Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával nem mennék semmire?

Diplomával nem mennék semmire?

Figyelt kérdés
Ha nem szeretnék kutatással foglalkozni, tulajdonképpen felesleges diplomát szereznem? Etológus ill. zoológus szakma érdekel leginkább, fizika nem erősségem ezért mérnöki pályára nem szeretnék menni(környezetmérnök tetszik csak), de azt olvasom mindenhol, hogy nem lehet elhelyezkedni zoológusként, etológusként vagy környezetmérnökként. Akkor tök hiába tanulnám őket, nem tudnék munkába állni velük?
2019. márc. 10. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Európában nincs olyan álláshirdetés ahol etológus/zoológust keresnének. Főleg PhD nélkül... mikor az itt végzett PhD-s kutató szakertők közül is válogathatnak. Ez a két terület tulajdonképpen a kutatásról szól. Vagy mit gondoltál, mit jelent a "szakma" kifejezés?


A környezetmérnök némileg más, ott állami, kormányzati állásokra lehet főleg pályázni.


Profession-ön meg lehet nézni, elvétve ad ki pár releváns találatot. Mondjuk programozó állásból kapásból 30x több van minimum

2019. márc. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, az van a fejemben, hogy egyetemre kell mennem, mert szerintem bárhol meg tudnám állni a helyem,kivétel nagyon fizikás szakok(nem szeretem a fizikát), de az más kérdés, hogy én az életben állatokkal szerettem volna foglalkozni, reménykedtem, hogy van olyan, amivel el lehet helyezkedni(vagy pl környezet megmentését célul kitűző szakok de elvilef azokkal se lehet).
2019. márc. 10. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Jó de hogyan képzeled a munkát?


Mert ezt maximum egy kormányhivatalban teheted meg, közszolgálati fizetésért. Senki más nem fizet ezért az biztos.


Egyébként meg marad a kutatás. Vagy lehet nem vagy tisztában a kutatói munka fogalmával. Zoológusként és etológusként vagy környezetmérnökként új dolgok felfedezésével, vagy problémák megoldásával foglalkozhatsz intézeti vagy akár céges kutatócsoportokban.


Tény, hogy a kormány döntése értelmében valószínűleg elzárják a pénzcsapokat a környezet és állatvédelmi, álattudományi kutatásoktól, mert nem termel közvetlen hasznot, csak viszi a pénzt (az nem gond, hogy közben tönkretesszük a környrzetet). A búbosbankák pusztulásának kutatására nem fog támogatást kapni senki, mert a Fidesz beszántja ezeket...


Szóval elég rossz a helyzet, és még sokkal rosszabb lehet a következő években még kutatásként is. Ezek a szakmák iparban meg gyakorlatilag nem léteznek, mert a cégek soha nem fognak ilyen kutatást finanszírozni.


Nyilván nagy ipari konszernek tartanak környezetvédelmi osztályokat, hogy mérsékeljék a pusztítást, vagy kiszámolják mekkora kárt fog okozni egy új vegyi üzem felépítése. Jórészt hatósági engedélyeket és tanulmányokat, meg pályázatokat írnak ilyen osztályokon, hogy még beleférjen a károkozás mértéke a megengedettbe.

Minőségellenőrzés, biztosítás, szennyezes felmérése stb... kb így képzelhető el egy ilyen osztály működéde.

2019. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Hülyeség ez a “fizika nem az erősségem” szöveg

Gimiben végig 2es voltam matekból és fizikából is, mégis mérnöki pályára mentem és a diplomám is megszereztem gépészmérnökként

Az igaz viszont hogy rengeteget kellett tanulnom belőlük

Minden csakis akarás és szorgalom kérdése, sokkal többet számítanak mint az egyéb képességeid

Szóval azért mert pillanatnyilag nincsen önbizalmad ne menj valami hülyeséget tanulni amivel az életben nem találsz utána állást

2019. márc. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

#4 Ezzel teljesen egyetértek.


Gimiben épp hogy átcsúsztam egy 2-essel, matekból is gyász voltam.


Évekkel később kerültem csak mérnök szakra, én is vért izzadtam... de még a kvantummechanikát is megcsináltam elsőre, mert akkor már érdekelt és idősebb is voltam.


A gimis tanulmányokból kár kiindulni...

2019. márc. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen de azért nem vagyok jó nenne mert nem szeretem a fizikát. De
2019. márc. 11. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Környezetmérnök elég jó szakma és versenyszférában is könnyebben el lehet vele helyezkedni. Etológusként vagy zoologusként itthon szerintem lehetetlen. Csak valamelyi kegyetemen tudnál kutatgatnai, de ugye Orbánisztánban a K+F és úgy általában a TUDÁS nem érték!
2019. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző, megsúgom hogy a környezetmérnökök is tanulnak matekot és fizikát

Amúgy meg kb kihalásos alapon lehet vele állást találni

2019. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!