Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nagyobb összeget hogyan,...

Egy nagyobb összeget hogyan, milyen befektetésekkel lehetne gyarapítani?

Figyelt kérdés
Ha Felhalmozok tegyük fel egymillió forintot, mik azok a lehetőségek amikkel tudnám gyarapítani? Tőzsde, banki befektetés, deviza, váállalkozás stb.. Kérlek világítsatok egy picit fel. Egyes opciók kockázatairól, profitálásáról... Mindent meghaldatok :) Köszi!

2019. febr. 15. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Egymillió forint nem "nagyobb összeg", legfeljebb te érzed azt annak a bevételeid mellett. Én havonta megkeresek majdnem ennyit, de el is megy a nagy része.

Ez egyszerűen túl kis összeg ahhoz, hogy bármi olyat lehessen kezdeni vele, amit te elképzelsz. Pláne nem akkor, ha bankba teszed.

Persze elforexezheted, de akkor már fel is rakhatod mindet a piros 20-asra, hátha bejön...

2019. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Kis korrekció, hogy nem 1 millát keresek meg, csak a felét, azt akartam írni. De ebből a szempontból mindegy.
2019. febr. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Legális Technocol ***** válasza:
73%

Igen, például ilyesmik. Arról egész tudományos lexikonok értekeznek, hogy melyiknek mekkora a kockázata, de a 3 alapbefektetés az államkötvény, a vállalati kötvény és a részvény. A többi befektetési forma nagy része ezeknek valamilyen keveréke vagy továbbfejlesztése. Az általános vélekedés, ha valaki ezt a mixelést olyannyira túlbonyolítja, hogy már nem vagy tisztában a termék mögöttes tartalmával (pl. valami egzotikus ETF), akkor hagyd a csudába - csak olyasmibe fektess, amit értel is.

A vállalkozás nem befektetés, hanem munka - te dolgozol, nem a pénz. Persze jól lehet vele keresni, de nem érdemes ezekkel összevetni. A deviza átváltást / forex kereskedést nem szokás befektetésnek tekinteni.

2019. febr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

A lényeg, hogy arra ne hallgass aki azt mondja hogy ez túl kis összeg befektetéshez, mert az baromságot beszél.


Ekkora összeget ugyanolyan módon be lehet fektetni mint 100 millió forintot.


Vehetsz államkötvényt, de fektetheted ingatlanba, budapesti ingatlankiadásba vagy bármilyen vállalkozásba is befektetési alapokon keresztül.

2019. febr. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Ez nem nagyobb összeg, ha ennek az ezerszerese lenne, az már nagyobb összeg. De egy milliónál többet elköltöttem ebben a hónapban.
2019. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Megtakarításnál én állampapírban vagy ETF-ben gondolkodnék.


Mák-nál TBSZ + 5 éves állampapír kamatozik kb 4%-ot.


Az évi 40ezer forint. 5 év után visszakapsz 1200000-et.

Ha évente egyszer belépsz és a 40ezer forint kamatból is veszel 1-2 éves állampapírt 2%-ért, akkor 1210000 körüli pénzed lesz 5 év múlva.


Ha előbb fog kelleni a pénz, akkor Mák-nál számlanyitás és TBSz nélkül 1-2-3-5 éves állampapír. Amikor meg kell a pénz, akkor kivárni, hogy lejárjon vagy visszaváltani.


Ha teljesen el tudod engedni ezt a pénzt, akkor vehetsz rajta tőzsdei ETF-et. De akkor legalább 10 évig ne nyúlj hozzá.


Vállalkozás:

Ez szerintem se befektetés, de ha érzel magadban motivációt és van ötleted, akkor próbálhatsz vállalkozni. Legrosszabb esetben elmegy ez a pénz, de legalább megpróbáltad.

2019. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Magadba fektesd be, fejleszd belőle a tudásod, hidd el az terül meg a legjobban
2019. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
az állampapír óvatos duhajoknak való, én ezt javaslom. Vagy pedig tényleg tanulásba, az sosem késő.
2019. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!