Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes kimenni Angliába...

Érdemes kimenni Angliába takarítani?

Figyelt kérdés
Kell kezdő tőke, nekem összesen 400 ezer Ft-om van, ebből kéne kiutazni, de sajnálom a pénzt félek hogy belebukok.Akkor szállás az lenne és netto 600 ezret keresnék.Most 80 ezret keresek. nagyon félek a kockázatoktól.Bármi betegség érhet, kirúgnak stb. Kockáztassak? 26 vagyok L

2019. febr. 19. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne
2019. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mért ne? Mi az ellenérved?
2019. febr. 19. 13:21
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképp érdemes, olyanok is kimentek és megcsinálták az életüket ott, akik a nyelvet sem beszélték. Ha nem köt Magyarországra semmi, ami miatt itt akarsz maradni, menj. Ne itt dolgozz, ahol egy albérletet nem lehet kifizetni a fizetésből, nemhogy jól élni és félretenni.. Én is tervezek egyébként, nekem inkább az a nehéz, hogy lemondjak az itteni dolgokról. (nem a munkáról, hanem egyebekről) De anyagilag mindenképp jó döntés menni.
2019. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ehhez bruttó 2000 fontot kéne keresned, amennyit nem keresnél.

A szállás meg drága - ha csak nem valami tömegszállásra mennél, ami horror

2019. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A takarítással Angliában se lehet degeszre keresni magad. Ahogy előttem is írták a szállás árát nem valószínű, hogy megkeresed kinn max valami lepukkant horror házba jutnál be az meg azért nem leányálom. Ráadásul ott igen drága az élet, talán a legdrágább az EU-s városok közül. Úgy, hogy minden pénzed rámegy én biztos nem vágnék bele helyetted.
2019. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

"Mindenképp érdemes, olyanok is kimentek és megcsinálták az életüket ott, akik a nyelvet sem beszélték."-


Ez tündérmese, takarítóként Angliában sem lehet túl nagy karriert befutni.

2019. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Mindenképp érdemes, olyanok is kimentek és megcsinálták az életüket ott, akik a nyelvet sem beszélték." 5-10 éve ez még tényleg így volt, most már nyelvtudás nélkül esélytelen kitörni az ottani létminimumból.
2019. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthob ahol ismered csak egy*80 ezres nettot sikerült elerned, akkor ne eroltesd
2019. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért pont Anglia? Ja, tudom, ez az egyetlen nyelv,amit itthon tanítanak. De nem éppen a legjobb hely, drága, nem szívesen veszik most a vendégmunkásokat. Inkább Hollandia, Norvégia, Svédország állítólag, ahova érdemes menni. De hol tanítanak ugyebár svédül ebben az országban?
2019. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne érdemes? Nem tudom, hogy lesz a Brexit után, de még érdemes kimenni előtte.

A lényeg, hogy ne ragadj le a takarítói melónál. Pár hónapig oké, de utána váltani kell, hogy előre tudj lépni. Ehhez meg majd nyelvtudás kell, de az kint ragad rá, hogyha nem annyiból áll az életed dolgozol-otthon vagy-alszol.

Utána meg vígan megélsz kint, ha nem a drága nagyvárosokban élsz. Londonnál például érdemesebb a környező kisebb városokba költözni. Ismerősöm Sloughba él, majd annyit megkap, mintha Londonban dolgozna, de közel se kell annyit fizetnie lakhatásra, mint Londonban.


,,Inkább Hollandia, Norvégia, Svédország állítólag, ahova érdemes menni"

Norvégiába kiköltözni felejtős 1-1,5 millió forint nélkül. Angliára azt mondtad drága, akkor Norvégiára egy új szót kell kitalálni. Hiába jók kint a fizetések, a lakhatás irgalmatlanu drága. Nem, nem lakok kint, de elég alaposan tájékózodtam, mert tervbe van véve, hogy Norvégiába költözzek majd ki a jövőben.


,,De hol tanítanak ugyebár svédül ebben az országban?"

Nem téged akarlak bántani, mert értem mire gondolsz, de 2019 van, aki legalább alapszinten beszél már angolul, az már bármilyen nyelvet tud otthon tanulni. Tele a net kismillió nyelvkönyvvel, stb.

Svédről nem tudok nyilatkozni milyen, de norvégnál például olyan könyvek vannak, amikhez meg angolul se kell tudnod, norvég nyelven tanít meg norvégul (Pa Veiből tanulok).

Mai világban csak az nem tanul nyelveket, aki nem is akar.

2019. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!