Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás felajánlása után illik/l...

Állás felajánlása után illik/lehet gondolkodási időt kérni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy felhív a HR-es és közli, hogy szeretnék, ha náluk dolgoznék. Gondolom ebben az esetben szó esik a fizetésről, a munkakezdés időpontjáról, stb. Ezután én kérhetek gondolkodási időt? Ha igen, mennyit? Szokás egyáltalán ilyet csinálni, vagy ezt rossz néven veszik, mert azt érzékeltetem, hogy annyira azért mégsem érdekel?! Csak azért szeretnék, hogy nyugodtan át tudjam gondolni az ajánlatot, ilyen feltételekkel tudom-e vállalni.
2019. febr. 10. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Igazából ha a feltételek már adottak, nincs további tárgyalás, nyugodtan rábólinthatsz. Gond nélkül visszaléphetsz utólag.
2019. febr. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

A próbaidő alatt átgondolhatod.

Ha kell a munkás és te hezitálsz, felvesznek olyat, aki akár másnap, gondolkodás nélkül kezdene.

Te jelentkeztél oda, aztán ha befutó lettél, gondolkodni akarsz?

Ha én lennék a HR-es, adnék gondolkodási időt, de azonnal megmondanám: úgy gondolkodj, hogy én már meggondoltam és nem te kellesz.

2019. febr. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig az előző 4 munkahelyem során ez volt.


Jófejek voltak a HR-esek, 2 volt amelyik magától kérdezte meg, hogy kérek-e 1-2 napot hogy átgondoljam, 2-től pedig én kértem.

Mind a négynél én lettem felvéve.

A 2. munkámnál nem melóból jelentkeztem át, hanem az első munkahelyemen felmondtam mert nagyon rossz volt, és munkanélküli voltam 2 hónapig. Ott több interjúm is volt és többre is nyerőnek tűntem. A HR-es megkérdezte (mivel az önéletrajzomban benne volt, hogy regisztrált munkanélküli vagyok), hogy van-e most kilátásban másik meló, amiről döntenem kell. Megmondtam, hogy igen van, és elmondtam, hogy a másik melónál jóval többet fizetnek, de messzebb van és rosszabb a munkaidő. Kedvesen megmondta, hogy jó, akkor péntek délelőtt szeretne választ kapni legkésőbb (az interjú szerdán volt), és ha úgy döntök hogy ide jönnék, akkor péntek délutánra behívna és aláírnánk a szerződést, hogy hétfőn kezdhessek.

2019. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig írásban tettek ajánlatot, és adtak 1-3 nap gondolkodási időt.

Egy estét szerintem kérhetsz, bár ne csodálkozz, ha nem várna meg. Vagy egyből elfogadod, mint ahogy írták, és max felmondasz - szerintem ez annyira nem korrekt de hát mások vagyunk.

2019. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlatot még eddig csakis írásban kaptam és szinte mindig volt 3 napom átgondolni és reagálni (általában pénteken kaptam eddig az ajánlatokat és hétfő estig kértek választ - gondolom ez tudatos, hogy hétvégére hagyják a döntést)
2019. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elsőre szimpatikus, amit mondanak, kérdezd meg, meddig kell visszajelezned. Pár napot mindenhol adnak, ahol meg azonnal meg kell mondani, az olyan is. A legjobb munkánál is át kell gondolnia az embernek, hiszen csak egy változás az életedben.
2019. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!


#1: Ha utólag/próbaidő elején lépek vissza, még rosszabb néven veszik, hisz elutasítják addigra a többi jelentkezőt, plusz én is otthagyom őket. Kezdhetik elölről az egészet.


#2: "Te jelentkeztél oda, aztán ha befutó lettél, gondolkodni akarsz?" Miért ne gondolkodhatnék? Lehet olyan fizetést ajánlanak, ami számomra az elfogadás és elutasítás határán van.


#3: Jó olvasni valódi tapasztalatot. Nem húzta sokáig a szerződés aláírását, pláne ahhoz képest, hogy ők is mennyit ülnek rajta a jelentkezéstől kezdve a válaszadásig.


#4: Ezt én is kerülni szeretném, mert egy életre megbélyegezne az adott cégnél ha visszalépnék elfogadás után. Bár tőlük sem lenne fair, ha állásajánlat után nem tudnának várni rám 1 napot, és visszahívna egy elutasító válasszal. Korrektek voltak nálad, hogy 3 napot is hagytak.


#5: Érdekes, de valóban nagyon korrektül csinálták, hisz a hétvégével semmit nem veszítettek. Az írásban kapott ajánlatot hogy érted, csak emailt írtak, vagy azért a HR-es felhívott előtte, hogy közölje a döntésüket, és szólt, hogy a fizetés és a kezdés az emailben lesz leírva?


#6: Végre átérzi valaki a problémám. Én is nagy változásnak élem meg, amit nem tudok 5 másodperc alatt teljesen átgondolni. Köszönöm a válaszod! :)

2019. febr. 11. 18:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mindig felhívtak előtte, hogy jelezzék, hogy szeretnének engem kiválasztani és az ajánlatot megkapom e-mailben pár perc múlva, majd jelezzek vissza.


A "kezdést" már mindig az interjúk során átbeszéltük, hogy mikor lehetséges. Nem úgy van az, hogy ők kitalálják... :)

2019. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm szépen! :)
2019. febr. 11. 22:50
 10/11 anonim válasza:

Engem az érdekelne mit csináltál, hogyan viselkedtél az interjún , hogy felvettek? :D Határozott személyiség vagy, vagy esetleg nem izgultál annyira, vagy jó a kommunikációs képességed/ angol/német stb. tudásod? Meddig tartott az az interjú amin megfeleltél? Mi kell a interjúztatóknak, ahhoz hogy meggyőzd őket?

Ez nagyon érdekelne!!

2019. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!