséri az életemet. :/ Fenyegetnek- dolgozó és üzletvezető helyettes is hogy "tudna nekem olyanokat hozzám vágni hogy sírva szaladnék ki. Ha még egy szót szólok akkor pofánbasz mindezt ordítva. Továbbá olyat is a fejemhez vágtak már hogy úgy megütlek hogy megdöglesz. Ha innen elmegyek végre, az életben többet nem tehetem be az üzletbe a lábam mint vásárló. Az a baj hogy vihetném ezt az ügyet a munkabíróságra, de ez bonyolult, hosszadalmas dolog ahol tanúkat is felállítanak.. És nekem egy tanúm sincs. Alapból 4 hónapja költöztem csak ide Kecskemétre, a kollégák nem állnak mellettem, de még a vagyonőr is nyal ott mindenkinek, mindenki félti az állását.. Nyugtalanít nagyon ez a dolog és nem tudom mit tehetnék hogy jól jöjjek ki a helyzetből.
2019. febr. 7. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
elmész szépen táppénzre.
2019. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mivel húztad ki a gyufát. Komoly hiány van bolti eladóból, így a vezetésnek vigyáznia kellene a dolgozókra, nem "kicsinálni" őket. Lényeg a lényeg, nem hiszem, hogy pont ebben a három hétben adnának fegyelmit, amikor már úgyis elmész. Ha nagyon ki akartak volna rakni, akkor adtak volna eddig. Amúgy egy fegyelmi még nem jelent automatikusan kirúgást, ahhoz tényleg durva dolgot kell csinálni. Például részegen munkába menni, lopni, stb. Ne aggódj, három hét hamar elrepül.
2019. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy fegyelmivel rúgnak ki. És azt a papírt tovább viszem az új helyre mindig. Ezt hallgatom már napok óta, sőt hetek óta. A magatartásommal van bajuk. Hogy nem tudtam beilleszkedni. De közéjük jó ideje kB senki sem tud mert ők az összeszokott régi banda és nem fogadna újakat. Vagy megállod a helyedet és kivívod magadnak a tiszteletet vagy véged van. Ez a két opció van. Minden újjal úgy indítanak hogy "nem adok két hetet és magadtól mész el innen." Hogy a sok sértő szavakat, meg mindent nem csendben lenyeltem hanem az utóbbi kB 1-2 hónapban visszaszóltam mert nem hagytam magam megalázni. Továbbá hogy ugyan a pénztárban megállom a helyemet, de nem vagyok elég gyors, és a többi részlegen meg egyáltalán nem veszik hasznomat. Azt a részét már elfelejtik hogy ez azért van így mert nem tanítottak be, csak csesztettek folyton folyvást. Hát nem tudom mi lesz, talán ma ki is derül. Szokásosan mindig fél2-re kell menjek dolgozni, de ma kaptam egy SMS-t hogy fél4-re menjek be. Nem szoktak ilyet csinálni. És egyébként a mai napot leszámítva már csak a 15.-16.-át kéne kibírniuk mert közte pihi, szabin vagyok/lennék.
2019. febr. 7. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az SMS-t őrizd meg, nehogy azt mondják, késtél két órát!
2019. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megőrzöm.
2019. febr. 7. 12:54
 6/10 anonim ***** válasza:
És a fegyelmit mivel indokolná? Mert nem lehet azt csak úgy adni. Neki bizonyítania kell, hogy olyan súlyos mértékű dolgot követték el. Pl szándékos károkozás, nem mész 3 napig de egy büdös szót nem szólsz. Ha pihenős leszel meg, szabin utána 15-16 legyél "beteg" 15 napot a munkáltató áll. 15-én elmész dokihoz kiír 2 napra, aztán csoki.
2019. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Magatartás probléma ezzel dobálóztak. 😁
2019. febr. 7. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Fegyelmi:

-szándékos károkozás

-verekedés

-részegen való megjelenés esetén van.

Szerezz be egy diktafont!

2019. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kilépés módja csak az álláskeresési igazolólapon van rajta, azt meg nem kell átadnod az új munkáltatódnak. Szóval nem kell ezen parázni.
2019. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kirúgnak?


Konkrétan Neked van okod azonnali hatállyal felmondani a leírtak alapján!


Velem bárki úgy beszélne, ahogy Veled, én vágtam volna már régen pofán.


Mivel láthatóan zaklatott vagy, és valószínűleg higgadtan nem tudsz dönteni már, ezért én is azt ajánlom, hogy kérd magad keresőképtelen állományba. Azzal letudod a felmondási időt, és elfelejtheted az ilyen, embernek nem mondható állatokat.


Sok sikert, és legfőbbképpen mielőbbi megnyugvást!


" Ha jól tudom ez esetben az életben nem vesznek fel sehová mert az a papír végig kíséri az életemet. :"


A munkáltatói igazolásra ma már nem kötelező ráírni a munkaviszony megszüntetésének okát, mivel nincs már jelentősége.


Az álláskeresési járadékos papírra írják csak rá a munkaviszony megszűnésének módját, mivel ha próbaidőn túl azonnali hatállyal szűnt meg a jogviszony, akkor a közmunka programból van az illető kizárva 3 hónapra. Más hátránya nincs. De ehhez a papírhoz a következő munkáltatónak köze nincs.


Most is azt mondom: betegállomány. Rád is fér...

2019. febr. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!