Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyivel ér többet egy MSc...

Mennyivel ér többet egy MSc diploma?

Figyelt kérdés

Műszaki területen elsősorban. Azon belül is főleg a villamosmérnöki szakma érdekel. A legtöbb (kezdő) álláshírdetésnél az van, hogy BSc vagy MSc. Tehát a munkakör betöltésére mindkettő megfelelő. A kérdés arra vonatkozik, hogy mégis mennyi lehet a különbség ugyanazon munkakör esetében? Előfordul, hogy nincs is különbség?

Konkrét tapasztalatokat várok.



2019. febr. 13. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel konnyu elhelyezkedni es jok a kezdo fizetesek, nekem eleg lenne a bsc. Ket ev eltelik vele mikozben 24x300.000 = 7.200.000 forintot kereshettel volna. Kb 10-15 ev alatt meg is fog terulni :D


Fogalmam sincs a szakrol de valoszinu egy bscvel meg sok elhatarozottsaggal karriervaggyal gyakorlassa stb stb ugyanugy szep karriert lehet befutni

2019. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Hát szerintem mire elvégzed a villamosmérnök BSc-t már nem lesz kedved továbbmenni MSc-re. Kivéve ha valami nagyon nagy zseni vagy és TÉNYLEG borzasztóan elhivatott!

A tapasztalat egyébként többet ér. Ha meg nagyon kell, majd elvégzed levelezőn az MSc-t.

2019. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Statisztika szerint megéri az Msc:

[link]


Nagyon sok múlik azon, hogy konkrétan hol és mit hallgatsz. Én a BME MIT-en Bsc-ztem (szakirány), és aztán ugyanitt az EÜ mérnök Msc-t csináltam. Nagyon megérte.

Van ismerős, aki a BME AUT-on csinálta mindkettőt, ő azt mondta, az Msc-nek alig volt értelme, kevés volt az újdonság.

2019. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
MSC-vel kevesebb gyakorlati idő szükséges, ha a jövőben kamarai tervezői/szakértői/műszaki ellenőri stb. jogosultságot szeretnél szerezni. Ha csak simán cégnél kívánsz alkalmazottként dolgozni, akkor ez kevésbé fontos, mert ott inkább a szakmai hozzáértés és tapasztalat számít.
2019. febr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyival egészíteném ki az előbbi hozzászólást, hogy vannak egyes tervezési területek, amihez mindenképp MSC kell. Illetve a műszaki szakértéshez is kell az MSC.

Bővebben:

[link]

2019. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki területen látom én is elsősorban az előnyét, vagy ha határterületen dolgoztál és normálisan átképeznéd magad egy kissé más területre, mint ahonnan a BsC diplomád van.

Sok hirdetés valóban így kezdődik, hogy Msc diploma vagy +3 év tapasztalat.


Msc ellenében az MA mint olyan szerintem az emberek nagy százalékának haszontalan.

Illetve mentem volna én is mesterképzésre, csak, hát, szerettem volna enni, meg ilyenek. :) Így inkább az anyagiak miatt a karrierem kezdtem el építeni. 4 év múlva amikor vezetőként MA-s diplomával rendelkezőket vettem fel a csapatomba, úgy döntöttem, számomra jobb döntés volt.

2019. febr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, korábban egyértelműen tervbe volt egy eü-mérnöki MSc, eléggé érdekelt a terület, de magánéleti okok miatt, illetve maga a BME miatt, most egyértelműen a munka világa vonz. És az, hogy végre a saját lábamra álljak - minél hamarabb. Ez elsősorban egy saját lakást jelent nálam.

Viszont a másik, ami eltántorított, az hogy az autóiparban lehet nagyobb potenciál van, ugyanis jóval több ilyen jellegű állást látok. Lehet nagyobb eséllyel helyezkednék el.

Áttanulmányoztam amúgy az MSc programokat, (még más szakokét is). És hát a villamosmérnök MSc egyáltalán nem győzött meg. Annál vonzóbb volt bármelyik másik.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha tudnátok béreket írni, azt nagyon megköszönném!!!

2019. febr. 14. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A magyar villamosmérnöki, autóipari pozíciók szakmailag jórészt zsákutcák. A komoly projekteket elviszik a németek, 2-3 év után nincs hova fejlődni.
2019. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Fizetés tekintetében sem? Eszerint a cikk szerint:


[link]


több éves munkatapasztalattal az Audinál nem fizetnek rosszul. És ez ugyan multi, de még mindig vidék.


És szakmailag fejlődni, akkor szerinted hol lehet igazán? Ahol évekkel később is tanulsz?

2019. febr. 15. 15:52
 10/11 anonim ***** válasza:
#8as mond valamit, én BSc-MSc alatt autóipari multinál gyakornokoskodtam, egy életre elment a kedvem az autóipartól...
2019. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!