Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben a helyzetben mit tennéte...

Ebben a helyzetben mit tennétek? Hogy írjam bele az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

1 évig dolgoztam gazdasági asszisztensként egy kisebb cégnél vidéken, ahol nem voltam bejelentve. Pénzt borítékban kaptam, TB-t magam után kellett fizetnem, mert nem volt TB biztosításom se ugye.


Mivel feketén voltam bejelentve, ezért a munkavállalói kiskönyvemben sincs feltüntetve, amit szoktak kérni az új belépőktől a munkahelyek.

Szerintetek utólag firtathatják a hiányzó munkahelyet a beléptetésnél vagy általában nem vetik össze tételesen az önéletrajzot a kiskönyvvel?


2019. febr. 25. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában a kiskönyv a bérezési ember(ek)nek megy, valószínű nem ők interjúztattak. Ha nagyon kis cég, akkor lehet, de ha rákérdeznek, ezt megmondod nyíltan. Nehogy már te kérj elnézést, hisz dolgoztál, oké hogy feketén de jobb mint éhenhalni.
2019. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Írd azt, hogy "megbízásos alapon" csináltad, azok nem kerülnek be a TB kiskönyvbe, csak a munkaviszonyok.
2019. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!