Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az igazság? Külföldön...

Mi az igazság? Külföldön tényleg lehet burkolóként, villanyszerelőként (stb. ) több ezer eurót FÉLRETENNI?

Figyelt kérdés

Pl. Ausztriában, Németországban lehet olyan munkát találni ami 2500-3000 ezer eurot fizet és van szállás + étkezés is?


Az álláshírdetéseken nem lehet laikuskont kiigazodni, mert nagyon sok a kamu....


2019. febr. 16. 15:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy hol dolgozol, melyik országban, hanem hogy melyik cégnél és az mennyit hajlandó neked fizetni a munkádért, ha alkalmazotti munkaviszonyról van szó. A vállalkozás itthon és kint is már egy teljesen más történet.


Én, mondjuk villanyszerelő vagyok és külföldön is dolgoztam, de ismerősi körökben elég nagy a szórás ha a fizetést nézem. Az egyik vidéki kolléga havi 200 ezret kap, a másik 400 ezret, a Budapesti kollégám meg havi 600 ezret és fele annyit sem dolgozik fizikailag, mint a másik két ismerősöm összesen. Nem mindegy, hogy milyen villanyszerelő munkakörbe vagy és mi a beosztásod.


Nekem cégem van több tevékenységi körrel itthon, de a volt kollégám Belgiumban vállalkozó ő átlagba 5 de van amikor 10-szer annyit keres havonta kinn egyedül villanyszerelőként, mint itthon mi hárman együtt a cégben. Ez mondjuk nem mese, de ő annyit kér el amit nem szégyell és ki is fizetik! Egy két példa: bojler, főzőlap/sütő és elosztótábla bekötése 120 ezer forint de volt hogy 200 ezret kért, persze számlával. Ha, lebontom órába: telephely, pakolás A ból B be, ott ki/fel megcsinál és vissza A-ba 2-3 óra és már otthon is van. Egy hét alatt megkeres átlagba egy millát, mi a cégben hárman 400 ezret nettóba és csak jó esetben 8 óra, ami inkább 10 :( Persze itt most szakemeberekről beszéltem és komoly gépparkkal/szerszámozottsággal átlagba 20 éves tapasztalat. Nyilván egy kezdő villanyszerelő zéró rutinnal az teljesen más eset.

2019. febr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyik regi baratom meselte hogy szakmunkaskent o 2400 eurot keres Ausztriaban tisztan, adok utan.

Nekem itt amerikaban szakmunkaskent bruttoban ennyi a fizetesem es dollarban tehat ez kb 2100-2150 euro.

Bar nem egy a szakmank de az o szakmajaban dolgozok se keresnek itt tobbet mint en.

Arra nem tert ki hogy tulorazik e de szerintem igen mert ez nettoban lenne kb 14 euro orankent.

2019. febr. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#11-es vagyok.


Szerintem tuti hogy túlórázik... Nekem Bécsben vannak kinn a barátaim már 6 éve ott élnek, soförként dolgozik nagyteher/kamion és mindenre megvan a jogosítványa, fel sem tudom sorolni ADR vizsgától kezdve stb...


Na ő hogy külföldi útakat is teljesít keres nettó 600 ezret forintban. A túlórák miatt, ami inkább a külföldöt jelenti német, francia stb. kap nettó 750 ezret és akkor ez egy nómád életmód, mert sosem vagy otthon a családdal. Az igaz hogy van 13 meg 14 havi fizu, de 10 évet lehúzni ebben a melóban igen megőszíti az embert. Persze vannak jól fizető melók, nemcsak itthon hanem külföldön is, csak szerintem ki kell fogni. Van ismerősöm Borsodban, aki közgazdász ként keres nettó 800 ezret és alig 30 éves, ugyanez a meló Pesten 300-400 ezer átlagba. Ő kifogott egy jó melóhelyet!

2019. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!