Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik a kilátások az óvodapedagó...

Mik a kilátások az óvodapedagógia elvégzése után?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok tájékozott ebben a témában. Próbálok olvasgatni az interneten, de egyszerűen mindenhol mást írnak és már fogalmam sincs, hogy melyik oldalnak hihetek.

A kérdés az, hogy ha elvégzem az óvódapedagógiát, akkor utána fejleszthetem-e magam tovább. Olvastam, hogy 2 évig gyakornokság után le kell tenni egy vizsgát és csak utána lehet belépni a Pedagógus I. fokozatba. Aztán pár év múlva egy újabb vizsga letétele után a II. fokozatba. És végül sok év múlva lehet csak elkezdeni a mesterpedagógiát. Ez tényleg így van? Több 10 évet kell várnom, hogy tovább tudjak fejlődni? Milyen lehetőségek vannak?

Remélem, hogy aki óvónőként dolgozik, az tud választ adni a kérdésemre, nagyon hálás lennék, mert eléggé összezavar, hogy mindenhol mást írnak. Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. febr. 17. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Amikor elvégzed a 3+2 évet, de már a 3 év Bsc után is elkezdhetsz dolgozni egy oviban. Valóban gyakornoki pozícióba kerülsz 2 évre. 2 év után kerülhetsz ped1 fokozatba. Ekkor portfóliót kell készítened, bemutatóórát kell tartanod stb.


Ezek a besorolások (gyak., Ped I. - II., Mestertanár) csak anyagi besorolás szempontjából érdekesek.


Közben képezheted magad, van rengeteg továbbképzés, tréning, ahol a meglévő tudásodat tökéletesítheted.


Én azt vallom, hogy amikor belépsz az iskola/óvoda kapuján onnantól kezdve tanulsz és fejlődsz. Mert amit a fősuli tanultál, az lehet egy alap, egy elmélet, de nem biztos, hogy a való életben is minden olyan pöpec lesz, mint a nagy könyvben. Mindig a gyermekek életkori sajátosságait, szociális igényeit kell figyelembe venni. Lehet, sokkal többet érsz el egy-egy körjátékkal, mondókával, tanmesével, öleléssel, mint feladatlapokkal.


Egyik társaságnál ez a jó, másiknál meg az.


Sok sikert!

Próbáld meg összegyűjteni, hogy mi szeretsz benne, miért választottad ezt a hivatást.


Egy jelenleg nem tanító, de az oktatást figyelemmel kísérő tanár.

2019. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!