Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban nincs mit sajnálni...

Valóban nincs mit sajnálni egy nettó 160-as álláson?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki földbe áll a munkahelyem, így mindenkinek mennie kell. A keresetem nettó 160 volt (1 műszak szolid 9-17h).


És mindenki azt mondja ne sajnáljam mert amit kerestem az egy röhej volt Bp-en és ennél csak jobbat találok.


Én meg nem mondom nekik hogy hónapok óta lassan fél éve állást keresek és csomó helyet találtam volna de olyat ami legaéább ennyit vagy többet adott volna még 1-et se!!

Sok helyen a bruttó lett volna ennyi vagy ennyi se mint itt a nettó és műszakos munkák. AZért nem mindegy hogy 2-3 műszak vagy egy.


Szóval tényleg nincs mit sajnálni egy 160 nettós álláson? Mikor amit eddig találtam az kb bruttóbna lett volna ennyi?


2019. febr. 19. 15:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Balázska, legalább kipróbálhatod a közmunkát, ne búsulj!
2019. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Az a gyakornoki munka engem is érdekelne. Nálunk 3 műszakban keresnek a dolgozók 136 ezer nettót Észak-Dunántúlon, szóval ez a "kettészakadt az ország bérek szempontjából" kamu duma. Az újságok tele vannak hirdetésekkel, de 99%-uk gyári munka, gépbeállító, operátor, műszerész meg hasonlók és mindenhol röhejes béreket fizetnek. 900-1000Ft-os bruttó órabért maximum. És ezek mindegyike 3 műszak, vagy 12 órázás.
2019. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
74%
Azért ha nem kérnek mást csak egy érettségit, azért nagyon sok jelentkező van, és akkor a bért sem kell túlzásba vinni.
2019. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

12# Észak Dunántúlon belül hol?

Egyre több ilyet hallok, olvasok hogy még Észak-Dunántúlon sem fenékig tejfel az élet. Azért ez megdöbbentő innen keletről.

Ha már kelet...az a bosszantó hogy vannak itt is jó helyek sima kétkezű munkára is...csak bejutni nehéz oda. Ismertség nélkül meg csak a gyárak maradnak, és örül az ember ha csak 2 műszakos...


Pl 2 műszakos ismerős gyárban gépkezelőként kapott 120ezret nettóban

Én ahová jelentkeztem, de végül nem vettek fel oda tavaly br 241ezer lett volna a bérem gépkezelőként 2 műszakra az pedig nettó 160....nagyon nem mindegy 40 ezer forint is....

2019. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
77%
A vén tyúk vagyok bunkókám (Kérdező). Most olvaslak. Kettőnk közül ilyen stílussal kinek van zéró agya, és még zéróbb humorérzéke. Mit képzelsz te?
2019. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Budapesten szerintem nincs mit sajnálni ezen, fővárosi viszonylatban siralmasan alacsony fizetés (bár persze attól függ, mire adják, mert aktatologatásra vagy szaktudás nélküli HR-es pozícióra OK).

Vidéki viszonylatban már más kérdés, de ott is találni jobban, egy ismerősöm a déli országrészben 180-ért végez irodai munkát valamilyen állami vállalatnál (megyeszékhely).

2019. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Budapesten szerintem nincs mit sajnálni ezen, fővárosi viszonylatban siralmasan alacsony fizetés"



Hát eddig nem találtam nemhogy jobbat még ilyet se.

Főváros.

Per pill sajnálom nagyon mert még ilyen se lesz úgy néz ki.

Na attól nem félek hoyg állás nélkül maradok de kapom majd valahol a 100-110-max 120 nettókat.

2019. febr. 20. 12:40
 18/28 A kérdező kommentje:

"Az a gyakornoki munka engem is érdekelne"


Azért továbbra sem látom ám a linket az álláshirdetéssel ahol gyakornoknak 400-at adnak és persze senkit se kapnak....

2019. febr. 20. 12:41
 19/28 anonim ***** válasza:

Te nem is fogod, mert azon kívül, hogy mentálisan sérült vagy semmi értelme nem lenne.

Amelyik srácnak volt esélye arra, hogy egyáltalán pályázzon vele beszéltem és tud is jelentkezni ha akar.

2019. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

"melyik srácnak volt esélye arra, hogy egyáltalán pályázzon vele beszéltem és tud is jelentkezni ha akar."


Aha világos. Naná.

2019. febr. 21. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!