Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyit dolgozik és keres?...

Xyyz kérdése:

Ki mennyit dolgozik és keres? 14-15 órás munkaidő ennyiért?

Figyelt kérdés
A lényege a kérdésemnek az lenne, hogy nem tudom eldönteni azt, amit csinálok megéri-e? Tehát én napi 14-15 órában dolgozom szakácsként, van mikor egymás után 3-4 napokat. Mindezt napi 10 ezer ft-ért. Ez csak szerintem "nem jó üzlet?" Hasonló területen dolgozók mennyit keresnek hasonló munkaidővel? Ti dolgoznátok ilyen munkaidőben és ilyen fizetésért cserébe?

#fizetés #szakács #munka #étterem #14 óra munkaidő
2018. okt. 16. 00:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az hogy havonta hány órát dolgozol és mennyit kapsz érte összesen.

De ahogy nézem te mindennap ha bemész a munkahelyedre ha 14-15 órát lehúzol akkor a napi 10 vicc....

14 órával 715 ft kapsz óránként....hagy ne mondjam hogy segédmunkásként is jobban járnál, vagy 1 vagy 2 műszakos gyárban is...de árúfeltöltő és hasonló munkák is jobbak.


Nem vagyok szakács, de több pénzért 8 általános igényű munkával jobban megélsz akkor nem szabad szakácskodnod ott ahol vagy.

2018. okt. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy ez kevés pénz. Miért nem váltasz?
2018. okt. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszaitokat, ment a zöld kéz! Igazából még csak pár hete dolgozom itt. Van ismerősöm, aki azt mondja ő örülne ilyen fizetésnek... Nem tudom mi az igazság. Oké, szerintem nem éri meg, nem korrekt ez így... Viszont ahol lakom (top 3-ban lévő nagyváros) nem találni jobbat. Rendszerint ilyen fizetések vannak. Viszont ez nem egészséges szerintem, most például péntek-szombat-vasárnap 09:00-23:00-ig dolgoztam. Aztán volt egy hétfői szabadnapom, most pedig reggel mennem kéne... De nem tudom, hogy menjek-e. Nyilván mindenképp bemegyek, mert én korrekt vagyok. De mint írtam, van aki azt mondja erre, hogy örüljek ennek a melónak, ő örülne neki... Akkor nem csak én látom így, hogy napi 14-15 órákban, 3-4 napban egymás után, 700-ft-os órabérért nem az igazi. Főleg egy olyan helyen, ahol egy étel átlag 3-5-8+ ezer ft... Várom a további véleményeket ezzel kapcsolatban.
2018. okt. 16. 01:39
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszaitokat, ment a zöld kéz! Igazából még csak pár hete dolgozom itt. Van ismerősöm, aki azt mondja ő örülne ilyen fizetésnek... Nem tudom mi az igazság. Oké, szerintem nem éri meg, nem korrekt ez így... Viszont ahol lakom (top 3-ban lévő nagyváros) nem találni jobbat. Rendszerint ilyen fizetések vannak. Viszont ez nem egészséges szerintem, most például péntek-szombat-vasárnap 09:00-23:00-ig dolgoztam. Aztán volt egy hétfői szabadnapom, most pedig reggel mennem kéne... De nem tudom, hogy menjek-e. Nyilván mindenképp bemegyek, mert én korrekt vagyok. De mint írtam, van aki azt mondja erre, hogy örüljek ennek a melónak, ő örülne neki... Akkor nem csak én látom így, hogy napi 14-15 órákban, 3-4 napban egymás után, 700-ft-os órabérért nem az igazi. Főleg egy olyan helyen, ahol egy étel átlag 3-5-8+ ezer ft... Azért vagyok még itt, mert alapvetően nem átlagos konyha, tehát érdekesebb ételek vannak és azokat szeretem csinálni. Várom a további véleményeket ezzel kapcsolatban.
2018. okt. 16. 01:41
 5/19 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű,átadod annak aki ennyiért dolgozna...:)

Azért ha top 3 város akkor ne mond azt hogy nincs más meló....

2018. okt. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az oké, de attól nekem nem jobb ha átadom olyannak, akinek megfelel. Bár mondtam is az ismerősömnek, hogy itt a lehetőség, menjen helyettem. De nem akart. Na, mondom... Eddig tartott... Van, rengeteg ilyen lehetőség. Meg olyan is ahol nem szeretnek fizetni. Sok ilyet hallottam már. Nem tudom tényleg mi az igazság. Elfogadható ez az összeg, ezért a munkaidőért és munkáért cserébe, vagy nem. Egy ideje ezen gondolkodom.
2018. okt. 16. 02:01
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva tízszer ekkora fizetésért sem tudnék (nem is akarnék) így dolgozni, összeesnék hamar. Nem semmi, amit kibírsz s persze még sokan...

De az órabéred is eléggé rossz s azért nem a leglazább, legstresszmentesebb, semmit nem igénylő melót végzed (azzal se lenne jó fizetés, de ott kevésbé csodálkoznék)... Semmiképpen nem OK ez így.

2018. okt. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kétféle lehetőség van:


1. Van más, jobb munkalehetőség a környéken, és akkor elmész oda dolgozni.

2. Nincs jobb munkalehetőség a városban, és akkor elfogadható ez a fizetés.


Ha én azt mondom, hogy 16 évvel ezelőtt 500 Ft-os óraérért dolgoztam felszolgálóként még diákként egy falusi étteremben, attól még neked nem biztos, hogy akad jobb lehetőség a saját környezetedben. Fizetés tekintetében nincs olyan, hogy korrekt. Ha az elején megmondták mennyit fizetnek, és te elfogadtad ezt, és ki is fizetik, akkor korrektek.

2018. okt. 16. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! Igazából úgy kezdődött, hogy 10-ben egyeztünk meg, ami "próbaidő, próbanapok alatti" majd 15. Nos, első és második nap kevesebbet kaptam, jeleztem ezt a főnöknek. Aki igazat adott és nagyjából elszámoltunk este. Tehát a korrektségről itt is lehetne elmélkedni ugye. Aztán most már vagyok ott annyi ideje, hogy a feladataim ellátom, illetve nem ismeretlen számomra az ételkínálat... Máshol dolgoztam már, ahol hasonló illetve, ezek az ételek voltak. Még talán annyit megteszek, hogy ismét beszélek a főnökkel, hogy itt az idő. A 15 napi ~15 órára már szerintem elfogadható. Csak a géz az, hogy még én érzem magam kellemetlenül, hogy megint a pénz ügyében kell beszélnem a főnökkel... Szerintetek így, ebben a formában érdemes tárgyalnom ez ügyben? Napi 15-ről ebben a formában mi a véleményetek? az már elfogadható szerintetek?
2018. okt. 16. 03:53
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint be se vagy jelentve
2018. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!