Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet az oka, hogy valakit...

Mi lehet az oka, hogy valakit nem hívnak be állásinterjúra?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lehet az oka, hogy ha valaki végzettség, nyelvtudás, tapasztalat szempontjából megfelelne a hirdetésben leírt állásra, mégsem hívjak be állásinterjúra.

Szerintem az önéletrajz elolvasása csak arra jó, hogy eldöntsük, ki aki objektív körülmények miatt (végzettség vagy nyelvtudás hiánya) biztos nem megfelelő. Miért zárnak ki értékes tudással rendelkező embereket a szóba jöhető jelöltek közül már az első állásinterjú előtt? Miközben van, hogy több hónapig hirdetnek egy állást mielőtt fel tudnának venni valakit.



2019. márc. 10. 06:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Találtak jobbat vagy túl jó voltál.
2019. márc. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Találtak jobbat

2. Túl jó voltál és megijedtek tőled

3. 40+-os vagy

4. volt 200 jelentkező és csak 10et tudnak max. behívni

(ez esetben tucatdiplomád van, vagy humán diplomád, oda jelentkeznek annyian)

5. Nem jó a CV-dben valami

2019. márc. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig azt mondom, az állás keresés olyan mint a csajozás.


Van egy csomó magányos nő. Mégsem fognak összejönni azzal akihez nem vonzódnak, csak azért, hogy ne egyedül legyenek. Hiába van papíron kocsid, lakásod, munkád.

2019. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok és csak 21 vagyok, a koromra nem lehet fogni. Adok magamra, szerintem az életrajz fotóm is jó, pedig elég kritikus vagyok önmagammal. Minswn benne van az életrajzomban, amit kérnek és eddig még alig hívtak valahonnan. Az sem jött össze végül. Nekem már kezd elegem lenni. Mikor beszélek valakivel személyesen, mindenki dicsér és szerintem semmi okom nincs rá, hogy engem ne vegyenek fel sehova. Már tapasztalatom is van, annak hiányára sem lehet fogni.
2019. márc. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Legális Technocol ***** válasza:
100%
Ha pl. Taleo-n vagy egyéb online rendszeren jelentkezel, akkor simán lehet az is, hogy nincs elég buzzword az önéletrajzodban. Olyan állásoknál, amikre tipikusan tömegek jelentkeznek be tud állítani a recruiter szavakat, amire automatikusan szűr a rendszer, pl. hogy a "lean" vagy a "C++" kifejezések legyenek benne. A Taleo rákeres ezekre a kifejezésekre a CV-dben és motivációs leveledben, s minden egyezésért pontokat oszt, majd rangsorolja a jelentkezőket. Ha egy állásra jelentkeztek 100-an, akkor lehet, hogy eleve csak azokat nézik meg, akiknek volt legalább 10-15 olyan képességük feltüntetve, amit a HR beírt a rendszerbe.
2019. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Es aki nem talal munkat? Mit dolgozik? Ki tartja el ?
2019. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

@Legális Technocol: ott a pont, bártegyük hozzá, hogy az ATS-t azért nem bonyolult átverni.

@Kérdező: Nem jó a CV! Nincs optimalizálva, nem eredmény-, hanem feladatközpontú, gyenge, érdektelen a hajtás feletti tartalom, stb.

Vagy az ATS szór ki, vagy a recruiter.

Fun fact: körülbelül 7-15 másodperc alatt kell megragadnod az előszűrést végző HR-es figyelmét, különben nem olvassa végig a CV-det, megy a kukába. Nem, sajnos nem szóbeszéd...

Tehát kevés, hogy értesz hozzá. Meg is kell mutatnod, el is kell hitetned, hogy értesz hozzá!

2019. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Jelenleg is van munkám, de szeretek néha pályázni más állásokra. Néha be is hívnak interjúra, de nem túl gyakran sajnos.


De továbbra sem értem, hogy mi alapján tudja eldönteni egy kiválasztást végző szakember önéletrajz alapján, hogy egy adott jelentkező, aki amúgy az objektív feltételek közül nagyjából mindnek megfelel, mégsem lenne megfelelő választás az adott pozícióra. Néha szinte sajnálom a cégeket, hosszú ideig elhúzzák a kiválasztási folyamatot. Sokszor úgy gondolkodnak szerintem, hogy valakit miért NE vegyünk fel, nem úgy, hogy mi szólhat mellette. Tehát inkább várnak a minden szempontból tökéletes jelöltre, minthogy minimális kockázatot bevállaljanak. (Miközben a legnagyobb kockázata a sokáig betöltetlen állásnak van, hiszen így senki se végzi el azt a munkát, amire amúgy nagy szükség lenne)

2019. márc. 10. 21:29
 9/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"Tehát inkább várnak a minden szempontból tökéletes jelöltre, minthogy minimális kockázatot bevállaljanak."


lila mókus szindrómának hívják a jelenséget

angolul purple squirrel, olvass utána

Cv-det meg szabd az állásra

2019. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!