Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún egy ilyen...

Állásinterjún egy ilyen kérdésen nem kapnátok fel a vizet?

Figyelt kérdés

Több évig dolgoztam mentőápolóként, később mentő gépkocsivezetőként is, de sehogy sem jöttem ki a fizetésből.

Ezért váltottam, 2 évig hűtős kocsin dolgoztam Budapesten.

Ez a munkahely megszűnt, így jelentkeztem a helyi, vidéki Unix kirendeltséghez.(a bátyám egy másik kirendeltségben dolgozott évek óta, így ő is beajánlott - nem igen láttam alternatívát akkor épp)

Az állásinterjú nem ment rosszul, de az igazolt sofőr múltam ellenére, feltett egy olyan kérdést az interjúztató, hogy nem fog e nekem gondot okozni, hogy itt zárt furgonokkal kell dolgozni, és nem lehet tolatásnál hátrafordulni, csak tükörből tudok tolatni?

Abban a pillanatban ráborítottam volna az asztalt, de persze visszafogtam magam, teljesen normális hangsúllyal visszakérdeztem, hogy sértegetni akar e?

Erre ő vágott meglepődött arcot,hogy miért akarna?

Tök normálisan elmagyaráztam neki azt amiről 15 perccel azelőtt beszélgettünk, hogy hol dolgoztam.

(nem voltam kioktató, vagy bunkó)

Nem mintha annyira profi sofőr lennék, de azért mégis csak PÁV 1 vizsgám volt és több éves igazolt sofőr múltam, mindez balesetmentesen.


Pár nap múlva jött az e-mail,hogy nem az ő emberük vagyok.

Amit a mai napig nem értek, és sértve érzem magam, mert mindig keresnek embert, és tényleg nem akarok nagyképű lenni, de ezek szerint az akkori 110 ezerért is nálam nagyobb tapasztalattal rendelkező sofőrök mennének oda?


Teszem hozzá, szerencsém volt,hogy nem vettek fel, mert másnap találtam egy furgonos állást, ami mind fizetésben mind munkaidőben jelentősen jobb, és azóta is itt dolgozom.


Hozzátartozik,hogy ez volt életemben az első állásinterjú ahonnét elküldtek, de nem tudom megérteni a mai napig sem.

(ezt a kérdést az váltotta ki,hogy megint tukmálják az álláslehetőségeket kiszállítóknak)


32 fogam van, adok a külsőmre, ápolt vagyok, akkor még dohányozni sem dohányoztam, és nem leminősítve a sofőröket, de néhány kollégámat látva is azt mondom, hogy buta sem vagyok.

Összességében nem egy egyfogú egysejtű türhőként mentem oda, és ha a kérdésből nem is jön le, de nincs nagy arcom.


Erre tudok gondolni, hogy zokon vette azt amikor visszakérdeztem, hogy sértegetni akar e.De szerintem ez sértő volt, ha figyelt arra amit beszéltünk előtte.


2019. febr. 18. 16:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%
Sofőrként nem árt, ha higgadt tudsz maradni minden helyzetben és nem kapod fel a vizet, szerintem ezt bebuktad.
2019. febr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, sofőrként naponta (mondhatni óránként) találkozol ehhez hasonlóan stresszes helyzetekkel az utakon. Nem árt, ha higgadtan tudod kezelni őket.


Másrészt azzal, hogy egy cég autóit vezeted, a cég képviselője is leszel egyben. Nem mindegy, hogy az ügyfelek elégedettek, vagy sem.

2019. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem értem,hogy ez az állandó beleképzelés, félreolvasás miért jó mindig.

Tökéletesen visszatudtok idézni dolgokat a kérdésemből, de persze csak úgy,hogy a szövegkörnyezet úgy változzon,hogy -na így jól megtudom mondani a kérdezőnek-.


Hogy mire gondolok? "de persze visszafogtam magam, teljesen normális hangsúllyal visszakérdeztem" ergo nem mutattam ki,hogy felbosszantott a buta kérdéssel.


Hogy a rendkívül fontos miért mentem volna oda dolgozni kérdésre is válaszoljak: mentősként sem kerestem sokkal többet, a hűtőkocsis állás megszűnt, én pedig nem az a típus vagyok aki otthon veri, és köpköd, hogy nincs munka.Ha 110-ért van a 110 is több mint a nulla.

A szerencsén múlott,hogy megtaláltam a mostani állásom, és ugye nem a Fővárosról beszélünk.


" (Illetve te azt hiszed, hogy vezetni kell, közben meg lehet, hogy kommunikálni is kell másokkal anélkül, hogy rájuk borítanád az asztalt)."


A mentőn is a sarokba fordultam, rá se néztem a betegre, meg néha lebokszoltam őket, de még a hűtőkocsis állásnál is úgy csináltam,hogy mereven előrenéztem sosem szóltam a vevőhöz, kivettem a kasszából a végösszeget és sietve távoztam, mert azt hittem hogy csak vezetni kell ezen munkakörökbe, és fogalmam sem volt róla, hogy készpénzkezelés,kommunikáció is történhet.Pontosan úgy, mint az Unixos állásnál, ahol szerencsére az értelmes,intelligens főnök felvilágosított, hogy egy zárt áruszállító autókkal dolgozó cégnél hiába fordulok hátra tolatás céljából, nem fogok kilátni.Mázlisták a magamfajták,hogy vannak képzett, és felvilágosult emberek a földön akik ilyen hasznos információkkal látják el embertársaikat.

2019. febr. 18. 22:11
 14/15 anonim ***** válasza:
35%
Az Unix egy ostoba cég. Semmit sem vesztettél.
2019. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Tokmimdegy merrefelé magyarazod en se vettelek volna fel
2019. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!