Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek még viheti az...

Szerintetek még viheti az ilyen valamire?

Figyelt kérdés
Több munkahelyen dolgoztam már eddig, főképp gyárakban és nem tudtam egy helyen sem megmaradni sokáig, mert egy bizonyos idő után sajnálatos módon előjön bennem egy olyna irányithatatlan érzés amit nem tudok felülirni és autómatikusan nem tusom tovább végezni a munkám ezután. Nem tudok megalázkodni sokáig hát ugyebár ezekhez az állásokhoz sok esetben szükség van.

2019. febr. 8. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Képezd magad és lesz normális munkád.
2019. febr. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon sokan vannak így.

Tanulj tovább, szerezz egy szakmát, vagy diplomát levelezőn, olyan területen ami legalább egy kicsit érdekel...

A gyári biorobot melót senki sem szereti, nem lehet.

Ráadásul elképzelhető, hogy a jövőben teljesen meg is szűnik a 90%-a.

(6-10 éven belül)


Ha addig nem szerzel semmilyen értékes tudást, akkor könnyen lehet hogy ott maradsz állás nélkül.


De amúgy abba a kiváltságos helyzetben vagy, hogy egy európai országba születtél, még ha nem is a legjobba.

Vagyis mindíg van lehetőséged fejlődni és azt mondani, hogy márpedig vinni fogod valamire...


Ott vannak a könyvtárak teli ingyen tudással, könyvekkel 100 forintos órás netezési lehetőségekkel...


Neked is van 12 ingyen féléved mint mindenki másnak, stb.


Annak örülj, hogy egészséges vagy és nem afrikai vagy indiai.

2019. febr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

"A gyári biorobot melót senki sem szereti, nem lehet.


Ráadásul elképzelhető, hogy a jövőben teljesen meg is szűnik a 90%-a.


(6-10 éven belül)"


És mégis mitől szűnne meg?


Az emberi erőforrás gyakrolatilag kifogyhatatlan, minek vesződne bármelyik cég VALÓDI és komoly automatizálással, amíg viszonylag képzett emberek aprópénzért elvállalják a munkát?

Sose értettem ezt a "robotok elveszik a munkát" állítást. EGy korszerű, hatékony gyártósor kifejlesztése, legyártása, beüzemelése, további üzemeltetése több 100 milliós, de inkább milliárdos tétel és az emberi munkát akkor sem tudja kiváltani.

2019. febr. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kompetens a témában.

Az elmúlt évben már egy kisebb réteg el is vesztette a munkáját az automatizálás miatt...


De szerinted biztos a telefonközpontos kisasszonyok sem feleslegesek. Így nyugottan menj annak... Biztos van rá lehetőséged, azokra is örökké szükség lesz.


Ja nem.

2019. febr. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

"De szerinted biztos a telefonközpontos kisasszonyok sem feleslegesek." Ez egy eléggé specializált munkakör. A gyári melós fogalom pedig nem az.

Egyébként a telefonközpontos emberek munkája is megmaradt vagy átalakult. Pl.: ügyfélszolgálatos, call centerben dolgozó emberek.

2019. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

3-as, tényleg nem vagy képben: egy csomó pénztáros állása szűnt meg a BKK jegyautomaták miatt, Tesco, Spar, stb szintén kezd teret hódítani az automata pénztár. Nyugaton az autógyárakban már egy csomó robot van, de más gyárakban is sok mindent automatizálnak.


Ezen kívül a minap láttam egy mezőgazdasági filmet, a farmon a pasi EGYEDÜL sétált a tudomisén hány tehén között: automata adagolta az ételt nekik, automata trágyázta ki a ganét (belenyomta a rácsos padlóba), és automata FEJTE MEG A TEHENET!!! nem hittem a szememnek, tátott szájjal néztem :D


Kérdező, természetesen viheted valamire: jól mondják, a mai világban a tanulás az, amit az ember élete végéig nyomathat és fejlődhet.

Nézd meg, mi érdekel, meg lehet-e belőle élni és indulj el abba az irányba.

2019. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Bizony, hogy lassan-lassan megszűnik.

Pont én is a pénztárosokat meg a mezőgazdaságot akartam nézni.

De ha egy kicsit visszanézel az időben ott volt az ipari forradalom, azelőtt se gondolta volna senki, hogy a gőzgépek veszik el sok-sok ember munkáját. Akkor is rossz fizetés járt érte plusz még a munkakörülmények és a munkaidő is rossz volt, mégis sokan visszasírták azt a kis pénzt is...

2019. febr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Most láttam egy samsung reklámot, ahol egy gép tetovált egy csajt :O :O :O
2019. febr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!