Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az Aldiban mit takar például...

Az Aldiban mit takar például a 30 órás munkaidő? Milyenek a beosztások?

Figyelt kérdés
Hétfőre hívtak felvételi beszélgetésre, de mivel erről nem adtak információt telefonon, ezért bizonytalan vagyok hogy egyáltalán érdekel e az állás. Bizonyos magánéleti okok miatt nem mindegy hogy hogyan oszlik el ez a 30 óra amire jelentkeztem. Hogyan kell elképzelni ezt hetente? 2 műszakban kell járni? 5 napig kell 6 órában munkát végezni és utánna két szabadnap, vagy összevissza osztják be, pl 2 nap 12 órában, és 1 nap 6 órában? Lesz mindig két pihenőnapom egymás mellett? Van arra szabály hogy havonta hány teljes hétvége szabad? Mennyivel előre tudom meg a beosztásomat, mennyire tud előre tervezni az ember? Kérem aki ott dolgozik vagy dolgozott segítsen!
2019. febr. 8. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kellett volna a telefonban/emailben megkérdezni. Ha nem válaszolnak, leráznak, hogy majd személyesen már

gyanús.


De a tesóm volt Lidlis, elvileg 6 órában, tehát heti 30, ami gyakorlatban 2-3nap 10-12 óra volt.


És nem feltétlen van rögtön szabadnapja, volt hogy egy huzamba 5 nap 10 órázott, majd utána kapott 2-3 szabadot egyben. Üzlet válogatja, kevés az ember, sok a meó.

2019. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem ott dolgozom, de vannak ismerőseim. Nagyon összevissza a beosztás, nincs olyan, hogy valaki csak délelőtt van 6 órát minden nap, vagy csak hétközben.
2019. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én több mint 4 éve dolgoztam Aldiban de nem maradtam sokáig mert összejött egy jobb lehetőség. Akkoriban ez úgy működöt hogy általában napi 6 órás műszakok voltak, de volt olyan amikor egy nap dupla műszak tehát 12 órás volt és másnap kaptam egy teljes szabadnapot aztán utána pedig délután mentem 6 órázni, és teljesen összevissza volt. Emlékszem hogy olyan hetem is volt amikor minden nap 6 óráztam ha jól emlékszem 4 napot utána kaptam egy pihenőt aztán szombaton szintén vissza. De volt olyan is amikor úgy jött ki a dolog hogy egész hétvégén bent voltam 12 órázni mindkét napon, de utána 2 teljes nap pihenőt kaptam. De volt egy kollégám aki úgy járt be hogy csak 6 órákra minden egyes napon, igaz ő mellette járt iskolába azét volt így beosztva, de volt olyan kollégám aki meg csak 12 órákra járt be és többet volt otthon ezzel. Nekem is volt olyan 2 hetem amikor csak 12 óráztam úgy hogy egy napot mentem egyet meg otthon voltam. A hétvégék meg úgy vannak hogy havonta kell egy teljes szabad hétvégét adnia a munkáltatónak szombat és vasárnap egymás után havi egy ez jár, kötelező. De a mostani törvényekben úgy van hogy elég egy teljes vasárnapot adni úgy hogy ha például szombat délutánod már szabad 14 órától és hétfőn 14 óránál előbb nem mész dolgozni, ha jól tudom ilyen módon ki lehet kerülni a szabad hétvégét, de létezik munkanap áthelyezéses dolog is, de ezt inkább gyárakban szokták alkalmazni ahol folyamatos 6+2 műszak van.

A barátnőm a Lidl-be dolgozik és ő nekik úgy van hogy 3 napot dolgoznak és 1 napot otthon vannak a8 órások, a 6 órások meg 3 napot lenyomnak 6 órába kettőt otthon vannak és utána 2 napot 12 óráznak majd megint 2 nap otthon aztán ismét 6 óra. De van olyan is náluk hogy ha az egyik kolléga szabin van vagy beteg vagy üresedés van akkor úgy működik hogy ha délután kell ember akkor az egyik 12 órázik és cserébe másnap nem megy, de be van írva műszakra de előre ledolgozza cserébe a másik kollégája nyomja helyette. Ez már nagyon bonyolult nem is igazán értem már.


de ha elmész interjúra nyilván minden kérdésedre megfogják adni a választ hogy hogyan kell majd járni és elmagyarázzák a dolgokat majd mire számíts.

2019. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Összevissza lesz, ahogy az előző hozzászólók is mondták. Nem fogod tudni kiszámítani.
2019. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!