Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egyedül dolgozni egy...

Milyen egyedül dolgozni egy üzletben?

Figyelt kérdés
Nyitni, zárni, elégedetlen vásárlókat kezelni, és a bevétellel mi lesz, valaki jön érte vagy záróra után keresni kell egy postát? Akkor is, ha túlórába esik az ember egy záróra előtt beeső ügyfél miatt?
2019. márc. 3. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

A nyitás-zárás pofon egyszerű, pár gombot nyomsz a pénztárgépen meg ha van, a számítógépen. A bevételt nálunk hetente egyszer viszi a szállítónk, jól is néznénk ki, ha nekünk kellene postára szaladgálnunk. Volt pár last minute hülye régebben - na, én azóta hivatalos zárás előtt 5-8 perccel lehúzom a rácsot. Ennyi pénzért én nem fogok egy másodperccel se tovább maradni. Elégedetlen vásárlónak elmagyarázom, hogy kötve a kezem, nem én vagyok a főnök, de amilyen idióták, nem fogják fel: adjam vissza a pénzt, meg cseréljem ki a terméket másfél hónap után is, meg alkudozni akarnak. Elugatom, hogy akkor az én pénzemből kellene megvennem neki a szarját - ja, az neki úgy is jó, neki mindegy, csak olcsóbban ússza meg. Ilyenkor elébük nyomom a panaszkönyvet, hogy ha nem tetszik valami, lehet beírni; ekkor többnyire szitkozódva meg hisztizve elmennek, meg fenyegetőznek a NAV-val meg a fogyaté... khm, a fogyasztóvédelemmel. Mintha az egy alkalmazottat érdekelné. Aztán ha most meglebegtetném, hogy melyik népcsoporttal van a baj az esetek 95%-ában, akkor a PC-s gyakoris közösség egyből nekem esne, de segítek: ci-vel kezdődik, és nem a cigarettacsempészekre gondoltam. A további 4%-ot az öregek teszik ki, akiknek minden azonnal, a legmagasabb szintű kiszolgálással, gyorsan, mosolyogva jár, még ha fizikai képtelenség, akkor is.


Maga a munka egyébként nem lenne rossz, mert egyedül szeretek dolgozni. Ugyanakkor ha úgy mentél oda, hogy utálod az embereket, akkor csak még jobban fogod őket utálni. Ha meg úgy, hogy szeretsz emberekkel dolgozni, akkor megutálod őket fél év alatt. Mindez jó esetben 160 ezer Ft körüli piculáért.

2019. márc. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Másra számítottam mikor jelentkeztem, és pár dolog ott derült ki. Az utóbbi években irodában dolgoztam, ahol néha tévedt be 1-1 külső helyen dolgozó kolléga valami papírért, azt a munkát szerettem, igázán nem is hiányzik, hogy nap, mint emberekkel foglalkozzak, egyedül sem dolgoztam még, azt nem tudom, hogy viselném. Bezárni nem lehet hamarabb, ha jön valaki, azzal foglalkozni kell, bár ezt nem tudom mennyire tudják ellenőrizni, ha magam vagyok, a fizut nem tudom, tőlem meg lett kérdezve, de választ nem kaptam, mástól minimálbért hallottam, cserébe hétvégén nem kell dolgozni.
2019. márc. 3. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Első, ha ennyire frusztrál téged az emberekkel való kommunikáció, akkor mondj fel, és menj el egy raktárba, vagy valami programozónak, aki otthonról a fotelből dolgozik.

Azokból a semmirekellőkből élsz és kapod a fizetést, akik bemennek és vásárolnak nálad!


Kérdező, azért nem mindegy, hogy egy luxus óraszalonban vagy egyedüli eladó, vagy egy kis pékségben.

Az "üzletben" kifejezésből még nem következik, hogy hétvégén nincs munka, meg a fizetés is mozoghat a minimálbér és a csillagos ég között.

2019. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

@3

Már felmondtam, csak alkalmival vagyok már hétvégente, de nincs más munka itt Keleten, főleg diplomával. Meg persze van gyár meg raktár, de menjen oda, akinek hat anyja van. Ha csak érettségim lenne, el is tudnék helyezkedni rendesen, de így esélytelen. Terveim szerint megcsinálom a C-s jogsit és teherkocsira ülök majd egyébként, de nyugodtan próbáld ki a kereskedelmet és meglátod, milyen jó buli.


"Azokból a semmirekellőkből élsz és kapod a fizetést, akik bemennek és vásárolnak nálad!"

Meg a nagy lófalloszt, azt. A FŐNÖKSÉG él belőlük, nem is akárhogyan; rajtam csak az ostor csattan, a bérem meg ugyanannyi akkor is, ha egész nap nincs senki, meg akkor is, ha sorállás van és minden percre jut egy hisztis, türelmetlen, elégedetlen makákó.

2019. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3#

Nem nagy forgalomú hely, drága termék, helyileg lakótelepen található, ahol gondolom délelőtt szinte semmi forgalom, az emberek munkában, iskolában, aztán kb 3-5 között lehet nagyobb, ezért eshet túlórába az ember.


4#

Szintén kelet, durva, hogy diplomával hova jut az ember. Ha a mellékhelységbe kell kimenned, addig bezárod az üzletet?

2019. márc. 3. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Na akkor én is: szintén kelet.

Nem, nem próbálom ki a kereskedelmet, mert nem akarom, és mert tanultam.

Anyám akarta, hogy 4-5 közötti átlaggal ilyen helyre menjek továbbtanulni, nem is volt normális...

Aztán a város legjobb szakközépiskolájába is felvettek, nem a Keribe, ahova a bukottak mentek.

14 évesen is fel tudtam érni ésszel, hogy nem akarok bolti eladó lenni.

Szóval köszönöm, de tanultam és egy irodában ülök.

Munka van. Szerintem ma mindenki dolgozik, aki tényleg akar és nem a kifogásokat keresi.

Unokabátyám elvesztette a munkáját. Van diplomája, megdolgozott érte, nem vitatom. Nem is hülyegyerek. De egy multinál beosztott volt, igaz nem egy legalja ügyintéző, meg jól is keresett. Most keresgél, és joformán csak vezetői pozíciókra adja be. Mert hogy neki diplomája van. De sehol semmi tapasztalat vagy bármi... Egyből, az utcáról vezető akar lenni egy cégnél. Beadta egy sima ügyintézőnek is, de ott is megjelölt egy több százezres vezetői bérigényt. Most meg csodálkozik, hogy nem hívják.

Na de visszatérve, gondolom tudtad, hogy mit vállalsz, milyen a kereskedelem. Sajnálom, ha megbántottalak, de frusztrált vagy. Azt is elhiszem, hogy valaki szeretNÉ, de az évek során kiég. NA ezek szoktak lenni a bunkó, flegma eladók. Ezeknek nem tudok mást mondani, mint hogy ha nem tetszik, akkor menni kell mást keresni. Szerintem 20 éve is teljesen egyértelműen lehetett tudni, hogy mi vár az emberre: éjszakázás, túlórák, alacsony bérek. Nem értem, mit is kéne azon megfizetni, hogy átpakolod a konzerveket a raklapról a polcra, vagy ülsz egy helyben, megkeresed a terméken a csíkos részt, és odatartod a megfelelő helyre?

A szaktudás már más, azt ne keverjük ide. Ha valaki a tudását használja, azt fizessék meg. De azért azt meg is szokták, és nem annyit keres, mint a fentebb említett munkakörök...

Ja, arról nem is beszélve, hogy rengeteg helyen már egy árufeltöltő jobban keres, mint sok irodai dolgozó...

2019. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6#

Melyik keleti város?

Itt nem érzem, hogy annyi munkalehetőség volna. Fél év alatt 40-50 helyre tudtam beadni a pályázatom, zöme irodai munka volt, meg pár eladói, egyszerűbb fizikai, ebből eddig 3 helyre hívtak interjúra, + 1-2 írta, hogy elteszik az önéletrajzom.

2019. márc. 6. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

@6

Az a minimum, hogy egy árufeltöltő, aki esetleg megszakad az egész napos tejpakolászástól, többet keressen, mint aki excelezget. Egyébként egyazon ország keleti feléről beszélünk mi? El tudom képzelni, hogy mondjuk Kelet-Svájc meg Kelet-Hollandia olyan Eldorado, mint amit te most itt vizionálsz, de akkor elmondom, hogy Kelet-Magyarországon nagyon nem úgy fest a dolog, ahogy mondod. Egyébként én vállaltam a kereskedelmet? Hát mert szerinted mi mást csináljak: dögöljek éhen vagy menjek el gyárba?


"Nem értem, mit is kéne azon megfizetni, hogy átpakolod a konzerveket a raklapról a polcra, vagy ülsz egy helyben, megkeresed a terméken a csíkos részt, és odatartod a megfelelő helyre?"

Az árufeltöltőknél a fizikai munkát, a kasszásoknál a monotonitást, a bolti eladóknál pedig az iszonyatos mennyiségű elpazarolt szabadidőt. Na meg azt, hogy egyedül vigyáznak a tulaj szarjaira egyfajta biztonsági őrként is funkcionálva, ha meg kasszahiány keletkezik, azt saját zsebből állják. Én sem értem, mit kell megfizetni mondjuk egy hitelügyintézőn, aki minimális alapismeretek mellett egy számológépen pötyörészik, meg az ingatlanoson, aki az ügyfelekre tukmálja a vityillókat, és mégis iszonyatos összegeket kaszálnak. A kereskedelemben akkor miért kell minimálbérhez közeli alamizsnával kibszni az ember szemét?

2019. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!