Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Európai országok, ahol a...

Európai országok, ahol a legtöbbet lehet keresni + félretenni?

Figyelt kérdés
Tudtok ilyen országot? Jó fizetés, jelentős részét félretudod tenni(magyar átlag fizunak a többszörösére gondolok nyilván:D). Illetve, hogy jó munkabeosztás(napi 6-8 óra), + viszonylag egyszerű elhelyezkedés? Köszi előre is a válaszokat :)

2019. febr. 11. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ezt így nem lehet megmondani. Ha például semmihez nem értesz, és az ország nyelvét sem beszéled, csak valami aljamunkát fogsz kapni, amiből nem fogsz néhány hónap alatt vagyonokat felhalmozni. Hollandia, Németország, Ausztria, Írország mind jó lehet, ha van valami jó szakmád, és beszéled az ország nyelvét.
2019. febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Ahol a legtöbb a fizu Norvégia, Dánia, Svájc és a rohadt gazdag kis országok: Monaco, Luxemburg, Lichtenstein, viszont a megélhetési költségek is elég magasak. Vásárlóerő-paritáson mérve ahol a legjobbak a fizuk sztem egyértelműen az osztrákoknál, utána németek, hollandok, finnek, írek.
2019. febr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország
2019. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó szakmával, hozzáértéssel, sok tapasztalattal és rátermettséggel mindenhol jól lehet keresni. Hogy mennyit tudsz félretenni az már más kérdés, az CSAK rajtad múlik! Mert kereshetsz te milliókat havonta ha képtelen vagy megállni a költekezést. És ugyanez fordítva is igaz.
2019. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Fater max piás, erre kap gyárban nettó 340e Ft-ot, 3 hét alatt elkölti alkoholra. Idén emeltek neki 70%-ot a fizetésén, de semmi változás 3 hét alatt elkölti.


2,5X több a nettója esztergályosként, mint nekem a bruttóm mérnökként. Én tudok félretenni, ellenben neki hitelre van szüksége a hó végén, pedig se áram, se előfizetés, se víz nincsen nála.


A félretevés emberfüggő, ráadásul nem ismerjük az italozási szokásaidat sem!

2019. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy érthette a kérdező, hogy mennyi az a minimum, amiből ki lehet hozni, illetve például valami olyasmi választ várt volna, mint


A minimálbér 1200 euró.

A legolcsóbb szállás 300 euró, de ott 8-an vagytok egy szobában és a folyosó végén van a vécé és a zuhanyzó és kisbusz visz a munkahelyre napi 1 óra oda, 1 óra vissza.

A kaját, ha egész hónapban zsömlét eszel felvágottal és csapvizet iszol, akkor 100 euró.

Feltöltőkártyás telefon 20 euró évente, az havi

Ha hónapokat, éveket töltesz kint, akkor olyanokat is számolnod kell, mint elnyűtt ruha, cipő pótlása még akkor is, ha a hajadat 0-s géppel magadnak vágod, mert a szolgáltatás nagyon drága kint. Erre is számolhatsz havi 20 eurót.


Tehát félre tudsz tenni átlag munkaidővel (heti 40-45 óra) ~700 eurót, ami jelenleg 221 000 Ft.


Ha túlórázol, akkor többet, de akkor minőségibb szállásra is szükséged lesz, mert 8 ember horkolását, köhögését, járkálását hallgatni a kevés alvóidődben pár hétig még kibírod, de 1-2 hónap után már jelentkezni fognak rajtad a kialvatlanság tünetei, hibázol a munkahelyeden vagy simán csak megbotlasz, baleset ér. Aki huzamosabb ideig túlhajtotta magát és nem volt minőségi alvása, mert éjszaka fel-fel ébredt (még ha te magad nem is érzékeled, 1-1 villamos vagy kamion elrobog, rendőrségi szirénák és te úgy érzed, hogy végigaludtad az éjszakát, csak éppen egyre fáradtabb vagy 8 óra alvás után is, míg más 6 óra után kipihentebb) az biztosan érzékelte magán ezeket a dolgokat. Én volt, hogy már magamra csuktam az ajtót, annyira szét voltam esve.


Tehát ha nem valami mérnök, informatikus vagy szakember vagy ÉS annyira igénytelen, hogy tömegszálláson laksz és spórolsz a kaján és mindenen, akkor lehetetlenség 2-300 ezernél többet félretenni.


Ezt viszont itthon (ahol a saját anyanyelvedet anyanyelvi szinten beszéled) is el tudod érni, csak a lakhatásodat kell megoldani valahogy ingyen. Ha nincs mamahotel vagy nagymamahotel, akkor összebútorozol a pároddal vagy akár 4-5 haverral és a 150+ rezsis albérlet mindjárt csak havi 30 000 körül lesz (És mondanom sem kell, szívesebben mondod Józsinak, a volt kollégiumi szobatársadnak, hogy "Józsi B+, kussolj már, mert aludnék!" mint Ahmednek, akit nem is ismersz, de elég veszélyesnek tűnik).

2019. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: osztrák hoteleknél adnak ingyen szállást (és jellemzően nagyon nem tömegszállás színvonalon, láttam már pár megosztott képet ottani dolgozóktól), illetve ellátást. 1300-1500 euró körül van a havi nettó fizetés + erre a 13-14. havi fizetés is rájön.
2019. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!