Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy programozóként ne kelljen du 5-ig, pláne 6-ig dolgoznom?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom, hogy egyre későbbre tolódik a munkaidő kezdete és befejezése.

Én meg korai típus vagyok, reggel vagyok éber, délután, este pedig mosott rongy.

Én akár már 7-re szívesen bejárnék, de fél 8-ra már mindenképp.


Tudom, elvileg huszadrangú kérdés, ennyi erővel az iroda falának színén is problémázhatnék, de most ez érdekel.


2019. febr. 20. 08:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Esély = mennyire gyakori a korai munkaidő/törzsidő, milyen trendek vannak....



Továbbiakban csak normális válaszokat várok.

A Yahoo Answers normális, de nem hinném, hogy a magyarországi cégekre vonatkozó tendenciákról ott kellen érdeklődnöm.

2019. febr. 20. 09:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően cégfüggő, szóval nem tudom milyen választ vársz ezen felül...

Ha megvannak az önálló feladataid, amihez nem vagy minimálisan kell másokkal kommunikálni, akkor a vezetőddel kell megbeszélni egyszerűen. Normális helyen alapvetően az az elv, hogy határidőre legyen kész a munka jól, ne pedig hogy töltsd ki a törzsidőt.

Ha meg aztán lehet home office-ozni is, akkor ez végképp rugalmas. Azt kell csak felfogni, hogy a törzsidő nem véletlenül van, ha van pl. ügyfél akinek délután 4-kor van gondja, te meg 3-kor már szaladsz hazafelé, mert jaj te ledolgoztad a munkaidőd vagy épp a kollégádnak lenne szüksége még a te segítségedre, ilyet nem lehet megcsinálni, mert nem a cég van érted, de ehhez meg fel kéne ugye nőni, különben fel sem merült volna ilyen kérdés.

Mindemellett programozóként senki és semmi nem tart vissza, hogy egyéni vállalkozóként dolgozz, ha nem felel meg egy normál munkarend. Mondjuk akkor meg végképp az ügyfélhez kell alkalmazkodjál, aki meg baromira fel fog hívni este 6-kor is, ha kínja van.

2019. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk 7:30-16:00 számomra egy normál munkarend.

Vagy 7:30-15:30 ebédidő ledolgozása nélkül, vagy jó, akkor 8-tól, hogy 4-ig azért bent legyünk.

2019. febr. 20. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Megbeszéled akkor vezetőddel és pont. Látatlanban továbbra sem lehet megmondani, hogy engedik-e vagy sem.
2019. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Cég- és pozíciófüggő, de a hulladék helyeket leszámítva mindenhol felismert jelenség, hogy a programozás kreatív munka, amit csak megfelelő szellemi állapotban lehet végezni; ugyanakkor valahogy a csapatnak is együtt kell tudnia dolgozni, tehát a normális helyeken az a leggyakoribb, hogy van egy törzsidő amit megbeszéltek, abban az idősávban rendelkezésre kell állni, de egyébként flexibilis.

Én pl. van, hogy reggel 9-től délutánig 4-6-ig dolgozok, van, hogy délután 2-től éjfélig. Nekem mondjuk van mellette saját projekt is, amit az elején leszögeztem.

2019. febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 voltam, szóval na, elég magas az esélye, hogy a kérdésedre konkrét választ adjak.
2019. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi bajod nem lesz, ha 8-ra szeretnél bejárni.


A legtöbb helyen a törzsidő 9-től vagy 10-től kezdődik és 15-ig, 16-ig tart. Tehát szerintem neked nem fog problémát jelenteni. Plusz sok helyen ez a törzsidő sincs kőbe vésve, pláne ha már ott dolozol egy ideje és nem te vagy az új fiú.


Amúgy irigyellek, én amikor dolgozni kezdtem akkor kezdetben 9-re jártam (örültem, hogy nem kell korán beérni), aztán ebből fél 10 lett, aztán 10, most meg már lassan fél 11-re sem érek be. Van olyan kollégám, aki szerintem még sosem ért be dél előtt, meg olyan is van, aki már 8 előtt az irodában van.

2019. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!